Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Která je to hadice, kterou to pouští vodu, když se otevře termostat ?


budvar

Recommended Posts

Musím potvrdit, že mám úplně stejný problém-opakovaně vzduch v systému chlazení-voda ven.Termostat nový, teplota v pořádku, motor šlape jako hodinky, přestože má 360 000, žádný olej ve vodě- je úplně čistá.Po 500 km začne čidlo ukazovat nedostatek kapaliny.Problém je už odvzdušnit i chladič. Dochází mě fantazie

dík za rady Krákora

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim

měl jsem podobnej problém, že to vyhazovalo vodu z chladiče hlavně po zastavení a vypnutí motoru a vypadalo to na těsnění pod hlavou a šechno se tvářilo odvzdušnění. U1.9D vede slabá hadička od termostatu do přepadky chladiče a ta musí bejt průchozí, pokud jsi použil nějakej ten utěsňovač, tak si ji na stopro ucpal a proto ti to hází tu vodu ven. Zkus ji u termostatu sundat a profouknout, musíš slyšet bublání v přepadce chladiče, pokud ne sundat a vyčistit hadičku a taky spodek chladiče, kde se to všechno usadilo. Tou hadičkou proudí voda pořád i když je motor studenej.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak sem se pustil do vlastní metody zjišťění, co tomu Frantovi vlastně je. Otevřel sem odvzdušňovací ventil na termostatu a jezdil tak. Vždycky sem dolíval, ale všiml sem si, že ač skoro furt sičí, vody je v expanzce stejně. Později sem zjistil, že když otevřu víčko po jízdě kdy je teplota nad 90 a nechám to nějakou tu čtvrthodinku - postupně se to vybuble a při dalším dolívání se dostanu k fázi kdy mám odvzdušněno - soudě podle toho, že mám vody po víčko skoro a když ho doliju až nahorů k hrdlu, stejnej objem vyteče z odvzdušňováku.

Pokud uzavřu víčko chladiče a jezdím s otevřeným venitelem u termostatu, dokonce i topím ačkoli teplota zase časem vylítne nad 90 ale asi tak za 10x delší dobu !!! Když ventil uzavřu valí to ven skrz dírku po víčkem která se pružinkou otevře.

Ptám se - je to znamení, že je termostat v háji - nejsem schopnej vysvětlit ale proč topím, nicméně i když sem maximálně odvzdušněnej, termostat neotevře.

Stále zůstává ve hře prasklý těsnění pod hlavou ?

Díky za názory - než dojedu do servisu chcu vědět co jim říct abych všecko maximálně dokázal popsat. Ten termostat zvažuju zkusit vyměnit svépomocí ještě, ale nevím jestli z toho co sem výše popsal to má cenu nebo ne. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mám tie isté problémy a 1,9 TD a poskúšal som tiež všetko možné aj prášok do chladiča aj som vybral termostat a skúšal v rychlovarnej konvici aj potravinárske farbivo na identifikaciu či neuniká voda a už som to vzdal.Povolil som víčko, už to tak netlakuje pretože ľahšie prepustí pretlak a cítim chladiacu zmes z kurenia, a zmenil som servis, kedže mi to začalo robiť po výmene tesnenia pod hlavou.Takže uvidím.Asi zajtra to tam zanesiem a budem informovať.Ale asi by si sa mal zmieriť s tým že máš asi niečo podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě poslední věc před výměnou termostatu - nemůže být ucpaná hadice, kterou to pouští vodu, když se otevře termostat ? Protože sem si teď uvědomil ráno, když sem to po x té zkoušel - že když to odvzdušním a naplním vodou, jezdím docela dlouho i topení mě topí a pak sem chvíli na 70-80 a pak to vylítne (v době kdy by měl otevřít termostat) na těch 95 cca a hotovo přestanu topit... Která je to hadice kterou bych měl zkontrolovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se otevře termostat, tak to pouští tou velkou hadicí přímo do chaldiče ne? To bych se divil, kdyby ta se ucpala...

A ta hadička přepadová, jak ji doporučoval tady někdo profouknout - tý hadici asi nic nebude, ale spíš bude zacpaná ta dirka v tělese termostatu, je tam asi milimetrová dirka, pro tu hadici napojenou horem jako \"přepad\" do expanzky.

Viz Freedyho obrázek zakroužkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...