Jump to content

palubny pocitac

Mateus
 Share

Recommended Posts

zdravim...cerstvo som kupil 307 HDI 2.0 trojdverovu verziu...vie mi niekto poradit kde sa da pozhanat slovencina do palubneho pc resp cestina alebo aspon anglictina...auto je dovezene a pise mi to tam iba po francuzky...je to surne pretoze mi na obrazovke vyskakuje po nastartovani pipne a napise nieco v tom zmysle:\"diesel filtre failure\" pritom mi svieti kontrolka motora a zacina mi pipat kontrolka chladica...prosim POMOZTE!!!dakujem

malo by sa to dat prepnut na anglictinu...dlho podrziz lave tlacitko na PP a potom si pravim navolis anglictinu....

Ta hlaska pravdepodobne znamena chybu FAPu(ak mas FAP)...a kontrolka chladica moze znacit malo chladiacej kvapaliny

[upravil dne 14/8/09 shark734]

prepac ze sa tak hlupo pytam ale co je fap?...a tu anglictinu som si chcel navolit v menu jazyky ale pise ze nemam anglicke cede...preto by som rad vedel ci sa to niekde da stiahnut...hladal som ale zatial bez uspechu...ale aj tak dakujem velmi pekne...

ak to od teba pyta CD tak tam mas pravdepodobne navigaciu a s tym ja skusenosti nemam....a FAP je filter pevnych castic a som rad ze ho nemam lebo su s nim len problemy...napis aky mas motor-vykon, rok vyroby..

vsetko to tu niekde najdes...je tu toho dost

Nechcem ta strasit ale moze byt FAP na konci zivotnosti a novy stoji cca 1.000 EUR Mozno by pomohlo prehnat auto po dialnici cca na 3000 otacok nonstop aspon pol hodiny len to je nejakych 160km/hod alebo nejak tak uz si to nepametam ide o to ze ten FAP filter zachytava pevne castice ktore sa pri urcitej teplote a otackach automaticky spaluju priamo vo FAP filtri za pomoci automatickeho vstreknutia aditiva do nafty. Ale najlepsie urobis ked pojdes do servisu a ty ti povedia ci ho treba vymenit

• 4 weeks later...

Ja osobne by som FAP asi z auta neodstranoval. Pri emisnej kontrole sa tolerancia emisii riadi rokom vyroby auta. Systemom - cim novsie auto, tym prisnejsie su normy. Ked z auta r.v. 2004 odstranis FAP filter s najvyssou pravdepodobnostou neprejdes najblizsou emisnou kontrolou. Ale spominana hlaska bude podla mna v suvislosti s palivovym filtrom.