Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Airsoft + a -


Boulik

Recommended Posts

vzhledem k tomu ze me svara chce navrtat do airsoftu tak bych mel na vas par otazek :

1 hraje to tu nekdo?

2 Jaka zbar je asi dobra premyslim o mp5 pac bych rekl ze je tak akorad dlouha i kratka oproti m4 ?

3 je to financne narocne pac zban jsem nasel zbran celou 6 tisic plus prave jeste nejake hadry.

dekuji za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaka zbran je dobra Ti neporadim, protoze preferuji jiny typ kulicek, nicmene hadry se daji poridit i za par stovek... teda, zalezi co s nima chces delat, jestli chces funkcni odev do lesa a ruin (napr. nas oblibeny bundeswehr stoji do 500, nebo kompletni uniformu nejake dane jednotky, pak je to drahy konicek...

ono stejne vic nez penize je podstatne, jestli Te to bude bavit a jestli budes mit s kym jezdit strilet.

[upravil dne 14.8.09 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo...my radsej ten PB.

Je sice nakladnejsi ale asi viac srandy a airosft sa mi zda taky nejaky \"detsky\".

Ja viem ze zbrane su prepracovanejsie, gulicky menej nakladne.

Ale proste ked dakoho trafi ta mala gulicka tak to neni ako ked sa na nom rozprskne paintballka.

No a potom tie pravidla ze do hlavy nie a tak...no neviem.

Mi to pripomina tie zbrane co som ako maly kupoval na kolotococh a strielal z toho podobne gulicky ktore som samozrejme hned postracal.

Ale samozrejme ak chces, do toho.

PS: Radit nechcem, kedze nemam prilis skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono hodne zalezi na tom, co v AS (a nakonec i PB) clovek chce delat... podle toho se odviji mimo jine i financni stranka veci.

PS: ale jestli do AS pujdes, bylo by dobre, abys nepouzival ty levne plastove kulicky, ale ty ktere se po case rozpadaji... kdyz se clovek zajde podivat treba do milovic nebo nekterych AS casteji navstevovanych lesu, je to na pres drzku, vsude se povaluje maly kulaty plastovy bordel... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pro začátek můžeš vzít nějakou čínskou zbraň za 3500kč(Tokio Marui) a pokud tě to bavit nebude můžeš ji prodat, ono M4 zase tak dlouhá není ale nejlepší je si jít vyzkoušet do prodejny. Oblečení zase tak drahý není, ceny se pohybují jako normální oblečení.

Slušný výběr zbraní za příjemné ceny

http://www.airsoft.cz/shop/

Oblečení za slušné ceny

http://www.armymarket.cz/

[upravil dne 14.8.2009 NicolasB]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , mp5 nieje zlá zbraň no väčšinu ju používam do budov páč do lesa má moc veľký rozptyl a o dačo menší dolet. Do lesa a na podobné outdoor akcie by som ti odporučil čo najdlhšiu hlaveň. Takým kompromisom je asi Steyr AUG . Je o 20 cm kratší ako m16 a jej varianty (bez variabilnej pažby) ale hlaveň má rovnako dlhú ako m-ky. Nie každému sa však páči. Ak budete chodiť prevažne budovy tak mp5 je plne dostačujúca .

to Y2K - istú bezpečnosť dodržovať treba ako pri AS tak i PB. Napr. do hlavy sa nesmie strielať na CQB z dôvodu toho, že AS gulička sa nerozmázne ako PB gulička a keď nemáš celotvárovú masku (čo nieje zrovna najpohodlnejšie ,,môj názor,,) tak ti niekto môže vystreliť zuby čo nieje zrovna príjemná a ani najlacnejšia záležitosť. Na OSB sa môže strielať kam chceš , hlava je vynechaná iba ak si v tesnej blízkosti protivníka.

Hráme to predsa pre zábavu a nie aby sme si vzájomne poubližovali :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: NicolasB

No pro začátek můžeš vzít nějakou čínskou zbraň za 3500kč(Tokio Marui)

[upravil dne 14.8.2009 NicolasB]

Tokyo Marui je kvalitná japonská značka AS zbraní a nepatrí medzi najlacnejšie .

Číny sú napr. JG , ACM , CYMA

Z nich by som volil asi tú Cymu ... JG určite nie

Len toľko ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marQo

to Y2K - istú bezpečnosť dodržovať treba ako pri AS tak i PB. Napr. do hlavy sa nesmie strielať na CQB z dôvodu toho, že AS gulička sa nerozmázne ako PB gulička a keď nemáš celotvárovú masku (čo nieje zrovna najpohodlnejšie ,,môj názor,,) tak ti niekto môže vystreliť zuby čo nieje zrovna príjemná a ani najlacnejšia záležitosť. Na OSB sa môže strielať kam chceš , hlava je vynechaná iba ak si v tesnej blízkosti protivníka.

Hráme to predsa pre zábavu a nie aby sme si vzájomne poubližovali :papa

Ano ano suhlasim...

Ale zober si situaciu ked sa plazis budovou a spoza steny vybehnu na seba dvaja nic netusiaci....no zo skusenosti viem ze zacnu strielat hlava nehlava. A to potom vysvetluj ze na hlavu sa nestriela.

Dalsia vec strelba na dialku, uz vidim ako sa da \"neetrafit\" hlava na takych 30-40 metrov.

A vtedy je problem ak nie je ako pri AS kryta hlava.

Preto pri PB kde mas masku mozes strielat v podstate kam chces a pripadny zasah do hlavy nie je ziadna tragedia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou za čas si jdeme z pr.dele zastřílet, mám Seala 552 od chinagunu, na budovy a krátký vzdálenosti skvělá zbraň, ale má hrozně malej zásobník, což je docela problém. Osobně bych si koupil spíš klasický AK47 celokov a k tomu větší zásobník, koupíš to za trojku a nejsou ani poruchový.

To mi připomíná, že už jsem nebyl hrát asi rok :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: marQo

to Y2K - istú bezpečnosť dodržovať treba ako pri AS tak i PB. Napr. do hlavy sa nesmie strielať na CQB z dôvodu toho, že AS gulička sa nerozmázne ako PB gulička a keď nemáš celotvárovú masku (čo nieje zrovna najpohodlnejšie ,,môj názor,,) tak ti niekto môže vystreliť zuby čo nieje zrovna príjemná a ani najlacnejšia záležitosť. Na OSB sa môže strielať kam chceš , hlava je vynechaná iba ak si v tesnej blízkosti protivníka.

Hráme to predsa pre zábavu a nie aby sme si vzájomne poubližovali :papa

Ano ano suhlasim...

Ale zober si situaciu ked sa plazis budovou a spoza steny vybehnu na seba dvaja nic netusiaci....no zo skusenosti viem ze zacnu strielat hlava nehlava. A to potom vysvetluj ze na hlavu sa nestriela.

Dalsia vec strelba na dialku, uz vidim ako sa da \"neetrafit\" hlava na takych 30-40 metrov.

A vtedy je problem ak nie je ako pri AS kryta hlava.

Preto pri PB kde mas masku mozes strielat v podstate kam chces a pripadny zasah do hlavy nie je ziadna tragedia.

Proč se nesmí střílet do hlavy? Slřílíme se do škeblí i u PB. Trochu to bolí, ale zase si více lidi váží \"života\" a mají strach jako v reálu. Hrajeme více na taktiku, než na bezhlavé sypání kulí na všechny strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

jaka zbran je dobra Ti neporadim, protoze preferuji jiny typ kulicek, nicmene hadry se daji poridit i za par stovek... teda, zalezi co s nima chces delat, jestli chces funkcni odev do lesa a ruin (napr. nas oblibeny bundeswehr stoji do 500, nebo kompletni uniformu nejake dane jednotky, pak je to drahy konicek...

ono stejne vic nez penize je podstatne, jestli Te to bude bavit a jestli budes mit s kym jezdit strilet.

[upravil dne 14.8.09 Vvitty]

obleceni neresim manzelka je u armady hadry mam od armady :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: marQo

to Y2K - istú bezpečnosť dodržovať treba ako pri AS tak i PB. Napr. do hlavy sa nesmie strielať na CQB z dôvodu toho, že AS gulička sa nerozmázne ako PB gulička a keď nemáš celotvárovú masku (čo nieje zrovna najpohodlnejšie ,,môj názor,,) tak ti niekto môže vystreliť zuby čo nieje zrovna príjemná a ani najlacnejšia záležitosť. Na OSB sa môže strielať kam chceš , hlava je vynechaná iba ak si v tesnej blízkosti protivníka.

Hráme to predsa pre zábavu a nie aby sme si vzájomne poubližovali :papa

Ano ano suhlasim...

Ale zober si situaciu ked sa plazis budovou a spoza steny vybehnu na seba dvaja nic netusiaci....no zo skusenosti viem ze zacnu strielat hlava nehlava. A to potom vysvetluj ze na hlavu sa nestriela.

Dalsia vec strelba na dialku, uz vidim ako sa da \"neetrafit\" hlava na takych 30-40 metrov.

A vtedy je problem ak nie je ako pri AS kryta hlava.

Preto pri PB kde mas masku mozes strielat v podstate kam chces a pripadny zasah do hlavy nie je ziadna tragedia.

V tomto s tebou úplne súhlasím. Samozrejme že v takýchto situáciách sa striela hlava nehlava, vtedy sa prípadný zásah do hlavy neberie niako vážne. Ide hlavne o chytrolínov, ktorý aj keď vidí celé telo tak ťa dá do hlavy a naschval. Na OSB sa môže strielať kam chce , les je proste les.

Poviem ti, že na CQB som dostal od vlastneho z brokovnice cca 5 cm vzdialenej do brýlí a nebola to sranda. Keby mieril o par cm nižšie tak mám v hube hrable :ticho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Boulik:

tak to si nejak odporujes ;-)

viz

3 je to financne narocne pac zban jsem nasel zbran celou 6 tisic plus prave jeste nejake hadry.

vs

obleceni neresim manzelka je u armady hadry mam od armady

2destiny: AS kulicka je nebezpecnejsi nez PB, zejmena proto ze ma mensi plochu (vyrazne), a je pevna, takze lepe pronika kuzi atd... tak zrejme to omezuji proto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vvitty sry myslel jsem nejake digital hadry ty bych bral ale to bohuzel ceska armada moc nefasuje

Jinak ta zbran se da sehnat okolo 4000,- plus nejakej kolimator,dalsi zasobnik a jeste nejake serepaticky :)

Jinak jsem chtel nejake rady ci radu odbornika ja sosbne nic proti PB nic nemam chtel jsem ho taky zkusit ale nejak to neklaplo bohuzel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...