Jump to content

Problém s přední nápravou

Guest patic
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

už asi půl roku jdou z přední nápravy takové divné rázy. Je to při přejezdu nerovností a jsou to takové \"kovové\" zvuky. Dále když jedu na 5 z kopce bez plynu tak je slyšet zas takové ddddddd (nevím jak to vyjádřit jinak :) ), to samé se občas stane při brždění. Mám vyměněné kulové čepy a tyčky řízení..trochu se to zlepšilo, ale ne moc.

Dále poslední dotaz: Unikla mě náplň klima, tak jsem ji nechal doplnit ( čištění + doplnění = 1500 ) a asi po 3 týdnech je zase prázdná. Lze to reklamovat v servise? Žiji totiž v domnění, že když unikne náplň tak se musí zkontrolovat těsnost celého systému a ne jenom doplnit a nazdar.

Jedná se o Peugeot 306 1,8 rv 95 hatch.

Děkuji za rady :roker

Pri tej náprave mi to pripadá ako poškodené ložisko.

S klímou má BV406 zrejme pravdu. Objednal si iba doplnenie, tak doplnili. Ak ti plyn predzým vyfučal tak si mal objednať i kontrolu tesnosti. Zase je i druhá strana mince, dobrý servis sám skontroluje tesnosť spojov. Keď som na servis objednával chladiara tak to robil vždy i bez výslovnej objednávky no možno to bol iba bonus. Nikdy to nefakturoval.

Původně zaslal: oddie

Pokud uteče až za 3 týdny, zkouška těsnosti to nemusí vždy odhalit.

je to tak,takový relativně malý únik ta vakuovka neodhalí...,měls jim vysvětlit situaci,dali by do náplně barvivo a přijel bys za pár dní na kontrolu,potom ti náplň (chladivo) bezplatně vytáhnou,nalezený únik odstraní a vrátí původní náplň--popřípadě doplní na stanovené množství...:)

Ani skuska tesnosti neodhali unik, to mam overene, jedine s tym farbivom, vacsinou to pusta chladic a to sa mne napr. prejavilo priblizne po 100 najazdenych km a 3 zastavkach (bolo pocut sycanie z vyduchov ako ked si na autobuse potiahne turbo:D)

ahoj ohladom do buchania ked ides do zakruty trosku rychlejsie ze sa auto nakloti vtedy ti niec nepraskne?alebo pri rychlom rozjazde alebo pri prudkom brzdeni.mne to vtedy buchalo a mal som povolenu napravnicu kde sa srubuje do karoserie sice neviem preco,ale dotiahol som to a od vtedy mam klud.mozno mas iny pripad,ale kazda rada sa zide.

ahoj svokor ma momentalne ten istý problém..pri prejazde drobných nerovností mu to na pravej strane búcha v náprave...ale nerobí to vždy....a pri prejazde tých nerovností mu tak trocha drme vo volante...doteraz to drmanie nebolo...cítiť ako keby každý hrbol...ak má niekto nejaký nápad tak sem sním