Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vadný homokineťák či ložisko?


Micky

Recommended Posts

Ahoj kluci, při rozjezdu a při přeřazení z 1 na 2 se mi ozve jakoby od kola takové vrznutí. Dělá to také, když se rozjedu na dvojku z nízkých otáček. Stejný problém bude mít asi i vinu na tom, že když přibržďuji, tak mi docela dost hučí brzdy. Nevím, zda to není tím, že tam mám drážkované kotouče ATE? Nicméně mám pocit, že se to projevuje i v řízení - když předjíždím a prudce udělám manévr volantem, tak na něm cítím, jako by se zakývalo kolo. Mám vyměněny čepy řízení, kulové i spojovací tyče, udělanou geometrii, auto je po technické. Viděl bych to na ložisko či homokineťák nebo tlumiče? Co mi radíte prověřit a jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mal som nieco podobne, tiez som celu napravu prevratil hore nohami a nic. nakoniec som nasiel chybu na motore, mal som odtrhnutu srubu na silentbloku na boku motora, takze tam lietal hore-dole ako lazar. skus prekontrolovat silentbloky. ja som to nasiel tak, ze som zatiahol rucak a pridal som plyn a jak s autom myklo tak pukol aj ten silentblok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Kinetak poznas urcite 100% na tom, kdyz budes mit vytocena kola a auto bude v zaberu. Ozve se takove lehke cvakani, vetsinou jen pri rejdu. Tohle bude trvat par set km, mozna mene a pak jednou vyleti kulicka z loziska. To nevypada na kinetak, co popisujes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bo

Kinetak poznas urcite 100% na tom, kdyz budes mit vytocena kola a auto bude v zaberu. Ozve se takove lehke cvakani, vetsinou jen pri rejdu. Tohle bude trvat par set km, mozna mene a pak jednou vyleti kulicka z loziska. To nevypada na kinetak, co popisujes.

....pak se ti to kousne jako mě ve 130 na dálnici při předjíždění a když nebudeš mít štěstí jako já tak neskončíš na parkoviští, ale mimo silnici... ta rána je taková, že volant jde okamžitě nadoraz do strany a rukou se to při jízdě urvat nedá...

... při tom cvakání to bude postupně i ťukat do volantu ( pokud je to homokineťák... )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...