Jump to content

P406 - MP3 na originalnim radiu Clarion

b_m_s
 Share

Recommended Posts

Zdravim vsechny kteri chteji prehravat MP3 na original radiu Clarion v P406 2002+ ja jsem zrealizoval pomoci USB interface od Connects2 !

na vsech web portalech porad dokola uvadeji tu samou omacku tj. vyjmenovanych par starych modelu radii Clarion dale ze nesmi byt s vestavenou navigaci, ze to zvladne XX adresaru s MP3 etc.

a ted realita: funkcni na Clarion PU-2473A; intergrovana navigace; zadny CD changer

1) vyjmuti radia - jednoduche staci napr. dve spice na kolo a nebo podobne tuhe draty; vsunout do der v cele a hotovo

2) vyjmout modrou zaslepku pro CD changer a pripojit USB interface

3) demontaz prave strany pristupu k radiu a protazeni dratu v mem pripade pod sedak

4) po vlozeni USB Flash disku s MP3 nelze prepnout na CD changer - musi se nechat odblokovat v ridici jednotce (v mem pripade to zvladly v Peugeotu za 10 minut za krasnych 700,-)

5) USB flash disky to zvlada az do 16GB (vetsi jsem nemel k dispozici); SD karty pouze do 2GB; SDHC to neumi (testoval jsem z 16GB micro SDHC)!

6) adresare to umi jenom CD01-CD10 => 10x99 = 990 mp3 pri prumerne velikost 5MB na mp3 bohate staci 8GB USB Flashka

=> za necelych 3000,- (2300,- HW a 700,- odblokovani) a 20 minut prace to MP3 proste umi ! :roker

a na zaver jeste nejakou tu fotku ...

[upravil dne 26/10/2009 Béďa]

post-0-14109608874608_thumb.jpg

Nazvy to samozrejme neukazuje; ono je to jasne kdyz to emuluje CD changer;

mezi adresari se prechazi jako by se zvolilo dalsi CD;

nicmene to je trochu podraz (uvadel jsem jiz vise) protoze vice jak 10x CD to neumi emulovat => pouze 10 adresaru (CD01, CD02 ... CD10) a v kazdem 99 skladeb

tak u nas ve Zline je cenik Peugeotu opravdu \"kosmicky\"; co se tyce sumeni - pokud poustim mp3 ve kvalite cca (MPEG-1 layer 3; 202kbit (VBR), 9218 frames; 44100Hz Joint Stereo) tak zadne sumeni nepozoruji; jasne v druhem aute mam Pioneer DEH-P55BT + CDUB100 + zes. Magnat 360W + bose subwoofer a to je opravdu o necem jinem ... a hlavne pripojim napr. 60GB HDD a na nem to nasekam adresare jak me napadne - zadny problem (8500ks MP3); \"NO MAG\" se zatim u me nekonna; zase nadruhou stranu kolikrat jsem jiz zapomel panel z Pioneerem doma ... a kolikrat i v aute pres noc ... to jsou pak nervy

Původně zaslal: b_m_s

:myslim vrtalo me hlavou jak docilit toho, abych mohl mit vice nez 990 skladeb a uz to mam; staci pouzit nejaky MP3 Joiner ! => 100ks mp3 spojit jako jeden track a je vymalovane :super

A Jak potom mezi zěmi písničkami hledáš? Dá se mezi nimi přepínat, když je to jeden track?

Původně zaslal: fox111fox

1000 mp3 musi stacit kazdemu. Spajat ich nedoporucujem, potom je ten xcarlink dopleteny. Ak tomu sustanie: v akom formate tam mam tie skladby dat?

Podle mě je formát jedno, spíš kvalita zvuku je důležitá, neboli kódovací proud. Mně se v autě osvědčily dobře i průměrné MP3ky na 128 kbps, ale pokud chceš kvalitu, tak jdi klidně do 320 kbps, ale pak se připrav na to, že jedna MP3ka nebude mít 4 MB, ale spíš 20 MB. ;)

Zdravím. Tak přesně takový adaptér jsem si koupil za cca 2.400,- Kč, ale po několika marných pokusech na diagnostice, kde mé origo autorádio RD3 Clarion v Peugeotu 307/2002 odmítlo s ním komunikovat mi bylo sděleno, že ten adaptér je na autorádio VDO a bohužel né na Clariona a zřejmě tam je chyba. Tak se jej teď pokouším jej vrátit, vyměnit či prodat a koupit adaptér, který by byl na Clariona. Možná, že bude chyba ještě někde jinde, ale prostě jak jsem již zmínil na diagnostice adaptér nekomunikoval. Jestli máte někdo ještě nějaké zkušenosti tak napiště. Dík

• 5 weeks later...

taky už mám doma ten adaptér. cena 105 eur i s dobírkou. ale zase nebylo potreba na diagnostiku. mel jsem pred tím cd menič takže jsem to jen vymenil za usb adaptér a už to fachalo. jednotlivé zložky ale je potreba prejmenovat na CD 01, CD 02, CD 03 - CD 10. jen tehdy to rozdelí na kvázy 10 CD. když to nepojmenujete takhle tak to všechno chaoticky uspořáda do jedné zložky čiže kvázy jedno CD a to dokonce jen štvrtinu z písni uložených na usb flash. zvuk je dokonale čistej. vubec nic mi nešumí, ale je potreba jak už bylo výše popsáno dávat mp3 z kvalitou obnovování od cca 120 kb/s po 198 kb/s. více to už nemá zmysel a méne jsou nekvalitní. takže kdo nechce přijet o zobrazováni info z rádia na display nad klímou a také o DO pri volante vrele doporučuji :papa

• 1 year later...