Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fap Filter


Brandy20

Recommended Posts

Aby regenerácia mohla prebiehať musí byť v nafte aditívum aby sa znížila teplota horenia sadzí pri regenerácii. Ak tam aditívum nebude, sadze nezhoria ale postupne upchajú FAP. Potom následne po doplnení aditíva by už regenerácia prebiehať mala a mali by zhorieť aj tie sadze pred doplnením. FAP je postupne zapĺňaný aditívom - cerínom, ktorý na rozdiel od sadzí pri regenrácii nezhorí a upcháva ho. Napokon je až potrebné fap vymeniť. U 407 sa to deje okolo 120t km podľa toho ako bolo auto prevádzkované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se mi zdá že se s FAPem nějak roztrhl pytel :-) právě jsem se vrátil s dovolený a cestou zpět se mi objevila také hláška o nízkém stavu aditiva pro FAP. Vzhledem k tomu že jsem byl na cestě zpět tak jsem s tím asi ještě 1000km najel. Rozsvítilo se to ihned po natankování do plné. Takže musím rychle do servisu co? V nádrži toho moc nemám a asi se tedy nevyplatí moc teď tankovat když mě čeká dolévání?

Jo a ještě něco mám najeto 143tis je možné že bych tam měl ještě původní FAP :myslim Auto jsem koupil cca při 115 a do teď jsem o FAPu ani nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli jesm dobře informován tak svižnější jízda při vyšíšch otáčkách (dlouhodobá) regeneraci fapu pomáhá. Tak v tom případě je můj styl jízdy jako stvořený pro fap jestliže ne tak ho asi brzy odrovnám:D a brzké výměny se nevyhnu. No uvidim co mi řeknou v servisu jestli bude stačit doplnit aditivum a nebo ho vyměnit.

[upravil dne 21/9/09 Brizan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je otázne čo fapu prospieva a čo nie. Fakt je, že čím menej sadzí tým menej sa musí regenerácia vykonávať. Dízle zvyčajne zadymia viac pri prudkej akcelerácii a menej pri plynulej jazde. Zas je ale potrebné aby regenerácia mohla vôbec prebiehať ísť so zohriatym motorom a dostatočne dlho. Takže si vyber...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trochu inak. Aditívum sa primieša do nádrže tesne po natankovaní podľa natankovaného množstva nafty a ďalej sa už nepoužíva až pri ďalšom tankovaní. Preto sa hláška minima aditíva začne ozývať po tankovaní. V hrdle nádrže je magnetický snímač, podľa toho auto pozná, že sa tankovalo. Podľa zmeny polohy plaváka vie odhadnúť tankované množstvo. Minimálne tankované množstvo, ktoré je auto schopné nadavkovať je pre okolo 7l nafty, čiže ak pravidelne tankuješ \"za málo\", primiešava sa toľko aditíva akoby si tankoval 7l, spotrebováva sa teda rýchlějšie ako pri tankovaní doplna.

[upravil dne 21.9.2009 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mám doplněné aditivum a vše hotovo k mé největší spokojenosti. Docela mě překvapilo že při najetých 143tis km je údajně FAP krášně čistý a že mi ještě tak min 40tis bez problémů vydrží než bude muset jít na repas. Je to možné že to vydří tak dlouho? Další co mě překvapilo je to že u mě regenerace probíhala po 75ti km :myslim a udajně standart je 350km. Je možný že jízda po Praze je tak drastická pro FAP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brizan

při najetých 143tis km je údajně FAP krášně čistý a že mi ještě tak min 40tis bez problémů vydrží než bude muset jít na repas. Je to možné že to vydří tak dlouho?

ja mam najeto 152 000 a jsem na tom podobne,ted uz bude zaplnen asi na 80 procent,ale podle papiru co jsem dostal v peugeotu bych mel najet jeste 20 000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...