Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fap Filter


Brandy20

Recommended Posts

Ahoj. Chci se zeptat, máte už někdo vykuchanej FAP na 407?? Chtěl bych se jenom zeptat, jaky s tim máte zkušenosti. Na fórku už se tady toho napsalo mraky, např. zde: ,kde si to všichni vychvalujou, ale mají to všichni na 406kách. Trochu se bojím, že 407 má víc elektroniky a různých kontrolních čiden, ktery by mohly dělat neplechu. Takže rád uslyším názor někoho, kdo má FAP venku ve 407. Díky :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jsem o tom uvazoval ze ho vykucham a zjistoval jsem od lidi co to maji venku a same pozitiva,ale nikdo z nich nema 407mu.tusim ale ze nekdo odsud z fora to ma na 407me vykuchane a taky kdyz jsem volal tomu chlapkovi,tak rikal ze to jde vykuchat i ze 407my a bez dalsich problemu.

ja mam FAP zaplneny ze 75 procent takze to jeste neresim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim , prosim Vas ako zistim, či mam ,, vykuchanej,, alebo nejak inak upravený FAP, teda okrem diagnostiky, nakolko sa mi zda, že je nefunkcny. Este som ani raz nepocitil, že by sa nejak cistil , alebo že by sa spustili ventilatory a na orientacnej diagnostike mi vypisalo, ze sa mal vymenit pre 6500 km. Ja som z autom nabehal uz 4000km a ziadne priznaky cistenia fap.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regeneráciu nejde jednoducho zistiť, tie vetilátory tak fučia len na 1,6ke nie na dvojlitri.

Niekto sa tu minule hádal, že ak regeneráciu nepoznáš nemáš cit pre svoje auto. Môže na tom byť niečo pravdy napr. podľa zvuku motora alebo reakcie na plyn. Ja to poznám podľa tých ventilátorov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy20

ake sa regeneruje, je to nejak citit? lebo ja som este necitil nic a to co mam auto cca 2 mesiace a 4000km za sebou, tak by som mal nieco zaznamenat, nakolko tu niektorý spominali, že im auto trosku sekne, pusti sa sam ventilator a fuci aj ked sa auto vypne.

...mám auto asi rovnako dlho, nábeh cca 5000km, pocítil som to asi dva razy, je to také jemné trhanie ( ako by sa ti míňalo palivo ;)), robilo to pri ustálenej rýchlosti na 4 alebo 5 stupni, inak nič iné necítiť, nič nepočuť a ani to nič nevypisuje, spolujazdec si ani nevšimne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak moje skusenosti s \"vykuchanym\" FAPom na 1.6hdi po 15tis. km:

- spotreba sa znizila o cca. 0,5 litra (dlhodobo merane dotankovanim do plnej)

- hlasku AP fault uz nevyhadzuje

- vykon pocitovo stale rovnaky

- jedine ze motor pri zrychleni zadymi, co by asi nemal vzhladom na relativne nizky pocet km (160tis.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: shrewe

tak moje skusenosti s \"vykuchanym\" FAPom na 1.6hdi po 15tis. km:

- spotreba sa znizila o cca. 0,5 litra (dlhodobo merane dotankovanim do plnej)

- hlasku AP fault uz nevyhadzuje

- vykon pocitovo stale rovnaky

- jedine ze motor pri zrychleni zadymi, co by asi nemal vzhladom na relativne nizky pocet km (160tis.)

a bol si s tým už na emisnej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdraviym Vas kolegovia...

vsera som dotankoval do plna a pri rozbehu vyhodilo hlasku o nizskom stave aditiv v PAFe....jazdit mozem normalne dalej???alebo ako???mam to stastie ze som akurat v nemecku cize budem musiet nafstivit trosken drahsi service na doplnenie...alebo viete poradit nieco ine,????dikeeeeeeeeeeeeeeeeees budem povdacny....

GODZILA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JonathanDavis

a bol si s tým už na emisnej ?

Osobně mám verzi bez FAP, nevím, jaké jsou rozdíly FAP/nonFAP, ale na STK jsem měl pekelně velké rezervy kouřivosti i emisí ;-)

Myslím, že on to bude mít stejné - tedy pokud nemá FAP na výstupu jinou emisní tabulku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: godzilaTO

zdraviym Vas kolegovia...

vsera som dotankoval do plna a pri rozbehu vyhodilo hlasku o nizskom stave aditiv v PAFe....jazdit mozem normalne dalej???alebo ako???mam to stastie ze som akurat v nemecku cize budem musiet nafstivit trosken drahsi service na doplnenie...alebo viete poradit nieco ine,????dikeeeeeeeeeeeeeeeeees budem povdacny....

GODZILA

No já jsem bez aditiva jezdil cca 1 000km a bez problému. Ale prý se auto po určité době může přepnout do nouzového režimu. Mně se tak nestalo... Ale může se tak prý zbytečně zaplnit FAP. Po dolití aditiva už se prý nemusí zregenerovat tak, jako jsi ho měl do té doby. Toto mi bylo řečeno v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ondrus23

Původně zaslal: godzilaTO

zdraviym Vas kolegovia...

vsera som dotankoval do plna a pri rozbehu vyhodilo hlasku o nizskom stave aditiv v PAFe....jazdit mozem normalne dalej???alebo ako???mam to stastie ze som akurat v nemecku cize budem musiet nafstivit trosken drahsi service na doplnenie...alebo viete poradit nieco ine,????dikeeeeeeeeeeeeeeeeees budem povdacny....

GODZILA

No já jsem bez aditiva jezdil cca 1 000km a bez problému. Ale prý se auto po určité době může přepnout do nouzového režimu. Mně se tak nestalo... Ale může se tak prý zbytečně zaplnit FAP. Po dolití aditiva už se prý nemusí zregenerovat tak, jako jsi ho měl do té doby. Toto mi bylo řečeno v servise.

snad do piatku vydrzi....idem do servisu tu..peugeotackeho...povedali ze doleju respekt asi vymenia vobec co tam je a bude dalsich cca 60tis okej..potom uz dojde na rad cely PAF....uvidime co a ako....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Aditívum sa pridáva do nádrže po natankovaní. Je možné, že ti to ešte nadávkovalo a tak tá nádrž paliva by mala byť vpohode. Inka je to tak ako povedali Ondrusovi23 v servise.

sewas...

cize co doporucujes???co by som mal urobit???ta kontrolka sa zapne a hned po prejdeniy par metrov zhasne a uz sa neozve...az znova po nastartovany motora.....nemusim ist do toho servisu???mam si skusit to aditivum zohnat sam???a priliat do nadrze??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačne choď pred ďalším tankovaním do servisu. Môžeš to doplniť aj sám, existuje na to origo sada v Peugeote ale aj tak budeš musieť ísť do servisu nastaviť cez diagnostiku doplnenie aby o tom auto vedelo. Takže načo sa s tým sr.ť doma nechaj nech to urobia všetko v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...