Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ABS/ESP/ASR system faulty po nahodeni folii na zadne okna


djbrano

Recommended Posts

Ahojte lidicky. Prosim pomozte. Nahodil som dnes folie na zadne okna. Ked som si prisiel po auto a nastartoval, po nastartovani sa objavili tieto hlasky: ABS/ESP ASR system faulty. Vypol som teda motor a bezal som za technikom co mi daval folie, ze co to vyviedol. Tak som znova nastartoval aby som mu tuto hlasku ukazal a po nastartovani uz ziadna hlaska nebola. A moja otazka je, ci ten technik co nahadzoval folie iba na zadne okna mohol byt tomu na vine... hovoril mi, ze rozoberal iba zadne dvere a konektory zapojil naspat ako boli... co myslite, mohol on tam nieco do toho pokaslat? No a teraz sa mi uz tato hlaska neobjavuje, tak som spokojny. Neviete kde mohol nastat problem a ako postupovat, aby som tuto hlasku odstranil (v pripade zeby znova vyskocila)?? :myslim

Dakujem velmi pekne

[upravil dne 13/8/09 djbrano]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Asi len náhoda. Ak sa to bude opakovať, mohol by to byť snímač ABS na kolese.

Tak dnes znova sa objavila tato hlaska :nevim

Tak po skusenostiach zo vcera som vypol motor, znova nastartoval a hlaska uz nebola... Zeby ten snimac ABS? Kde to najdem a ako odtranit tuto poruchu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Snímač je na každom kolese. Oprava len výmenou snímača. Jeden cca 50€. Predné môžeš vymeniť aj sám, kvôli zadným sa musí demontovať nádrž. V každom prípade najskôr diagnostika.

Teraz som volal kamaratovi mechanikovi a on mi tvrdil, ze uz sa s tym stretol a podla neho je zavada na brzdovom spinaci. Tak zajtra idem k nemu na diagnostiku, tak uvidim co to bude. Co myslite, moze mat pravdu? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: djbrano

Původně zaslal: AnotherOne

Snímač je na každom kolese. Oprava len výmenou snímača. Jeden cca 50€. Predné môžeš vymeniť aj sám, kvôli zadným sa musí demontovať nádrž. V každom prípade najskôr diagnostika.

Teraz som volal kamaratovi mechanikovi a on mi tvrdil, ze uz sa s tym stretol a podla neho je zavada na brzdovom spinaci. Tak zajtra idem k nemu na diagnostiku, tak uvidim co to bude. Co myslite, moze mat pravdu? :myslim

Tak ten brzdový spínač by bola lacnejšia varianta, ale auto nemá ako otestovať spínač tj nevie či je vadný alebo nie. Tvári sa, že je buď stále zopnutý alebo vypnutý. Ja som mal vadný spojkový spínač, žiadnu chybovú hlášku to nehádzalo, len sa nedal tempomat aktivovať lebo spínač tvrdil, že je spojka stlačená. Podobne je to s brzdou. Podľa mňa to bude snímač na kolese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: djbrano

Původně zaslal: AnotherOne

Snímač je na každom kolese. Oprava len výmenou snímača. Jeden cca 50€. Predné môžeš vymeniť aj sám, kvôli zadným sa musí demontovať nádrž. V každom prípade najskôr diagnostika.

Teraz som volal kamaratovi mechanikovi a on mi tvrdil, ze uz sa s tym stretol a podla neho je zavada na brzdovom spinaci. Tak zajtra idem k nemu na diagnostiku, tak uvidim co to bude. Co myslite, moze mat pravdu? :myslim

Tak ten brzdový spínač by bola lacnejšia varianta, ale auto nemá ako otestovať spínač tj nevie či je vadný alebo nie. Tvári sa, že je buď stále zopnutý alebo vypnutý. Ja som mal vadný spojkový spínač, žiadnu chybovú hlášku to nehádzalo, len sa nedal tempomat aktivovať lebo spínač tvrdil, že je spojka stlačená. Podobne je to s brzdou. Podľa mňa to bude snímač na kolese.

Uz to prestalo robit a vsetko je opat v poriadku ;)... Rozobral som tapacir dveri, ci ten \"expert\" tam nieco nevyviedol, ked daval folie, no nic tam on nemohol pokaslat, vsetko bolo na svojom mieste. Tak dufam, ze to uz tak ostane. :papa

[upravil dne 28/8/09 djbrano]

[upravil dne 28/8/09 djbrano]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

mne presne tuto hlasku vyhodilo po montazi teda vymene prednych brzd, kotuce a dosticky , potom po nastartovani nic uz, akurat vcera mi to znova po 3 mesiacoch zahlasilo, ale po nastartovani znova uz je ok. Bohvie ci daka prechodna chyba alebo co

asi sa to vie ukazat ked poriadne prsi , ako aj vcera :roll

[upravil dne 5.9.2009 denoo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

mne presne tuto hlasku vyhodilo po montazi teda vymene prednych brzd, kotuce a dosticky , potom po nastartovani nic uz, akurat vcera mi to znova po 3 mesiacoch zahlasilo, ale po nastartovani znova uz je ok. Bohvie ci daka prechodna chyba alebo co

asi sa to vie ukazat ked poriadne prsi , ako aj vcera :roll

[upravil dne 5.9.2009 denoo]

No u mna to bolo asi fakt tym brzdovym spinacom - vymenil som ho a je pokoj :papa ...dufam ze to uz tak ostane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdravím!

Tak jak to čtu, mám od dnešního rána stejný problém. U mně to vyhodí hlášku klidně na semaforech při čekání na zelenou. Po opětovném nastartování kde nic tu nic. Ve výpisu závad na palubním počítači to po opětovném nastartování neuvádí nic. Zkusím nejprve vyčistit kontakty na kolech a pak kdyžtak na diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Tak nazdar ludia... chyba ABS ESP sa zacala objavovat najprv zriedka a vzdy po vypnuti/zapnuti sa stratila. Az jedneho pekneho dna uz svietila chyba ASB permanentne hned pri starte. Ak nemate po ruke diagnostiku a je vam luto vyhodit peniaze za servis najjednoduchsia cesta ako zistit ktory zo snimacov je vadny je ich premerat. :P Za predpokladu ze vsetko ostatne je v poriadku (loziska, kable, atd...) Zadne snimace su spojene pod vekom nadze pod zadnou sedackou a predne nie je ziadny problem najt po zdvihnuti kapoty. Na meranie nam staci lacny multimeter. :roker Vadny snimac bude mat ohmicku hodnotu radovo niekoklo ohmov az kilo ohmov a dobry snimac okolo 8 az 10 mega ohmov. Dneska som menil zadny snimac a zabralo mi to asi 2 hodinky. Nie je na tom nic zlozite... Treba iba povolit nadrz... je to jednoduchsie a bezpecnejsie za predpokladu ze nadrz je prazdna... tak vela stastia :papa

PS: Po prejdeni par metrov by sa chyba mala vyparit

[upravil dne 7/1/12 19:24 od stanleyirl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj měl jsem problém cca před 3ma týdny jsou dny vlhka, ze všeho nejdřív prostříkej na brzdovým pedálu spínač u mě to bylo tím vyndává se pootočením o 90 stupnů pozor na ten doraz ať sním nepohneš vem kontaktol nastříkej dovnitř jsou tam mezírky kudy se to dá a procvakej ho. mohlo by ti to pomoc jinak nový stojí asi 300Kč, čidlo cca 500Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dia mi taky hlásila PP snímač ABS tak jsem vyměnil a k tomu přibyli i hlášky prasklá žárovka zadní světlo + blinkr zadní světlo tak podle rad fóra jsem vyšťoural že to má spojitost s ABS ESP tam prohořívá pin 4 v patici co je připojená ke světlu. takže návod zněl pořádně ukostřit světla... rada pomohla a vpatici byl opravdu rozteklý konekrot tudíž jiný odpor a následně hlášení palub. počítače. 3 týdny pohodička:papa!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...