Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna čepů


punkac

Recommended Posts

Ahoj dnes jsem absolvoval u kamaráda výměnu předních čepů a zadních tyček na odklon kol

Auto se sklidnilo, konečně si užívám opět francouzského pohodlí

Předek bez komplikací - postup\" sundat kolo, brzdič, sekáčem povolit čep z těhlice, odšroubovat spodní matku pod ramenem, stáhnout rameno, vyšroubovat čep, (jeden měl maličký vakl a druhý vakl skoro 5 mm!!! - zn. starline a výdrž cca 25000 km po ústeckých silnicích) montáž probíhala obráceně....

výměna zadních tyček, demontáž:

ještě chci podotknout, že autu se nesjížděly gumy a neplavalo, jen to při přejezdu i velmi malé nerovnosti dost bouchalo.

nájezd na nájezdy, udělání dvou aretačních drážek na excentrickém šroubu, kvůli opětovnému nastavení, pozor na straně hlavy šroubu! Povolení matky excentru, povolení matky čepu, tady byl malý zádrhel, protože šroub v čepu neměl dírku na torx či imbus, takže následovalo sundání prachovky a držení kloubu sikovkama, pak vyndání staré tyčky, nasazení je analogické, pozor na montáž excentru musí přesně sedět ryska na rysce!

projel jsem to a vše je v cajku a světe div se v autě je ticho a nic nikde nebouchá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

...Povolení matky excentru, povolení matky čepu, tady byl malý zádrhel, protože šroub v čepu neměl dírku na torx či imbus, takže následovalo sundání prachovky a držení kloubu sikovkama, ...

Originály maj torx, ale to většinou nejde povolit...

Nešlo to podržet zezadu plochým klíčem? Náhrady to tak většinou mají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:roll mne to tiez bucha, budu vediet v servise co maju vymenit :myslim ked som tam bol minule tak pobuchal po tlmicoch a povedal ze su OK, tak neviem kam s tym mam ist:bacha lebo tlmice mozno aj su OK ale to mozu byt ine veci, kolko trva taka vymena? treba nechat auto v servise? alebo za hodinku by to mohli vymenit :roll a kolko penazi si mam pripravit?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj kluci:

práce na zadku 1.5 hodiny (cena basa pivka)

dal jsem firmu SWAG

cena za kus 1000 -30% sleva v elitu

takže 1400 za oba pro mě ;)

jinak ty svislý tyčky, co jdou od stabilizátoru netřeba měnit

jsou z plastu a nic jim nebylo - prostě se neopotřebovávají

ps: troufám si tvrdit, že vetší děravé rolety než v Ústí nikde nejsou :D už mě to bouchání při sebemenším přejezdu nerovnosti jako třeba kolejnička od samozavírací brány štvalo, dneska po montáži jsem měl trochu strach, jestli jsme trefili geometrii, tak jsem projel míste, kde mě zlobilo odskakování a bouchání zadní nápravy v hodně vysoké rychlosti na cestě z noční směny ( 140 km v hodině - prázdná výpadovka, doufám že neměřili pomahači a chrániči) a vše v pohodě auto neplave a nebouchá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: punkac

ahoj kluci:

práce na zadku 1.5 hodiny (cena basa pivka)

dal jsem firmu SWAG

cena za kus 1000 -30% sleva v elitu

takže 1400 za oba pro mě ;)

jinak ty svislý tyčky, co jdou od stabilizátoru netřeba měnit jsou z plastu a nic jim nebylo - prostě se neopotřebovávají

ps: troufám si tvrdit, že vetší děravé rolety než v Ústí nikde nejsou :D už mě to bouchání při sebemenším přejezdu nerovnosti jako třeba kolejnička od samozavírací brány štvalo, dneska po montáži jsem měl trochu strach, jestli jsme trefili geometrii, tak jsem projel míste, kde mě zlobilo odskakování a bouchání zadní nápravy v hodně vysoké rychlosti na cestě z noční směny ( 140 km v hodině - prázdná výpadovka, doufám že neměřili pomahači a chrániči) a vše v pohodě auto neplave a nebouchá

Ale opotřebovávají, já už je dělal dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

míním svislé tyčky na zadní nápravě

opravdu jsem je měnil zbytečně, předchozí majitel je určitě neměnil, byly stejně tuhé a bez vůle jako nové

daleko víc odcházejí ty tyčky na štelování odklonu kola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro: punkac

Oba máme stejný auto, sedan a 2.1 td. Nevím kolik máš s tímto autem najeto, já cca 150 000 km za 4 roky a nejvíc odcházejí zadní svislé, pak ty podélný na odklon zadku a předek je kupodivu nejméně náchylný. Tolik moje zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...