Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Terminator - casovy paradox


Y2K

Recommended Posts

Len pre zainteresovanych...

Vcera som videl zatial posledny (4) diel Terminatora.

Film sa celkom dal na pocudovanie (az na toho animovaneho Arnolda :D ).

Len pri sledovani deja ktory predchadzal vyslaniu Terminatora do minulosti mi akosi nedala nepremyslat jedna vec.

A to je prave vyslanie Terminatora do minulosti aby zabil (este v jednotke) Sarah Conor.

Tym by sa akoze nemal narodit John a tym by aj hnutie proti Skynetu nemalo sancu.

No prave na zabranenie tohto John vyslal do minulosti aj jednoho bojovnika odporu - Kyle Reese - aby ochranil Sarah.

No a ten, ako vieme, bol otcom Johna.

A tu prichadza pre mna ta nelogicka zapletka.

Johnov otec bol teda Kyle a ten bol vyslany do minulosti aby ochranil Sarah pred Terminatorom.

Lenze to sa stalo az potom co John robil problemy Skynetu.

Teda Skynet vyslal Terminatora aby nebol John.

Ale predsa John vznikol vdaka vyslaniu Terminatora do minulosti. Prva casova linia teda logicky zrejme bola bez Johna.

Tak naco potom bol vyslany Terminator, ved to prave sposobilo narodenie Johna.

Tak mi to akosi cele nedava zmysel...

Snad som to napisal zrozumitelne a pochopitelne a viete teda o com hovorim a snad mi to tu niekto vysvetli ako to vlastne je...

Fuuj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jak se jedná o cestování v čase tak je vždycky problém, aby se v tom filmaři nezamotali. Někdy se to povede, někdy ne. V T4 se v tom zamotali celkem dost, po skončení filmu jsem nevěděl kdo je čí otec, dědeček a matka :D

Nejvíce mě ve filmu pobavil \"comeback\" Arniho :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kyle Reese podla mna chodieval spat casom a randil so Sarou este pred Terminatorom, potom ked vyslali terminatora, tak Kyle presvedcil Johna, aby ho poslal, lebo chcel chranit svoju lasku:D:D

...nemas to jedno, Terminator je klasika:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Původně zaslal: jozefsv

mat vase problemy tak sa zajtra zenim.

Som cakal kto posle takyto prispevok prvy :super

Ale ved treba sa aj odreagovat nie len vazne veci preberat no nie :mrk

jasne v poho,ja len ze som bol zamotany v tretom riadku a obcas nechapem urcite veci ale z toho si nic nerob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Y2K

Mam to jedno samozrejme...

Ale chcel som sa spytat, a tvoje vysvetlenie by mozno aj sedelo :D

jestli sledujes serial Lost, tak tam se taky solidne motaji v case :D

jinak, kdo si rad lame hlavu casovym paradoxem, tomu mohu doporucit \"Dvere do leta\" od Heinleina ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

jasne v poho,ja len ze som bol zamotany v tretom riadku a obcas nechapem urcite veci ale z toho si nic nerob

Pohoda, a to si nevidel povodne znenie prispevku :D

Som to asi 10x prepisoval a aj tak to nie je prilis asi zrozumitelne co.

Asi mi to prilis s vysvetlovanim nejde :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vysvetlenie je úplne jednoduché. Zabudni na fyzikálne zákony, jedná sa o autorskú licenciu ktorá keby bola v súlade s teoretickou fyzikou tak žiadny štvrtý diel nebude. Každý zásah do časovej osi má spôsobiť jej zmenu. Ak budem cestovať do minulosti a spôsobím smrť svôjho predka tak by som sa nemal narodiť ale ja už som prítomný v konkrétnom čase.

Riešenie reálneho problému plynutia času je v teoretickej fyzike. Do minulosti sa dá cestovať iba vo filmoch, v realite iba do budúcnosti bež možnosti návratu. (teória relativity časť o rýchlosti svetla a plynutí času)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...