Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Za jízdy chcípne


peugeot09

Recommended Posts

Ahoj lidi. Dneska už podruhý se mi u mého autíčka stala taková zajímavá věc. Do práce to mám asi 3 km, tuto trasu denně absolvuji dvakrát. :)

Problém je v tom, že za jízdy auto chcípne, rozsvítí se na palubce všechny kontrolky (nebo alespoň drtivá většina) a autíčko nejede.

Poprvé se mi to stalo, když jsem jel z kopce na pětku cca. 70km/hod.

Dneska podruhé, když jsem přeřadil na dvojku, dal blinkr a chtěl odbočit.

Tyhle dvě události se stali v rozmezí týdne. V motorovém prostoru nevidím problém. Olej, brzdovou kapalinu, chladící kapalinu jsem kontroloval. Motor byl zahřátý poprvé okolo 70°C, podruhé na provozní teplotu tj. 80°C.

Startuje bez problému, jede bez problému, má velice solidní zátah, řadit jde bez problému, brzdit... :D

Jakmile motor zhasne, tak po rozsvícení všech kontrolek pootočím klíčkem v zapalování a auto v mžiku nastartuje.

Jsem z toho dost špatnej a nevím, co dělám špatně. Není třeba problém v tom, že občas na to (při nezahřátém motoru) při předjíždění traktoru, cyklisty a jim podobných pořádně šlápnu? Vím, že to motoru při těch 70°C nijak extra neprospívá, ale občas není vyhnutí.

Poraďte prosím někdo. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco podobneho sa deje aj mne

ale mne to nechcipne. ked idem preradovať tak zmagnem spojku kontrolky sa rozvietia preradim pustim sojku a zas hasnu.... nedeja sa to furt len niekedy zatial sa mi to stalo asi 3 alebo 4 krat počas toho ako mám toto auto a to ho mám 4 týde...neako moc mi to neprakaža ale bol by som rad keby mi to nerobilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec mám podobný problém.A co sem se bavil s klukama co dělaj auta,tak by to mohli být tyto dvě věci.Buď lambda sonda,a nebo map senzor.

Ale nejlepší by bylo kdyby si to dal na diagnostiku.Ta by měla ukázat přesně čím to je.

Aspoň já to tak udělám.Protože ani jedna věc s těch dvou není levná.Tak si rači počkám čím by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, stane se mi to taky dost často, ale většinou při předjíždění.Hlavně při sešlápnutí plnýho. Ale na diagnostice na nic nepřišli. Jo a děje se to taky hlavně jen vždycky ,když je horko.A auto bylo zahřáté. V zimě (chladnu) se to nikdy nestalo.

[upravil dne 13.8.2009 Majk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Co to znamená \"odvětrávání nádrže\"? :D

Odvětrání nádrže (nebo jak se tomu oficiálně říká) je taková trubička, aby se ti neudělal v nádrži podtlak. Když se ti to zasere tak vznikne v nádrži podtlaka a přestane to tahat benzín do motoru ;)

Nejezdils nikdy na pařezoj? Tam je dírka ve víčku ;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: peugeot09

Co to znamená \"odvětrávání nádrže\"? :D

odvetranie nádrže ti slúži na vyrovnávanie tlaku v nádrži. Ako ti ubúda palivo tak cez odvetranie ti ide do nádrže vzduch. Je to väčšinou malá hadička ktorá vedie od nádrže popri nalievacom hrdle až pri viečko nádrže. Ak sa zapchá bordelom tak ti vznikne podtlak a netáhá ti auto a môže zdochýňať. Dá sa to zistiť aj tak, že keď otváraš viečko nádrže tak je počuť ako nasaje vzduch(zasičí) a je mierne cítiť, že ti ako keby ťahá viečko do nádrže keď ho dávaš dole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, díky za objasnění. Nádrž je určitě dobře \"odvětrávaná\", auto má bezproblémový zátah, ale všiml jsem si, že pod tím krytem od oleje je trochu zpuchřelé těsnění a trošku pod ním vytéká olej. Nemůže mít na svědomí náhodné chcípání auta třeba právě tahle banalita? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...