Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojkové lanko


Kloub

Recommended Posts

jak vyměnit tu blbou věc?? dneska mě vyjebala 300metrů od baráku, no ještě že nee na slovensku:bojim

no díval sem se že na nový model TD stojí 1200kč a na starý 600 potvory, jo a jak poznám origo převodovou skříň??? žeprej se tam dávaly i nějaké jiné menší tak abych koupil správný typ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základný rozdiel je či ide vrchom nad prevodovkou alebo pod ňou.

Podľa všetkého by si mal mať lanko vrchom. Výmena je pomerne jednoduchá. Pod volantom na pedále spojky nájdeš taký plastový hranol v ktorom je to lanko zastrčené. Na tom hranole bude vidieť kovová spona. Tú sponu je treba zatlačiť do hranolu a lanko pôjde vytiahnuť. Pri opätovnej montáži je jediný problém trafiť koniec lanka v tvare hríbika do toho hranolu aby zaskočil za sponu. Druhá koniec je jednoduchý, treba vyšrobovať obe matice , všetky podložky a lanko pôjde vytiahnuť z uchytenia. Nové býva poskladané v správnom poradí tak si to rozoberaj až keď staré vytiahneš a uvidíš ktorá podložka kam patrí. Po zložení len nastaviť vôľu a je to. Lanko sa dá kúpiť v AutoKelly za 600 korún.

[upravil dne 11/8/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změř svojí délku a máš to. Myslim, že novej model má delší (jde spodem) a starej model má kratší (jde vrchem). Jinak jsem měl na bejvalce od kellyny to nejlevnější a v pohodě. A jenom, když už budeš u tý výměny, tak vřele doporučuju vyměnit i ten plastovej bazmek na pedálu spojky (v kelly ho nemaj, ale třeba Benex (cca 70,-) nebo origo) vyplatí se to, protože docela rádi praskaj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě prosím hodťě odkaz na to lanko. mám 1.9 td rok 94 a typ motoru XU a dál nevím:D převodová skříň je origo velká a lanko je vedené vrchem a chtěl bych teda tu šroubovací protože když tam byl samostav a stejně pedál byl trochu volný, tak 1 cm prošlap

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaměnit se dají, mám tu od Oddieho jedno seřizovací bez samoštelu a říkal mi, že si ho tam klidně můžu dát;)

Kloub: Kdybys bydlel blíž, tak bych ti ho dal, ale na poštu s tim fakt nepoletim...

EDIT: A prošlap (volný chod) na spojce cca 1 cm mám taky (samostav) a spojka je dělaná v lednu;)

[upravil dne 12/8/2009 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Změř svojí délku a máš to. Myslim, že novej model má delší (jde spodem) a starej model má kratší (jde vrchem). Jinak jsem měl na bejvalce od kellyny to nejlevnější a v pohodě. A jenom, když už budeš u tý výměny, tak vřele doporučuju vyměnit i ten plastovej bazmek na pedálu spojky (v kelly ho nemaj, ale třeba Benex (cca 70,-) nebo origo) vyplatí se to, protože docela rádi praskaj...

souhklasim s tebou neone, já si vyrobil železny očko, a to jsem tam dal místo toho plastovyho srače, kterej mi dvakrat praskl, a jinak mám novej model a spojka je spodem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom hranole bude vidieť kovová spona. Tú sponu je treba zatlačiť do hranolu a lanko pôjde vytiahnuť.

[upravil dne 11/8/09 pastorek]

mě to nešlo zatlačit do hranolu a tu sponu sem vytáhnul uplně ven a lanko furt drží:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To drží iba na nejakej hrane a znamený to že i ten hranol je opotrebovaný a bolo by vhodné ho vymeniť.

Tá spona to zabezpečuje voči vytiahnutiu a určite tam musí byť.

Ak ti to nešlo nastrčiť tak potrebuješ pomocníka ktorý ti tú sponu zatlačí do hranolu pri nasádzaní lanka. Ona je dosť tuhá.

[upravil dne 13/8/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...