Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cukani motoru


Bedeka

Recommended Posts

Zdravim panove, jsem cerstvy majitel 307 2.0 HDI 100kw 2005 (130000km) po faceliftu a mam problem s cukanim motoru za jizdy , je jedno jestli je studenej nebo teplej motor... Turbo tahne normalne pokles vykonu jsem nijak nezaznamenal. Proste kdyz jedu na 4ku 50-60 km/h tak to skube... Jak se rika, kdyz ten plyn jen solicham ;)

Neumim jezdit s dieslem nebo je nekde vada? :D

Diky za odpovedi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Taky mám problém s cukáním!Když zařadím,převážně,dvojku a přidám plyn,tak při otáčkách kolem1600 3x zacuká,jako kdybych měl vodu v naftě,a do 1km ještě jednou a pak je na 300-400km klid.Napadlo mě,jestli to nemá něco společného s regenerací FAP?Byl jsem na diagnostice,samozřejmě vše o.k.,vytiskl stav FAPu:průměrná vzdálenost mezi regeneracemi 308km,zaplněný 64%,poslední reg. před 238km.Po ujetí 100km,zase cukání!!!!!Může se tak projevovat regenerace nebo následek špatné regenerace nebo něco jiného?????Co s tím?Najeto 146000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Po odstranění Fapu cukání(při regeneraci?) přestalo-na chvíli,auto zase cuká,při přeřazení a lehkém přidání plynu občas zacuká(jízda s nefunkční klimou),teď jezdím se zapnutou funkční klimou auto necuká.V čem je problém???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bedeka

Zdravim panove, jsem cerstvy majitel 307 2.0 HDI 100kw 2005 (130000km) po faceliftu a mam problem s cukanim motoru za jizdy , je jedno jestli je studenej nebo teplej motor... Turbo tahne normalne pokles vykonu jsem nijak nezaznamenal. Proste kdyz jedu na 4ku 50-60 km/h tak to skube... Jak se rika, kdyz ten plyn jen solicham ;)

Neumim jezdit s dieslem nebo je nekde vada? :D

Diky za odpovedi...

ahoj ja som mal presne to iste...

najprv mi to v nizkych otackach od 1500 - 1900 trhalo ale turbo spinalo bez problemov, najprv som menil vrchnu hadicu turba ale stale mi vyhadzoval antipollution fault, asi po 1000km mi ho uz ani nezaplo a mal som z mojho leva hladky diesel a problem vytiahnut hore tiahlym kopcom na dialnici tak som to dal do Peugeotu do Ziliny na diagnostiku (fakt su tam dobri) a zistili mi chybne podtlakove cidlo v turbe(v service boxe Motor/preplnovanie/TURBO PŘIPOJ OLEJE/ a tam 035P0), po vymene samozrejme nie v origo servise, bolo treba dat dole napravu, je vsetko v najlepsom poriadku a taha ako drak...

pred tym hore kopcom 3-4 zaradena a ledva to dalo 100 teraz som skusal na 6-ke 195km (kopec na konci severnej D1 za Popradom smer Levoca)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: raden

Po odstranění Fapu cukání(při regeneraci?) přestalo-na chvíli,auto zase cuká,při přeřazení a lehkém přidání plynu občas zacuká(jízda s nefunkční klimou),teď jezdím se zapnutou funkční klimou auto necuká.V čem je problém???

Nikdo nemá zkušenost?:myslimTřeba EGR,škrtící klapka,DRV,váha vzduchu,filtry mám vyměněné(vzduchový,palivový i olejový a kabinový),turbo repas...!!!???

\"Když nevíš,co s prachama,tak si kup ojetý PEUGEOT\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Ahoj, vyřešili jste to cukání při zařazeném 4 a 5 rychlostnim stupni, při mírném sešlápnutí plynu? Mě napadají už jen vstřiky. I když motor jde normalně klidně žádné vibrace. Jenom při otáčkách 1200-1800 je takový ostřejší zvuk. je zajímavé že při rychlostním stupni 1 a 2 to nedělá. u 3tího jenom nepatrně. Nemohl by to být třeba vadný snímač rychlosti? ale budíky ukazují normálně. ale co jsem někde četl, že řídící jednotky používá udaje z tohoto čidla pro řízení dávky. Moc tomu nerozumím mám ho chvíli (peugeot 307, 2.0 hdi 66 kw, rhy), ale snažím se na to přijít.  Prosím o radu.

Upraveno uživatelem Fannyk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...