Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 by WINCO


winco

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...

no tak dávam pár fotiek čo je na aute nové :)

boli menené zvody ako asi viete a boli pri tom problémy, takže zvody sa upravili, dorobil sa komplet výfuk rozšírený priemer zo serioveho 40mm priemeru na 48,3mm priemer. Koncový tlmič rozrezaný, vymenená nová výfukova vata a daná rovná perforovaná trubka so širším prierezom aby to bolo tichšie, výfuk na volnobeh z vonku má krásny jemne bublavý zvuk no počas jazdy je tichý ako seriový dokonca pri 5000 otáčkach som mal pocit že je počuť len filter a nie výfuk

dalej bola vymenená zadná náprava za kotúčovú z 206 GTI SW

výmena zvodov:

1234239_4850406593151_317637728_n.jpg

562831_4850406633152_1801580446_n.jpg

porovnanie seria vs. TAtechnix....až teraz som si všimol že je to fakt viditelne viac vyhnute ako seria a preto to klepalo o nápravu:

1237034_4850407233167_650345920_n.jpg

a takto to teraz vyzerá:

558249_4850407913184_1080992775_n.jpg

nová náprava v aute plus malý darček od Lukáše (plasty stredového tunelu)

1208805_4850410273243_973185313_n.jpg

nový výfuk a nahodená náprava:

1208746_4850410713254_875261144_n.jpg

doupravené zvody nech to tam lepšie sadne:

1234470_4850411033262_1142909862_n.jpg

[upravil dne 18/9/13 20:23 od winco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

no tak tento rok som na auto moc šťastie nemal :(

praskol mi radiátor a mechanik musel vyťahovať palubku lebo vraj nešiel povoliť hlavný šrob tak nevedeli vytiahnuť radiátor bez vytiahnutia palubky, po zložení mi začala blikať kontrolka airbagu tak nevim čo s t je lebo konektory su vraj všetky zapojene :)

pri ceste domov od mechanika sa mi rozsvietila kontrolka dobíjania....porád som bol nasraný :D našťastie to odišiel len regulátor na alternátore takže nemusím zháňať nový :)

teraz sa snažím vyriešiť čo s regulátorom brzdného tlaku........asi ho dám preč napojím to na priamo cez trubičky a snáď si to ABS (ak je funkčne čo vôbec netuším či je) ureguluje samo :)

na jar sa bude riešiť prevarenie výfuku nech to je riadne spravené aj so stredovým tlmičom a omotanie zvodov termopáskou a výmena axiálnych tyčiek spolu s čapom riadenia

16tominox16: vo výkone som zatial roziel pocítil len k horšiemu, ak sa teda jedná o pocit zatlačenia do sedadiel :) ale do otáčok sa to bere o hodne ochotnejšie ako pred tým a má to krásny zvuk, ak sa doladí sanie presne k výfuku a upraví ECU tak to bude o hoooodne lepšie :) ...len sa to musí prerobiť lebo hentak je ten poseldný ohyb pod nápravou dosť nízko a ked znížim zadok tak to niekde nehám ..... a termopáska bude ako som už písal trošku vyžšie

[upravil dne 22/10/13 09:10 od winco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak auto konečne doma, alternátor vyzerá že je nový :) a stálo to len 80€ čo na autokelly aleternátor pod 160€ nejde :)

no ale nemile prekvapenie čo ma čakalo je to že od kedy mám výfuk kompet urobený a jak som nalial na to do chladiča nemrzku miesto kalsickej destilky tak sa mi voda aj olej začal rýchlo zohrievať až prehrievať

cesta z Pezinku do Hlohovoca 100km/h 3000 otáčok olej tesne nad 90˚C a voda mala pri tej rýchlosti 95-100˚C som musel spomaliť a isť 85km/h aby sa mi voda ustálila okolo 90-93˚C .... a po práchode domov som zistil že sa mi netočí ventilátor a všetky konktory vyzerajú byť zapojene :(

poradíte čo s tým??? pred výfukom a na čistej destilke to nerobilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak chyba spínania ventilátora je odhalena :) čidlo na chladiči nespínalo :) ešte uvidím jednu taku jazdu či bude spínať alebo nie tak budem riešiť dalej :) som si všimol že bolo aj trošku menej vody pod riskou MIN ale nie o moc tak može byť chyba aj tam :) ak sa to bude opakovať budem to riešiť presnejšie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak dnes som menil termostat a problem s prehrievanim dufam vyriešeny a tiež dufam že sa motoru nič nestalo ked som ho asi 3 krat na 20km ceste uvaril až do červeneho :( :( :(

ale tak za tyden čo auto stálo pred panelákom tak vody nezmizlo ani trošku, plus na prve otočenie chytilo po výmene termostatu, i ked išiel dym z výfuku ale vonku je 14˚C takže to bolo pre to :)

tak držte palce nech sa nič viac nedosere lebo mám za teno mesiac už dosť za mesiac len do oprav som nasipal 173€ cele zle :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak to tu trošku oživím a neska došiel vianočný darček :)

je to 2 krat termopáska s rozmerom 50mmx2mmx10m a jedna termopáska s hlinnikovou vrstvou s rozmerom 50mmx2mmx10m :) už sa teším až to bude na aute na jar snad bude čoskoro teplo tka sa bude montovať :)

988420_10200398889089923_412902264_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...