Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 by WINCO


winco

Recommended Posts

Původně zaslal: Fr3sh

promin, ale musim to napsat...ten interier se mi opravdu nelibi co jsi udelal, mam sice jinej styl uprav..do stylu rally, ale ta cervena se mi ani trosku nelibi...ale proti gustu :) hlavne ze se to libi tobe, jinak bys to nedelal...celkove auto hezky

čo konkretne sa ti na tej červenej nelibi?? podla mňa je ovela lepšie ako ta pôvodna šeda......a ja som sa chcel tiež pôvodne pustiť do rally stylu ale nakonec som sa pustil do takeho všeli čoho všetko čo tam davam je funkčne nič tam neni len tak na okrasu, akurat ta červena a podobne veci tam je trochu aby to ulahodilo mojmu oku....a podla mňa to dodalo tomu autu trochu športovejš vzhald

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se ta cervena k tomu autu nehodi...do interieru myslim a navic ja mam rad tmavou cervenou, ale to je to dobre, kazdymu se libi neco jineho :) Ja bych volil tmavsi cervenou. A kdybych to mel delat podle sebe, udelam bilou, nebo kost...to se mi k cerne hodi vic...ale jinak hezke auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem:D ja som len chcel vedieť čo sa ti na tej červeej nelubi:D a to teraz už vim.... ja som schvalne chcel taku race červenu sa mi lubi kombinacia čierna červena budi to vo mne športove dojmy..lenže chcem to ešte trochu očaluniť ale moj najblaznivejši napad je spraviť neičo podobne ako spravil Rejty akurat že ja tapecy dvery a strlpky chcem dať čierne a stropnicu červenu:D to bude vyzerať super:D si myslim alebo to dam opačne stlpky červene a stropnicu čiernu ale ved to je ešte v nedohladnu:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurňa ja mám neska pošahany deň......ako idem na benzinku že natankujem a idem na emisnu nom cesta na benzinku v pohode ale ako som sa snažil odisť od stojana tak hold auto nešlo naštarovať ako naštartovať išlo ale bez plynu nie aj počas jazdy zmagnem spojku pustim plyn a auto len chciplo...tak že neako na tu emisnu už asi nejdem.potom som stratol znameho ten mi povedal že mám isť za nim on ma zavedie k jendemu mechanikovy (jeho kamarat) a ten že sa mi na to pozre...tak že dobre...nom ako sme tam došli tak auto v pohode držalo, štartovalo a všetko ostatne.proste normálne išlo.......tak že na tu emisnu predsa len idem.....dojdem tam a tam žadna hodnota nebola v norme....mechanik čo to mi tam meral tak ma hneť zjebal za vyfuk (športova koncovka supersprint, inak cely vyfuk v serii) povedal že jedno auto zo sto čo ma športovy vyfuk tak nemá v poriadku emisie a potom že bude chyba asi v katalizatore alebo v lambde...nomnakoniec za par euro ma nehal prejsť čo som im vdačny ale sere ma furt to že emisie nemám v poriadku a chem ich mať v norme...a taka dalšia sranda..dojdem domov zapnem notebook že sa vam posťažujem a spýtam sa že v čom asi tak može byť chyba či je chyba aj v tom že mám tesne pred vymenou oleja, či tam mám stare sviečky a podobne...nom ako zapínam ten NB tak mi nejde zapnuť že zhoreny adapter tak som ho par krat hodil o postel a naskočil:D

tak neviete mi poradiť že v čom presne vo všetkom je chyba že nemám dorbe emisie aby osmvedel čo si mám dať pri vimene oleja a asi aj sviečok skontrolovať.......dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Emisie mozu byt zle z viacerych dovodov ...

1. Katalizator - uz moze byt v pecku ... Bolo by dobre ho rozobrat, a pozret sa nanho, pokial nemas nic v norme, a bolo by to Katom, tak by bol podla mna v nutri uz uplne v keli ...

2. Lambda sonda - ta moze byt v pecku tiez, ale ta by sa pravdepodobne prejavovala aj na spotrebe, vo forme zvysenej spotreby, ale kludne by ti kvoli nej aj mohlo skapinat auto ... Pokial mas 1998 tak by si mal mat lambda sondu len 1, a mala by byt hned na kolene vyfuku co ide od motora ... (mam tiez 1.4 1998 v 306 a mam to tak isto)

To su asi dve take najbeznejsie priciny ... Sviecky tiez prispeju, ale podla mna nie az tolko aby nebolo nic v norme ... Otazne je, kedy si menil sviecky ... Ale aj tak pochybujem, ze by to bolo len nimi ...

Palivom s pumpi by to byt nemalo, nakolko si prisiel na pumpu, natankoval, a potom neslo nastartovat, tak to vlastne startovalo este na povodny benzin ktory bol v potrubi ...

Co sa tyka tej cervenej farby v interieri, dakedy som rozmyslal, ze to da maj ja do cervenej, ale jak som zbadal to tvoje, tak som uz pevne rozhodnuty ze NIE :D

Sorry ale ta farba sa tam vobec podla mna nehodi, navyse to dost kazia aj tie origo potahy s tymi cervenymi flakmi ... Cervno - cierna farba, mi pripada ako oblubena kombinacia DRAGON potahov s tesca ... Aspom podla mna ...

Vedel by som si to predstavit v bielej, striebornej, kremovej, bleducko modrej a podobnej farbe ... Tamto mi proste neladi, ale je to na tebe ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem za odpovede na moje otazky.....a o kolko by sa mohla zvišiť spotreba? sa mi zda že išla neako hore ale to lent ak že zo 6,3 mi išla spotreba na 7 plus minus par deci.....ale akurat ten tvoj na zor na červenu ma moc nepotešil:D ale ved som rad za každy nazor, ale podla mňa ta čerena s čiernou je suepr ale to pôvodne seriove čaluneni sa ani mne nelubi tapeci som rozmýšlal že potiahnem čiernou koženkou, a kupim poťahy a časom asi tiež prečalunim aj sedačky ale kedy tak to je vo hviezdach pretože musim dať najskor doporiadku tie emisie:D sice mám čul nalepku na dalšie dva roky ale chcem to mať najskor hotove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial to bude kat, tak sa rozhodni, ci ho tam chces alebo nie :)

Pokial ho tam chces, tak bud kupit origo , ale ten je strasne drahy, alebo kupit uni, ten je lacnejsie, len ho tam treba napasovat ...

Pokial ho tam nechces, staci navarit kus trubky, a ides dalej ... Ake rataj potom s par eurovimy uplatkami na emisnych ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A len dodam, cerveno cierna, uz podla mna neni IN :) Proste, uz mi to pripada, take tuzerske ...

Pokial chces len pekne sedacky, tak si kup potahy ake ma Qcko a tapacire hod do kozenky, a mas to :) Ma to velmi pekne a vkusne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne to sa nehadam ale červena a čierna su viac menej aj moje oblubene farby:D tak hold bude take aj auto:D

nom a ten kat ja by som si nehal robiť v servise...a tam by sa mi asi s neakým UNI katom nesrali si myslim aj keby som bol ratšej keby som platil menej ako vela

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco by sa tam nemali srat ? To ako ked niekto ide dat napr zavarit vyfuk, tak ho v servise poslu prec ? Lebo oni iba menia za origo trubku ?

Uni kat stoji od 76 do 79Eur na benzin do obsahu 2000ccm .. .Priemer trubiek je rozdielny, najviac vsak 45 alebo 50 mm ...

Origo katalizator pre tvoju 206 s druhovyroby od firmy BOSAL som nasiel na autkelly za 176,45 € ... Rozdiel je tam 100 Eur, a osobne by som taky servis, kde by mi neboli ochotny spravit UNI kat poslal niekam ...

Pokial chces, vedel by som v TT o niekom, co by ti to spravil :) A kludne aj s tou vymenou oleja atd ...

Origo lambda pre tvoj motor je cca 98 Eur na autokelly, pokial mas KFX, TU3JP alebo KFW ...

Popripade nejaku univerzalnu, len neviem, kolko drotov ty z nej ide...

Lambda UNI Magneti Marelli

1 kablova 38,80 Eur

2 kablova 43,10 Eur

3 kablova 46,40 Eur

4 kablova 56,40 Eur

Samozrejme vyberas s viacerych tipov UNI, pocert voltov, ohmov, ale ceny su rovnake :)

Tak sa rozhodni ci druhovyrobu origo na tvoj model, alebo pri troche zrucnosti UNI lacnejsiu ...

Pri lambde by som asi urco kupil UNI, pretoze tam staci, aby ti niekto poveda ktory kabel je naco, to aj tu cez net, a pospajat kable si hadam vies, a pricinovat, zaizolovat :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo to viem:D...ale teraz s tým katom neviem čo a ako ešte ale to až tak moc neponahla pretože tu emisnu mám tak mám viac menej do leta kedy mám STK čas:D a vo vlakene \"spatne emisie\" mi ferry poradil že je to zla lambda tak uvidim čo bude robyť spotreba a podobne alebo si to vyriešim tým mojim zapojenim čo sa mimochodm označuje aj ako EIFE alebo EFIE....to je to že pridam na lambde umelo napätie takže si tam umelo pridam par mV tak aby auto normálne ťahalo ako ťahať ma a spotreba aby bola prijatelna...ale dakujem za rady ked budem potrebovať poradiť tak sa určite zase ozvem :D a ten servis sa v buducnosti určite zide:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s lambdou by som moc nespekuloval :) Je dost podstatna na to aby si tam pridaval napetie. I ked je ferry skuseny, nemoze to povedat na 100 percent cez net :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ja verim že nie....ale ked nič ta sa mi aspoň spotreba možno zniži:D ale inak neviem či si čital ale ja to tam mám kôli tomu že chcem montovať vodikovy generator do auta čiže budem prisavť do motora čisty vodik a čisty kyslik a tým by malo byť viacej kysliku vo vyfuku ale lambda ked jej nepridaš napätie tak ti prida benzin a nebude spotreba benzinu ani žiadne lepšie emisie ani nič podobne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak neska som zainvestoval do oleja a par filtorv:D objednal som toto:

- olej Total Quartz 7000 10W-40

- olejovy filter MANN

- palivový filter tiež MANN

nemáte s tými značkami skusenosti?? či som objednal dobre alebo nie:D ale aj tak mi to bude jedno:D lebo to má už objednane:D ale vaše pripomienky su vytane

[upravil dne 7/1/10 winco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

tak neako som sem zabudol napísať že som si pred zimou trochu vylepšil moje audilo v aute, nie je to nič moc, zosilľňovač je doma vlastnoručne robeny o vykone pouchýh 2x40W pri 4ohm.......repraky su zatial len dočasne riešene, su to 6ohm repraky z hifi veže hraju super ale chcel by som dať namiesto nich ovaly do plata, ale to je pre mňa ešte daleka buducnosť....tak sem hadžem fotky ako to zatial vyzera:

34336_1257096282639_1686579822_503230_2581095_n.jpg

[upravil dne 29/7/10 winco]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...