Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradí někdo s výběrem kuchyňských nožů ??? (nebo se z toho českýho maglajzu už zvencnu)


Medvěd

Recommended Posts

Tak posledních několik týdnů opravdu tápu a na zkoušky typu pokus - omyl už mi docházejí psychické síly.

Jedná se mi o to, zda by mi tu někdo mohl poradit, jakými noži vládne v kuchyni Vaše něžnější polovička či jaké nože používáte právě Vy - základní požadavky:

a) nůž by měl krájet !!!

b) nůž by měl vydržet nějakou dobu bez toho, aby praskla rukojeť nebo se ohla čepel nože

c) cena nože by neměla přesáhnout rozumné meze, ale cena NENÍ dogma - za KVALITU rádi připlatíme (ale zase 2000 za kudlu fakt dávat nechci)

Po posledních několika zkušenostech s noži (KIKA, TESCOMA) nějak českému trhu přestávám věřit - kde sakra kupovali moji rodiče nože, že s nimi dokáží krájet i 20 let bez problémů???

[upravil dne 10/8/2009 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, co přesně Tě zklamalo na tescomáckejch kudlách?

Já používám 3 kousky od doby, co jsem se osamostatnil a stále po dobu už tří let jsou v pohodě

Je pravda, že pocházejí z nějaké série president a je na nich tescoma professional inox

jsem velmi spokojen, mám nůž na pečivo, velkej na maso a malej na vykošťování, cena od 500 do 800 za kousek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnaký problém riešim aj ja, zatiaľ som sa nedostal cez bod a) a brúsiť nôž zakaždým keď idem odrezať chleba už ma nebaví. Skúšal som lacné šunty z hypersuper, dokonca aj Zepter, ale k ostrosti to má ďaleko. Môj starý otec, dlhoročný uznávaný mäsiar nedal dopustiť na Solingen tak skúsim asi ten.

[upravil dne 11.8.2009 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas s Oddiem...:super:superJe to prodejna, ve které si opravdu vybereš a dopředu říkám, zapomeň na sra*ky typu Tescoma apod.!!! Na národní mají třeba parádní nože od KDS, ale ne ty šmejdy s měkkou čepelí za pár korun, ale opravdové profi nože, ceny cca od 1.200,- Kč za kus! Navíc mají certifikaci a záruku, takže nevyhazuješ peníze, navíc pokud se o nůž budeš dobře starat, tj. kvalitní brousek s ocílkou, neházet ho mezi ostatní do zásuvky, nemít pod horkou vodou a nepoužívat něco agresivního na mytí, tak ten nůž Tě přežije:super:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nož za 1200 kč pre domace potreby je nonsens....

:bojim:bojim:bojim a to si mozem s kludnym svedomim povedat ze biedu teda netriem....ale ani nerozhadzujem....kupim radsej kvalitne veci.....ale za 2500 sk si kupis sadu 6 - 8 kuchynskych nozov v naozaj dobrej kvalite..

Supersonic: pouzivas take noze aj ty co mu tu ponukas, za take nehorazne prachy...asi nie

[upravil dne 11/8/09 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...