Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Víčko chladiče


Ladis8

Recommended Posts

Ahoj.

nedávno sem měnil chladič. víčko sem dával ze starýho a naplnil sem to jen vodou. Dolil sem jí až skoro pod víčko jak tam je takovej zoubek. Teď ale pokaždý když někam jedu a zahřeje se mi motor, nechám to vychladnout a kouknu tak tam ta voda pokaždý ubyde. :bacha Dnes sem zjistil že když je teplej motor tak mi voda odtejká normálně přes víčko. Zkoušel sem hledat tady na fóru nějaké info a dočetl sem se, že ve víčku je nějaká přetlaková pružina. Tak se ptám, je možný že až se voda dostatečně přes tu pružinu odpustí hladina se ustálí a bude to pracovat tak jak má?? Případně kde máte hladinu chlad. kapaliny vy?? Předem děkuji za rychlé odpovědi:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si nalial po okraj tak určite niečo vytečie a hladina by sa mala ustáliť v predpísanom rozmedzí. Ak bude po každej jazde trochu ubúdať tak je možné že ti vytláča vodu cez poškodené tesnenie hlavy. Tento poruchový stav je poznať na hladine vody zahriateho motora ako malé bublinky, pena alebo mastné škvrny. Často je z chladiča cítiť pach paliva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako to má 106ka ale nieje náhodou na chladiči, na komore vod víčkom vylisované MIN MAX alebo pri pohľade dnu do chladiča taký náliatok, kus plastu asi 4 - 5 cm pod víčkom?

Podľa tej starej kvapaliny to ani nerieš a rovno vymeň tesnenie. Dokiaľ nebude v poriadku tak ti bude stále vytláčať vodu a hrozí poškodenie motora.

[upravil dne 10/8/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no... teď na to takhle ještě musim na dva tejdny jet pryč. (cca 100km dohromady) A pak asi půjde do servisu ptž potřebuju udělat i zadní brzdy a na těsnění pod hlavou a brzdy si sám netroufám.... Nevíš kolik by mohlo cca stát přetěsnění hlavy?

A nálitek tam je cca 5 cm pod víčkem. po ten to vždycky dolejvám ale stejně mi to vytejká přes to víčko.

[upravil dne 10/8/09 Ladis8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladis8

no... teď na to takhle ještě musim na dva tejdny jet pryč. (cca 100km dohromady) A pak asi půjde do servisu ptž potřebuju udělat i zadní brzdy a na těsnění pod hlavou a brzdy si sám netroufám.... Nevíš kolik by mohlo cca stát přetěsnění hlavy?

A nálitek tam je cca 5 cm pod víčkem. po ten to vždycky dolejvám ale stejně mi to vytejká přes to víčko.

[upravil dne 10/8/09 Ladis8]

Pretesnenie hlavy materiál cca od 2000 - 5000, podľa toho čo všetko bude zlé a ako poctivo sa to bude robiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...