Jump to content

Chorvátsko 2009


Recommended Posts

Ahoj,jako každý rok jsem si našel jiné místo,kam se podívat a jako každý rok jsme skončili v Omiši.Tentokrát to nebyl Rab ale Pag a Povljana.Byl jsem trochu rozčarován (nevěřte všemu,co vidíte na netu).Hledal jsem tam kemp s písčitou pláží a tobogán.No na pobřeží bylo nejmenší zrnko písku tak v průměru jeden centimetr.Kemp tomi jsem nakonec našel uprostřed vilové čtvrti,byl tam skutečně písek,tobogán a stany pod stromy.Jen k moři přes třista metrů asfaltky.Za tři hodiny jsme byli v Omiši,během deset minut jsem měl apartmán - ubytování,a začla dovolená.Zřejmě krize nakombinovaná dešti a záplavami způsobily,že pláže byly poloprázdné.Cestou k moři přespávám klasicky v kempu před Plitvicema.Spal jsem tam i letos,ale cena závratně stoupla ze sto na stopadesát,a přitom je nás pořád stejně.Na parkovišti u jezer už musí š vzít parkovací talon a pak můžeš zaparkovat (7 KUN/hod.)Vše,snad kromě zmrzliny(5) a benzínu (7,97 - 7,6)zdrahlo.Příští rok asi zkusím Chalkidiky.Bulhaři také přidrahli (kolega se vrátil včera).Cestu jsem volil klasicky Bytča-Blava-Šombateli-Goričan-Zagreb-Karlovac-Plitvice.Cesty byly spíš prázdné.Zato přes rakouzsko jsem viděl v TV samé zácpy.2x jsme kdysi cestovali přes Vídeň a už nikdy .Nebudu platit českou roletu,tedy D1 a pak ještě zúženou přecpanou rakouzskou dálnici a šaškovat přes Slovinsko.Přátelům z Prahy a okolí nic jiného ale nezbyde.Ještě jednou musím pochválit kvalitu dálnic na Slovensku a V Chorvatsku.Slovenská u Blavy dostává nový asfalt,ale 90 jsem tam frčel pořád.P806

Link to comment
Share on other sites

Nejsem z Prahy, ale přes Prahu jedu na jih. Nevím, proč by Pražáci museli přes Vídeň. Vloni jsem zkusil přes Bratislavu,Szombalely a Goričan až na Makarskou a zpět. Je to o cca 50km delší a o celou 1 hod. kratší (srovnávám se situací z předloňska přes Rakousko, kdy po cestě nebyly žádné fronty)a Slovinci se svým mýtným můžou jít někam. Vždycky jsme si při cestě zpět zašli ve Slovinsku na oběd a dali jim něco utržit, vloni jsme si zašli na oběd v Maďarsku.

Link to comment
Share on other sites

začátek sprna - Brela na makarske riviere

cesta z Ostravy na slovensko,přes Madarsko a chorvatsko po dálnici...cesta bez problémů 12-13 hodin a jízda podle předpisů

počasí výborné,moře taky,jenom hlava na hlavě,je třeba si najít své klidné místečko

[upravil dne 21/8/09 luko407sw]

post-0-14109609140189_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Demo: My byly v hotelu Podgorka. No a taky nic moc. Stary vybaveni, prolezeny postele - ale nebylo to nejhorsi. Ale neni nad to si najit sam apartman. Minuly rok jsme byly autem v Gradacu a sami si hledali ubytovani a bylo to na 1*!

Jinak o Mediteranu a Minerve jsem slysel, ze jsou o dost lepsi hotely nez Podgorka. Co tam bylo spatnyho?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

:xvulLetos (2010) bych se chtěl rád s autem poprvé v životě podívat do Chorvatska k moři. Polopenzi někam do prostřed s možností vyjíždět. Vím, že že mezi členy P-C jsou zkušení cestovatelé a jistě mi i něco doporučí. Vyjet bych chtěl koncem června.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: elton

Krásně je na ostrově Krk (letos tam jedu), pěkný to je i na Makarské riviéře, na istrii atd. Je toho v chorvacku hodně, záleží jestli jedeš za přírodou, relaxem, plážemy, útesy atd.

ostrov Krk můžu potvrdit, byl jsem tam tři roky po sobě a spokojen--ubytování apartmán (nejsi vázaný na stravu vůbec), projel jsem ho vlastně celý...,není to tak daleko jako třeba oblast Makarské...,30 kuna za přejezd mostu a jsi na ostrově...:)

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: OK406

To jste jeli na ,,blint\" a nebo s cestovkou?

střídám to,s cestovkou (Vítkovice Tours), i s ubytováním sehnaným přes známé (co tam byli), nebo přes internet...,dá se jet i naslepo--ale jen do srpna, pak je narváno a ceny se zvýší...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...