Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

GPS Bluetooth Modul pro mobilní telefony


309GT

Recommended Posts

Zdravim,nemáte někdo zkušenosti s GPS modulem na mobilní telefon?Stáhnul jsem si navigační program Nav4All,je docela dobrý,ale má fungovat i po internetu (mám předplacený internet v mobilu) ale pořát to chce GPS modul a můžu pouze prohlížet mapy,nenavede mě to nikam. Zajímalo by mě jestli se to vyplatí pro občasné využití navigace. Našel jsem pár modulů,ceny začínají kolem 600kč,což není zase taková pálka. Jinak to chci používat na Sony Ericssonu K770i....netestoval jste to někdo?Popřípadě s jakým modulem a softwarem v telefonu? Klidně i Nokia,prý to jde spárovat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spárovat to půjde, jen ty mapy co to stahuje z internetu se stahují pomalu a pak taky co stáhneš to zaplatíš, pozor na to co máš u operátora předplaceno, já taky čuměl že i učtovali za prohlednutí videa z Youtube, tohle bude to samý, tak na to mysli, jestli není lepší koupit navigaci za slušnej peníz s větším displejem než má telefon a hlavně rychlejší odezvou.

[upravil dne 9/8/09 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivam ld-3w, mal by vydrzat 22 hodin, pripadne 7 dni v pohotovostnom rezime.

satelity chyta ok atd.. ved precitas recenziu, kupil som ho za +-30e

navigovanie ale na obycajnych mobiloch velmi efektivne nebude.. hlavne ked pojdes niekde kde nebudes mat idealny signal (gsm) nepripojis sa na net.

ak ti mozem poradit tak skus radsej nejaky smartphone, pripadne nejaku navi z druhej ruky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek Hurvajz : Já mám právě předplacenou službu a mám neomezený data co stáhnu,v tom problém \"zatím\" není:D Normální navigace se mi zatím nevyplatí,je to jen na pár použití za rok,tak abych nemusel pořát otravovat kamarády,ale časem až budu jezdit mezinárodní dopravu tak to bude první co koupim;)

Oddie: Tak že tě nikdy nenavedla špatně?Co máš za program jestli se můžu zeptat,ten Nav4All má dokonce i hlasovou navigaci v češtině a co jsem četl fóra a podobně,tak prý dobré zkušenosti.Navíc je zatím zadara:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám SONY ERICSSON C702, a když jsem to skoušel tak mně zase nejela mapa, ale jen hlas.:D:D

A taky to požadovalo GPS modul.

Tak jsem volal operátora, a ten mi řekl že to není možné že jim to na PC hlásí že je všechno v pořádku že to musí fungovat.

Skuušel jsem to ještě párkrát a když to více než 10min. načítalo tak jsem to vzdal.

Nakonec jsem si koupil navigaci MIO C720i a nelituju toho.

Má velký displei, je i pro kamiony, a hlásí radary.:aut

[upravil dne 9.8.2009 ladosak]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl je velkej,hlavně co se týká zákazů pro kamiony,mostů,podjezdů a podobně.Minule jsme s kamarádem couvali cca 3km kvůli tomu,že pánové dali značku že je po cestě viadukt 3,5 m velkej,tam se s kamionem nevejdeš ani s vypuštěnýma měchama až cca 100m před něj:D A tak podobně....jsou to složitosti:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam od nokie tusim lw2 ci ako sa vola.

Podla testov a pouzivatelov je (bol svojho casu) najlepsi co sa dal dostat.

Bol troska drahsi ale nikdy som s nim nemal problem.

Signal mal dokonca aj v kastliku spolujazdca.

Pouzival som ho s Nokia E65, symbian a tomtom navigacia.

Uplne bez problemov, parada :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám GPS modul s dataloggerem od EVOLVE a mohu jen doporučit. Používám ho na kolo i do auta, (datalogger funguje jako záznam trasy s okamžitou nadmořskou výškou a rychlostí) i bez spojení s čímkoliv. Má funkci Photo tagger pro záznam pozice pořízení fotografie.

Nebo po spárování s Nokia 6300 a java aplikacemi jako mapový navigátor. V nouzi po propojení s NTB používám i jako navigaci (i když těžkopádnou).

Zatím co jsem zaznamenal výpadky signálu tak pouze v tunelech. Jinak v autě ho vozím také v kastlíku a no problemo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používám Trek Buddy a Mobile GMaps. Mapy do aplikací si stahuju dopředu podle předpokládaného místa pobytu a ukládám na 2GB kartu v mobilu. GPS modul je Evolve route Traxx - tuším 44 kanálů a 8MB paměť - stačí pro záznam 100 000 bodů. Nabíjím buď přes USB nebo autoadaptér (obojí přiloženo). V NTB pak PC Navigator od Mapfactor.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60091

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem nakonec koupil originál modul od Sony Ericssonu hge-100 a používám ho na offline programu WE-Travel 31,program je zcela zdarma a nepotřebuje žádné stahování dat z internetu,jen se musí stáhnout na jejich stránkách mapy.Nejdřív se mi zdálo že program je docela složitý na instalaci,ale nechá se to po krátkém zkoumání v pohodě rozjet.Podporuje většinu modulů (interní,bluetooth...) a zatím mě navedl úplně v pohodě kam jsem chtěl.Není to navigace na denní profesionální použití do auta,ale umí toho docela dost,ideální by byla na kolo a pěší turistiku.Menu a podobně má v češtině,ale bohužel navigování hlasem je v AJ,ale pokyny jsou jednoduchý,tak že se to dá v pohodě naučit...a hlavně je úplně zdarma....

Odkaz na stránky když by to někoho zajímalo je tady ;)http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1〈=en Zatím ho můžu jen a jen doporučit:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice pozde, ale ja sem na taketo veci pouzival Asus modul, bez problemu :)

Co se tice obcasne navigace, kdyz ty bude koncit pausal, kup si nejakej smartphone od nokie, napriklad Eckovou radu, se zabudovanym GPS kem :) Das tam ovela viac navigacnych programov, ako JAVA aplikacie.

Ja som tam mal tomtoma, ku koncu som vyuzival aj garmina...

Rozmer displaye mi nevadi, navigace je to vicemene pohodlna, a dokazala uplne vse, co sem potreboval.

Pokud sem si mobil pricucnul po mem levem boku do roohu skla, tak nevadil ani mali display :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdě ale přece:D Určitě pak koupim něco lepšího,teď mám k770i...stačí to,ale jen tak tak:D Ten modul je lepší než jsem myslel,dával jsem za něj 400kč (:D) tak že jsem od něj ani moc nečekal,ale zatím dobrý...Příští telefon budu kupovat zase SE,nějak mi vyhovuje víc než nokie.Nebo IPhone....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...