Jump to content

Posilovač řízení

LadaJ307
 Share

Recommended Posts

Zdravím:papa,

včera večer jsem sedl do auta, nastartoval a šlo velice těžce otáčet volantem, zřejmě posilovač. Tak jsem zkusil několikrát znova nastartovat a asi při čtvrtém nastartování bylo vše OK. Po zhura 15min. jízdě a 4 hodinovém stání jsem znova nastartoval a objevil se ten samý problém, teď už ovšem nepomohlo ani 10krát opakované startovaní. Tak jsem dojel domů bez posilovače. Dneska ráno sednu do auta a posilovač funguje hned po prvním nastartovaní. Dnes už jsem několikrát startoval a točil jen tak v garáži volantem a vždycky bez problému. Nenapadá vás čím to mohlo být??? :myslim

[upravil dne 9.8.2009 LadaJ307]

nedostatkem oleje to nebude,když jednou to jde a pak zas né :myslim

podle mne je to studený spoj někde,zkusil bych mrknout na pojistky--může být dobrá,ale má špatný elektr. kontakt-- a taky prostříknout WDčkem konektor kabelů,vedoucích do serva,zkontroluj i pojistky (upevnění) a elektr. spoje pod kapotou--to servo má poměrně velký odběr,bude mít i svůj elektr. obvod :myslim

[upravil dne 9/8/09 ozzy1956]

• 6 months later...
  • 7 years later...

Možno neskoro. Mne začalo tiež vynechávať servo, keď som odpojil napájanie z konektora sa vyvalil olej. Po rozobraní som zistil, že sa odporučilo gufero na čerpadle a olej pretiekol do elektroniky a motora kde izoloval a lepil uhlíky takže sa motor netočil. Po vyčistení a výmene gufera zatiaľ ide lepšie ako kedykoľvek doteraz. Je to babračka ale netreba sa toho báť.