Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik litru oleje P307


MHS

Recommended Posts

Otan, rideRLM

tie čísla označujú viskozitu oleja a tá sa volí podľa konštrukcie motora, technického stavu motora a teplotám okolia pri používaní. Na vloženom obrázku je odporúčanie viskozitných tried pre oleje TOTAL podľa teplôt.

[upravil dne 12/8/09 pastorek]

post-0-1410960885877_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož to tedy čučím, jak sršeň na drát, myslel jsem opravdu, že to není možné, ale opak je pravdou. Díky za kvalifikovanou odpověď, řiťť to teda není. Takže mám-li 5W30, žádný problém.:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja používam do mojich peugeotov olej Total Quartz Future 5w30. Doteraz na autách najazdené cca 450 000km. Bez problému. Na Partnerovi mám 253 000 km a 4,5 l vydrží bez doliatia 20 000 km. Dnešné motory sú robené na nízkoviskózne oleje. (1,6 HDi, 1,6 16V, 1,4 HDi, a nové 2,0 HDi).

Či sa použije olej 5w30 alebo 5w40 nezáleží v podstate na teplote okolia v našich podmienkach. Olej 5w30 sa dá zohnať a3/B3/B4 alebo A1/B1/A5/B5 - tento olej má zníženú HTHS pri 150°C pod 2,9.

Väčšina servisov používa olej 5w40 lebo ho môžu požiť do skoro všetkých motorov Peugeot.

Ak ste si nevšimli, tak sa prechádza u všetkých výrobcov na oleje 5w30. :myslim

Aby som nezabudol do 1,6 HDi ide 3,5 l oleja.

[upravil dne 12/8/09 Martinsk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...