Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Natlakovanie chladiaceho okruhu.


salomen28

Recommended Posts

Chcem sa spýtať ako funguje víčko na expanzke.Myslím keď chcem staré víčko prevrtať dať tam ventil a nafukať trebars kompresorom alenňbo pumpou.Možem ten ventilek prevrtať len cez ten ten plech s tými popiskami alebo nejak cez ten prepuštací ventil či ako?Chcem ešte pred rozobratím hlavy vyskúšať tie veci okolo či nie je niekde prasklina kade by zavzdušnovalo a skúsim ešte aj chladič prepláchnuť.Na kolko mám natlakovať ten okruh??

[upravil dne 9/8/09 salomen28]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri týchto plechových víčkach to nepôjde. Skús nájsť nejakú záslepku pri termostate alebo pripojiť rúrku na odvzdušňovák. Ak sa nemýlim i na chladiči by mal byť zaslepený vývod.

Mimochodom, to tlakovanie ti nepomôže lebo sa nestáva aby sa chladiaci systém privzdušňoval až na takú mieru. Zrejme iba natlačíš vodu do valaca. Zbytočne sa trápiš, pomôže až výmena tesnenia, prebrúsenie a odtlakovanie hlavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono musí vydieť kurník ten unik keď som išiel minule do Blavy dolial vodu a chvílu pred Blavou zasvietila voda celkom 200km.Potravinárske farbivo?Pojazdil si zistil unik a vymenil znova vodu za čistú či to nevadí tam to farbivo nechať?A vakom množstve?:myslim

[upravil dne 10/8/09 salomen28]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Väčšinu tákéto veľké úniky nebývajú spôsobené netesnosťou ale tesnením pod hlavou. Vtedy sa chladiaca zmes i tak mení tak to vôbec nevadilo. Ja som používal farbu na veľkonočné vajíčka, dva sáčky na chladič. Nabudúce skús povoliť víčko chladiča o jeden zub a uvidíš či tá voda zmizne i tak. (takto som jazdil na 309 pol roka kým bol čas na opravu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...