Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozdíl v naftě u čerpacích stanic !!!


pepan_333

Recommended Posts

Původně zaslal: Otan

Původně zaslal: Radek 306

podle mě když se dá do nafty aditivum, třeba ten VIF, tak je úplně jedno kde se tankuje, jak se psalo výše, nesmí se dát na pocit, jedinou věc kterou jsem postřehl po aditivu, že je motor tiší

Má na dávání aditiva nějaký vliv FAP? Vím, že je to blbá otázka, ale někde jsem tady četl, že se má aditivum dávat hlavně, když je FAP. Nebo se mýlím a pletu? :myslim

pletieš si dva aditíva. Jedno sa dáva do FAP na zníženie produkcie sadzí a druhé sa dáva do nafty na vylepšenie jej vlastností (cetanove číslo, viskozita, bod tuhnutia, ...;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky lidičky 5let tankuji služebáka Santana PS10 u Agipu auto má něco přes 100 000 a v pohodě. S mou 407SW 1,6HDI u ONA a taky OK spotřeba na dálku naloženej 5,5 po městě 6,6 skusil sem i OMV a žádnej rozdíl sem nepociťoval .Snažím se tankovat tam kde se točí hodně aut .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: patko79

Původně zaslal: Otan

Původně zaslal: Radek 306

podle mě když se dá do nafty aditivum, třeba ten VIF, tak je úplně jedno kde se tankuje, jak se psalo výše, nesmí se dát na pocit, jedinou věc kterou jsem postřehl po aditivu, že je motor tiší

Má na dávání aditiva nějaký vliv FAP? Vím, že je to blbá otázka, ale někde jsem tady četl, že se má aditivum dávat hlavně, když je FAP. Nebo se mýlím a pletu? :myslim

pletieš si dva aditíva. Jedno sa dáva do FAP na zníženie produkcie sadzí a druhé sa dáva do nafty na vylepšenie jej vlastností (cetanove číslo, viskozita, bod tuhnutia, ...;))

Pánové pozor, aditivum pro FAP si dávkuje vůz automaticky při každém natankování nafty.Vůz má další malou nádržku s aditivem a to se vstřikuje do nafty.Aditivum do nafty třeba (VIF) se přidává do nafty pro zlepšení vlastností paliva jak už je tu popsáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: luko407sw

tak já před dovolenou tankoval shell V power a přidal VIF..auto bylo pně naložené se 4 člennou posádkou...spotřeba po 800km :

[upravil dne 15/8/09 luko407sw]

Tak to jsou velice pěkná čísla. U Sw taková spotřeba to je fakt pěkný. :o Taky zkusim V power a uvidíme. V září mě čeká cesta do Francie tak se uvidí jestli to sleze dolů, protože po Praze teď jezdím tak za 7,5.:nevim Jestli nebude nějak změna tak zůstanu u ONO:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: luko407sw

tak já před dovolenou tankoval shell V power a přidal VIF..auto bylo pně naložené se 4 člennou posádkou...spotřeba po 800km :

[upravil dne 15/8/09 luko407sw]

:super chcelo by to aspoň spomenúť, akou rýchlosťou si šiel po dialniciach:o Ja som minulý mesiac tiež bol na dovolenke a priemer som mal 6,8 (2,0 HDi). No diaľnicu som držal medzi 145 - 155 km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: patko79

Původně zaslal: luko407sw

tak já před dovolenou tankoval shell V power a přidal VIF..auto bylo pně naložené se 4 člennou posádkou...spotřeba po 800km :

[upravil dne 15/8/09 luko407sw]

:super chcelo by to aspoň spomenúť, akou rýchlosťou si šiel po dialniciach:o Ja som minulý mesiac tiež bol na dovolenke a priemer som mal 6,8 (2,0 HDi). No diaľnicu som držal medzi 145 - 155 km/h.

jel jsme podle předpisů.takže kolem 130-140 na tempomatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni co tu píšete máte na plynovém pedálu hodně velkou pavučinu........když sem to někdy lechtal tak pod 6,7 sem se nikdy nedostal....průměr 7,8

5,1 mi žere služební ochcávka z 66 kw a min. o 400 kg lehčí tak mi tu nemluvte o spotřebě pod 6 l u 407 2.0 HDI

[upravil dne 21-8-09 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milan407

Tankuju zásadně u benzinek u nakupnich center (Tesco,Hypernova a Makro). Tzv. \"lepší\" naftu auto vidí jen občas v cizině a ŽÁDNÝ rozdíl to není. Na autě zatím najeto 120000 km, předtím na stejné druhy najeto cca 240000 s Octavií (prvních asi 120000 najeto na řepku dokud byla levná), dneska má Octavka najeto asi 360000 a pořád jezdí na naftu od hypermarketů. Nesmíte dát na pocity a myslet si, že dražší znamená lepší.

S tím bohužel nemohu souhlasit, i když jsou benzinky u marketů rozhodně lepší než ONO. Ale sám jsem jednou natankoval do octávky 1.9tdi u Globusu a auto náhle ztratilo výkon. Zajel jsem na benzinu natankoval diesel verva a výkon byl zpět. Jinak od doby co mám 407 2.0hdi tak do něj tankuju pouze shell (diesel extra a jednou za čas v-power diesel) a jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Všichni co tu píšete máte na plynovém pedálu hodně velkou pavučinu........když sem to někdy lechtal tak pod 6,7 sem se nikdy nedostal....průměr 7,8

5,1 mi žere služební ochcávka z 66 kw a min. o 400 kg lehčí tak mi tu nemluvte o spotřebě pod 6 l u 407 2.0 HDI

[upravil dne 21-8-09 Přema]

Souhlasím, já se dostal nejníž na 6,5l a to jenom proto že jsem jel v dešti po dálnici a nemohl jsem ject víc jak 130km/h. Octávku jsem taky měl a jak říkáš ty u té je normal kolem těch pěti litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hradec

Původně zaslal: Přema

Všichni co tu píšete máte na plynovém pedálu hodně velkou pavučinu........když sem to někdy lechtal tak pod 6,7 sem se nikdy nedostal....průměr 7,8

5,1 mi žere služební ochcávka z 66 kw a min. o 400 kg lehčí tak mi tu nemluvte o spotřebě pod 6 l u 407 2.0 HDI

[upravil dne 21-8-09 Přema]

Souhlasím, já se dostal nejníž na 6,5l a to jenom proto že jsem jel v dešti po dálnici a nemohl jsem ject víc jak 130km/h. Octávku jsem taky měl a jak říkáš ty u té je normal kolem těch pěti litrů.

Tiež sa pridávam, ja som sa dostal na 6 litrov, len keď som jazdil maximálne 110 so zaradenou šestkou po dialnici, ale po 200 km ma to prešlo;) Neviem ako tu niekto môže tvrdiť, že jazdí pod 6 litrov priemer bežne. Možno majú iný motor:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me se zda, ze jsou to taky male hodnoty. Nebo spis auto trapite v nizkych otackach, treba kdyz jede v mem aute muj otec /zvykly z nakladaku/ tak dokaze trapit auto i tim, ze jede 1300 otacek na jakoukoliv rychlost.Proste motor hrozne trapi!!ale dle PP jede 5,1l . Ja radsi jezdim kolem 2000 otacek, ktere jsou u techle motoru spise doporucovany. Sice mam spotrebu vyssi, ale motor si krasne prede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...