Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit 307 z roku 2002/2003?


Gooorila

Recommended Posts

Zdar

Rozhodl jsem se využít hlouposti lidí, kteří nesmyslně přeplácejí česká auta a tak chci prodat svou 4 roky starou Fabii a koupit si něco většího. Prodej a rozdíl leasingu mi vynese cca 160 000,- a tak jsem se koukal na nabídku v této kategorii a nejvíce se mi líbil Peugeot 307 SW, kterých je například v AAA v této ceně několik. Koukal jsem na 307 až do chvíle, než jsem narazil na tohle fórum, kde mi připadá, že 95% threadů řeší problémy s tímto autem (a zvlášť rok výroby o který mám zájem, protože facelift přišel tuším až v roce 2005).

Jsem zastáncem toho, že se takové fóra musí brát s rezervou, protože když něco nefunguje, řeší se to pořád, ale když vše šlape, není nikdy moc potřeba o tom psát. Přesto mi ale ten počet negativ připadá, jako že je auto s prominutím šrot, který není ani sázka do loterie, ale jistota, že si mám někde sehnat dalších 50 000 na opravy a doufat, že to bude stačit.

Stejně mě pekvapila spotřeba, kterou zde někteří vypisují. U stejných motorů se liší v řádech 25% a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mladší ročníky aut už jsou celkem vychytaný. Ne všechno, ale vypadá to, že se kaděj míň. Ale taky to může být tím, že lidí, co mají auto po faceliftu je mnohem méně, než před faceliftem a hlavně, že auta po faceliftu jsou logicky méně stará a tudíž se ještě závady neprojevily ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle dilema jsem resil v unoru, kdy uz mi podruhe ukradli auto, nejdrive Xsaru Break a pak Xsaru Picasso. Chtel jsem jako obvykle opet Citroen, ale ten bohuzel uz nic v kombiku s poradnym benzinovym motorem nema.

Chci benzin protoze 80% jezdim po Praze a hlavne kratke trasy, z toho duvodu jsem zavrhnul puvodne jistou C5.

307 Break mam od brezna, treti majitel, mel najeto nejakych 125000 km, od te doby naskocilo dalsich 15000 km, auto jezdi kazdy den a ze bych ho nejak setril rict nemohu. Za celou dobu jsem s nim nemel sebemensi problem.

Co se tyce spotreby, mam 1.6 tak dlouhodobe jezdim za 7.5, coz me prekvapuju protoze u identickeho motoru co jsem mel predtim v Xsare jsem mel prumer necelych deset.

Takze abych to shrnul, zatim jsem naprosto spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 307/2003/1.4 benz 55kw.jazdim len mesto-kratke trate,spotreba? za 15euro-160km,takze spapa dost,ale to je normalne v meste na 1-km trate,ale za jeden a pol roka co ho mam som teraz menil vyfuk,aj spodne zvisle capy,ale tie som nemusel,lenze troska klopkali tak som vymenil,inak vsetky muchy mam ako kazdy co tu pise(smerovky,vrzganie podvozku,zadny stierac si obcas chodi samovolne,tapacir na dverach brni ked dam hlasnejsie radio,olejova mierka zlomena,klakson si trubi len ked sa mu chce,piskajuce brzdy,obcas ked prechadzam cez krizovatku do prava a podradim na dvojku a sliapnem na plyn tak auto jednoducho take dve sekundy nereaguje a potom sa rozbehne-alebo zhasne motor-ked nastartujem tak potom ide dalej normalne,niekedy ked vypnem svetla tak zostanu svietit)a tak dalej....je toho dost ale niektore muchy som uz odstranil.Mam teraz novu-sluzobnu Octaviu1.9 TDI 77kw/2009 ale ta ma slabu klimu,motor je dost hlucny,hlavne v malych rychlostiach,nato ze je to combi tam nieje teda vela miesta,a ked postavim vedla seba peugeot a skodu? peugeotik je krajsi aj ked mu taha na 6 rok.asi tak-ked ho milujes niet co riesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dutch

Ja mam 307/2003/1.4 benz 55kw.jazdim len mesto-kratke trate,spotreba? za 15euro-160km,takze spapa dost,ale to je normalne v meste na 1-km trate,ale za jeden a pol roka co ho mam som teraz menil vyfuk,aj spodne zvisle capy,ale tie som nemusel,lenze troska klopkali tak som vymenil,inak vsetky muchy mam ako kazdy co tu pise(smerovky,vrzganie podvozku,zadny stierac si obcas chodi samovolne,tapacir na dverach brni ked dam hlasnejsie radio,olejova mierka zlomena,klakson si trubi len ked sa mu chce,piskajuce brzdy,obcas ked prechadzam cez krizovatku do prava a podradim na dvojku a sliapnem na plyn tak auto jednoducho take dve sekundy nereaguje a potom sa rozbehne-alebo zhasne motor-ked nastartujem tak potom ide dalej normalne,niekedy ked vypnem svetla tak zostanu svietit)a tak dalej....je toho dost ale niektore muchy som uz odstranil.Mam teraz novu-sluzobnu Octaviu1.9 TDI 77kw/2009 ale ta ma slabu klimu,motor je dost hlucny,hlavne v malych rychlostiach,nato ze je to combi tam nieje teda vela miesta,a ked postavim vedla seba peugeot a skodu? peugeotik je krajsi aj ked mu taha na 6 rok.asi tak-ked ho milujes niet co riesit.

Presne tak: Keď ho miliuješ nie je čo riešiť.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme 307 sw - r.v.2002. Najeto 66tis. Auto máme z Německa, bylo drblé na pravé straně. Jako tak jsme spokojeni, auto je velmi prostorné - taková oktávka v kombiku je malošek. Málo místa nad hlavou, v zadu taky málo místa, hlavně pro děti na nožky. Kopou do sedaček. SW je proti ní koráb. V tomhle ohledu naprostá spokojenost. Dříve jsme měli Feldu :-), takže nesrovnatelné. Spotřeba stále 7l. Což je taky pohoda - jezdíme krátké trasy, do 20km. Nedávno se nám pokazilo servo... oprava 4tis - servo z vrakáče. Nevím, celkově jsme asi spokojení. Kazí se každé auto, záleží na které trefíš. Nám se třeba na felišce neustále mršila baterka + alternátor. Dělalo to neplechu. Když bylo horko, zatvrdávala nám spojka. Auto jsme měli 5 let, začalo kvést. Bylo od nova. Každé vozítko má své klady, zápory a vady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,ja mam auto 2002 skoro dva roky jsem majitel a jsem nad miru spokojenej.Spotřeba po městě kolem 6,3-6,6 Ale když jedeme v plne sestavě mimo město a to se nijak nešetřim,tak jedu okolo 5,4l nafty. A o prostoru se toho řeklo hodně,snad jen ta prosklena střecha,jenom chvala na prosvětleni interieru,:potlesk Zatim jsem měnil rozvody a předni brzdy,olej a filtry. Hodně štěsti při vyběru auta:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

v novembri to budu 2 roky co mam 307SW, 2,0 HDI66kW , najazdenych 133 tis km (na tachometri), auto dovezene z Talianska. V porovani s Octaviou co som mal predtym sa to priestorovo neda porovanat - SW jednoznacne vyhrava (ako uz aj bolo niekolkokrat spomenute). Co sa tyka poruch a oprav , zatial som menil rozvody a komplet predne aj zadne brzdy, olej a filtre - vsetko bezne veci (vymenene podla servisneho intervalu, resp opotrebenia) . Z ostatnych \"drobnosti\" - uz 2 krat som dal doplnat klimu, doteraz nevedia prist na to, kadial to unika (vydrzi tak 10 mesiacov chladit, potom nie). Ine muchy sa na nom zatial neprejavili a dufam ze sa ani tak skoro neprejavia...:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Jsem bohužel pesimista a dopředu předpokládám, že když si 307 koupím, tak budu v háji. Bohužel, auto si kupuji srdcem a ne rozumem, takže si tu 307 koupím, protože je to nejhezčí auto v této cenové relaci, ale koupím hned nějakou faceliftovanou verzi, která by neměla být tolik závadná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 307-micku SW len nejake 4 mesiace, takze este moc hodnotit nemozem. Ale za tie 4 mesiace som mu nalozil 5000 km a nemal som ziadny vaznejsi problem. Takze zatial som spokojny. Zacal aurat piskat palubny pocitac, ze potrebuje doplnit \"DIESEL ADDITIVE\" - bezna dan za FAP filter. Co sa tyka dizajnu je podla mna 307-micka vo svojej triede lider, ale asi dost zalezi aj od vkusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si 307SW po faceliftě, raději buď počkej, či si půjč, nebudeš litovat a jak již bylo zmíněno nahoře budeš ho milovat. Já ji mám a vždy se těším, až zase někam pojedu. Bhybičky byly snad vychytány, ale ty má každé auto, či tech. věc. :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2,0 HDI 66 kw 2003, 307 sw - najazdene 195000km, vymenena len spojka v cca 150 000 km, a tusim lozisko v nabiji na prednom kolese. Dovoz Be. Kamarat ma 3 dverovu 2,0 hdi 66kw rok 2002 najazdene 340 000 km a tiez ziadny problem...len meni ziarovky vo svetlach ako na beziacom pase. A zas jeden pan z vedlajsej ulice mal 307HB 1,6hdi 80 kw rok 2006 90000 km a uz menene vstreky, tieklo turbo, a problem s elektrikou. Predal a kupil avensisa 2007 2,0 D4-D a tzam to je zatial ok. Zatial si klope na celo a tesi sa ako dobre urobil. Ale ja sam za seba , zatial nic take vazne....len do toho lejem naftu a robim udrzbu tak ako treba. + vsetky spotrebne veci ako ,brzdove dosticky, stierace:D atd. Priestor v aute uzasny na jeho kategoriu. Ale otvorene musim povedat ze radost z auta ziadna, zatial ho trpym len preto ze sa mi neserie a poslucha na slovo :D:D

307 sedmiciek je plna prdel a preto sa s nou nesu veci ze sa seru... to je to iste ako u passatu, je ich vela a tym aj moznost vyskytu chyb je vacsia.:roker

Ale zase sa drzim nazoru: ako sa ty budes starat o svoje auta ,tak sa ono postara o teba:myslim

[upravil dne 11/8/09 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevim, já mám pocit, že se o auto staram jak můžu a ono na mě totálně se.. a cpu do toho peněz až hanba. A když ho odvezu do servisu, kde necham 40000, tak se mi odvdeci tim, ze dalsi den jede jenom v nouzovym rezimu se slavnou hlaskou \"antipolution fault\":) Ale jako přesto ho mám rád. Prostě mám akorát \"kliku\", ze jsem narazil na kus, kterymu jsem asi nepadl do noty:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...