Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Diesel aditive


Sobek

Recommended Posts

Zdravim vsetkych pezotakov. Mozno mi niekto bude vediet poradit. Pred nejakym casom mi palubny pocitac po starte zacal pisat na displeji hlasku \"DIESEL ADITIVE MINIMUM LEVEL\" Chcel som to riesit tak, ze som kupil aditivum do nafty a pred tankovanim som ho tam nalial podla navodu, ale vobec to nepomohlo. Neviete mi poradit co s tym? Mam Peugeot 307 SW 2.0 HDi, r.v. 11/2002. Vopred diky vsetkym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existujú dve kategórie aditív. Jeden typ si podľa uváženia prilievaš sám do nádrže priamo do nafty. Jeho účelom je zlepšiť v nejakom smere vlastnosti nafty. Je to niečo na spôsob aditívovania paliva priamo výrobcami - rôzne prémiové typy nafty ap. Druhý typ aditív u toho typu motorov je v samostatnej nádobke pri nádži. Toto aditívum na báze cerínu slúži na zníženie teploty horenia sadzí v FAP filtri. Jeho dávkovanie a pridávanie do nafty v nádrži riadi samotné auto, ako je to tu toho popísané v iných témach kopec. Dopĺňanie tohto aditíva sa zvyčajne robí v servise a na nutnosť doplnenia ťa upozorní palubný počítač hláškou ako sa ti to aj stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A da sa nejako zistit, ci je tam ten FAP filter, alebo nie, lebo to doplnenie vraj nie je lacna zalezitost... Musi sa to doplnat v Peugeot servise, alebo v hociktorom servise, lebo autorizovane Peugeot servisy su oproti klasickym autoservisom hrozne predrazene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano aj ja si myslim, ze tam ten FAP bude, ale pre istotu pozriem aj ten servicebox a zavolam znamemu do servisu, ci mi s tym doplnenim bude viediet pomoct, lebo autorizovanemu servisu by som sa radsej vyhol.

[upravil dne 7/8/09 Sobek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No skocil som s tym do servisu. V obycajnom autoservise ani nevedeli o com tocim, zevraj: \"To si este nikto robit nedal.\" Takze som siel do autorizovaneho servisu Peugeot. Tam vedeli, aj doplnili, aj cez diagnostiku nastavili doplnenie aditiva, ale hlasku stale palubny pocitac vyhlasoval. Povedali, ze je chyba v senzore a ze treba vymenit celu nadrzku na aditivum. Vraj 350 eur aj s vymenou. Kedze som im tam vyplazol 180 eur za doplnenie aditiva a diagnotiku, tak sa mi zdalo nechat tam dalsich 350 eur akosi moc a hlavne ked ma servisak ubezpecil, ze aj ked je senzor pokazeny auto si aditivum davkovat bude. Ale po prejdeni dlhsej trasy (cca 120 km) palubny pocitac prestal vyhlasovat chybu a odvtedy (cca 1500 km) sa hlaska uz neobjavila a vraj 350 eur za novu nadrzku :aut

[upravil dne 7/9/09 Sobek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sobek

No skocil som s tym do servisu. V obycajnom autoservise ani nevedeli o com tocim, zevraj: \"To si este nikto robit nedal.\" Takze som siel do autorizovaneho servisu Peugeot. Tam vedeli, aj doplnili, aj cez diagnostiku nastavili doplnenie aditiva, ale hlasku stale palubny pocitac vyhlasoval. Povedali, ze je chyba v senzore a ze treba vymenit celu nadrzku na aditivum. Vraj 350 eur aj s vymenou. Kedze som im tam vyplazol 180 eur za doplnenie aditiva a diagnotiku, tak sa mi zdalo nechat tam dalsich 350 eur akosi moc a hlavne ked ma servisak ubezpecil, ze aj ked je senzor pokazeny auto si aditivum davkovat bude. Ale po prejdeni dlhsej trasy (cca 120 km) palubny pocitac prestal vyhlasovat chybu a odvtedy (cca 1500 km) sa hlaska uz neobjavila a vraj 350 eur za novu nadrzku :aut

[upravil dne 7/9/09 Sobek]

Nastavili v počítači sice doplnění aditiva do FAP filtru, ale nesmazali v ŘJ hlášku o chybě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...