Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prevodovka zlé gufero alebo?


salomen28

Recommended Posts

Zdravím.Síce tu mám už mám podobný dotaz ale v rámci rýchleho riešenia som dal nový.Podarilo sa mi vymeniť silentblok na poloosi v prevodovke (od vodiča kratšia strana).A tečie mi to ešte viac.Mám tu fotky keď som zhodil poloos tak v prevodovke kde má byť to gufero je tam kúsok vylomený??Alebo to tak má byť ?Je to v žltom rámčeku.Ak nie máte nejaké rady na opravu?Tmel tekutý kov?Dík.

Z akého materiálu je prevodovka?Inač fotka by mala byť otočená o 90 stupnov dolava.

[upravil dne 6/8/09 salomen28]

[upravil dne 6/8/09 salomen28]

[upravil dne 6/8/09 salomen28]

post-0-14109608759965_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle fotek se to nedá poznat--ale to gufero těsní vnějším obvodem (ten je dobrý,zdá se mi) a břitem na poloosu--při nasazování poloosy do diferáku,neshodil jsi pružinku toho břitu?? (zezadu v guferu)

na vložení poloosy do difer. je vhodný přípravek Peugeot--ale dá se poloosa vložit opatrně i bez něj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa nemýlim tak tá fotka je robená pri demontovanom gufere. To čo máš v krúžku je kanál na odtok oleja. Ten tam má byť a nevadí lebo nad neho ide gufero ktoré vonkajším obvodom tesní k obalu prevodovky a britom tesní k poloosi.

Ak ti po výmene gufera unikal olej tak, ako písal ozzy, si zrejme zhodil pružinku ktorá sťahuje brit gufera. Teoreticky je možné že brit gufera nesedí na \"vyleštené\" miesto na poloosi. Ak dosadá mimo môžu tam byť nečistoty ktoré bránia riadnemu utesneniu.

Platí to za predpokladu že máš správny rozmer gufera.

[upravil dne 6/8/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako poznať či mám motor už z nového typu 405 alebo nie?Kasňa je zo starou palubkou ale neviem či nebol menený motor.Lebo napríklad spodné hadice z chladiča už nemám SK pásky ale tie bajonetové.V 92 nabiehali nové modely a ja mám z 92

A potom mi to može robiť neplechu pri výbere súčiastok.

Pýtal som smerové na strane vodiča ľavé.Ževraj v smere jazdy.Može byť rozdiel v rozmere gufera v starom a novom type 405ky?Dá sa poznať či mám dobré smerové?

[upravil dne 6/8/09 salomen28]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohol by si presnejšie povedať kde to je vyrazené nech to nehľadám jak truchlík.Smerové či na ľavú alebo pravú stranu gufero.

Lebo som čítal v knižke Jak na to že bajonetové spony na chladič sú už v novšom modeli a už je aj iná prevodovka.

[upravil dne 7/8/09 salomen28]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...