Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Emise :c(


mitch.mb

Recommended Posts

Zdravim,

tak jsem byl dneska na stk a na emisich jsem dopadl blbe :c( (viz. prilozeny protokol)

Mel jsem zvyseny CO a chtel bych se zeptat na co bych se mel zamerit? Prej to muze byt cokoliv lambda (menena nedavno), kat (meneny loni), svicky, apod.. Mate nekdo tuseni co vsechno by to mohlo byt?

Predem diky za jakekoliv rady :c)

post-0-14109608758136_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl na diagnostice a je to KAT lambdy OK a ridici jednotka hlasi trvalou zavadu KATu.

Akorat je mi to divny pac KAT byl menen loni pred cca 10000 km takze se mi tomu nechce moc verit. Jeste dneska zajedu na zvedak abysme to omrkly jestli neni nekde dira ve svaru ze by to tahlo falesny vzduch. Protoze ze by vydrzel KAT jen deset tisic se mi proste nezda :c(

Uvidime jak dopadnu na zvedaku ale kupovat novej KAT opet tak na to fakt nemam :c(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RJ pozna zavadu katu jen v pripade, ze jsou dve lambda sondy, jedna pred ( tzv. upstream) a druha za (tzv. downstrem) katem

v pripade jedne lambdy pred katem nepozna nic.

Jinak ten falesnej vzduch by to muselo tahnout nekde tesne pred tou lambou, aby ukazovala chudou smes ( detekuje prilis velky obsah kysliku ve vyfuk. plynech) a RJ jednotka to pak na zaklade tohoto chybneho signalu presycovala a byly vysoke emise CO

To Mitch.mb mas dve nebo jednu lambdu ? vzhledem k tomu, ze se jedna o novejsi model 406, ktery uz mozna bude mit i vyssi emisni normu nez ES95 by tam uz mohly byt dve a mohla by byt spatna ta lambda za katem

Jinak mne taky vyhodili z emisi :) , ale ja mel vyrazne vyssi CO nez ty, myslim, ze s touhle hodnotou bych tam co jsem jezdil jeste prosel :) , lambdu jsem ted vymenil, ale jeste jsem na premereni emisi nebyl, jestli se neco zmenilo

[upravil dne 6/8/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no lambdy tam mam 2.. auto bylo na zvedaku a dira nebyla nikde zadna videt ani citit takze v tom asi problem nebude takze netusim kde by mohl byt problem. menit 2. lambdu jen tak na blind se mi moc nechce na to nemam penize :c( myslite tedy ale ze by to ji mohlo byt? nebo je moznost ze by kat tak rychle odesel...??? da se to nejak zjistit jestli je KO???

predem dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Na Lada klube je zaujimavy clanok.

http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?p=242389&sid=736c4e8e84bcd57c49d301ae737943ea

Predvcerom som bol na STK i emisinej, trochu som pokecal s technikom. Vysoke HC, prevazne sviecky, nekvalitny benzin, vzduch. filter, slabo zahriaty KAT, stary mot. olej, lamda. Vysoke CO najcastejsie deravy vyfuk, lamba, KAT, vaha vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...