Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

15 ti palcová kola na zimu


j.kiwi

Recommended Posts

Také by mě to zajímalo. Ve velkém TP nemám zapsané rozměry. Nyní mám klasiku 205 60 R16. Na zimu mám vyhlídnuté Nokiany WRG2 (každý si vychvaluje - nejlepší reference je od lidí, kterí je mají obuté:) ). Ale nevím, zda by šla použít nějaká alternativa v R16. Nějaké užší pneu. Užší pneu je do sněhu lepší než širší a navíc by mohly být pneu i levnější.

Ale když to nepůjde, koupím stejný rozměr jako mám letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hamin

Také by mě to zajímalo. Ve velkém TP nemám zapsané rozměry. Nyní mám klasiku 205 60 R16. Na zimu mám vyhlídnuté Nokiany WRG2 (každý si vychvaluje - nejlepší reference je od lidí, kterí je mají obuté:) ). Ale nevím, zda by šla použít nějaká alternativa v R16. Nějaké užší pneu. Užší pneu je do sněhu lepší než širší a navíc by mohly být pneu i levnější.

Ale když to nepůjde, koupím stejný rozměr jako mám letní.

Chystáš sa na zimu do Fínska? Pýtam sa, pretože ja som sneh u nás poriadne nevidel už 5 rokov. Tie užšie pneu sú síce lepšie do snehu, ale to ho musí byť aspoň 5-10 cm na ceste, inak sú Ti úzke nanič a širšie Ti podľa mňa lepšie zaberú pri námraze, poľadovici, ...

Mo a čo sa týka užších, áno na niektoré disky dáš aj užšie pneu, ale pozri si to podľa typu disku na stránkach výrobcu, aké rozmery pre ten ktorý disk doporučuje:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Praha? Halic?

anis a nedivim, ze ste sneho poriadne nevideli ;)

skuste si to v kotline medzi Vysokymi a Nizkymi Tatrami...

pokial mas na ceste co i len trosku, podotykam neujazdeneho snehu, siroka pneumatika sa ti zacne spravat ako radlica a tlacis pred sebou (pneumatikou) urcite mnozstvo snehu.

pri uzsej pneumatike to take citelne nie je.

vyskusal som si to osobne na niekolkych autach a preto, pokial mi to povolovali vyrobcovia, som na zimu obuval uzsie pneumatiky.

leto napriklad 185 a na zimu 165. samozrejme na zodpovedajucich rafikoch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: alihen

Praha? Halic?

anis a nedivim, ze ste sneho poriadne nevideli ;)

skuste si to v kotline medzi Vysokymi a Nizkymi Tatrami...

pokial mas na ceste co i len trosku, podotykam neujazdeneho snehu, siroka pneumatika sa ti zacne spravat ako radlica a tlacis pred sebou (pneumatikou) urcite mnozstvo snehu.

pri uzsej pneumatike to take citelne nie je.

vyskusal som si to osobne na niekolkych autach a preto, pokial mi to povolovali vyrobcovia, som na zimu obuval uzsie pneumatiky.

leto napriklad 185 a na zimu 165. samozrejme na zodpovedajucich rafikoch

Halič, Prahu mám nejakých 6 km za domom:D (samozrejme tú bez metra;))

Máš pravdu s tými užšími pneu, na snehu sú lepšie, no ako vravím, záleží kde bývaš. Osobne som šiel aj s 205-kami v cca 10cm snehu a auto si s tým poradilo vcelku slušne, má predsa len svoju váhu:D Záleží, ako si zvyknutý jazdiť, či si v tom snehu chceš dovoliť viac alebo menej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Chci se zeptat zda na svá litá órigo kkola 17´ obléknu pneu o rozměru 225/45/R17 (mám nabídku pneu za skvělou cenu) a zda v tom nebude nějaký problém,jako třeba chybně ujeté km či palubní PC apod.. A dále jaké rozměry pneu se vůbec na ty to Alu kola dají navléknout. Díky

[upravil dne 28/9/09 kajvet]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: j.kiwi

Mílí kolegové, jsem čerstvý majitel 407SW 1.6 Hdi a autem jsem nadšen.

Máte někdo na svém miláčkovi 15 na zimu ? Sousedovi zbyla sada se zánovníma gumama po jeho služebním autě.Středová díra i ET souhlasí. Bohužel nemám v TP alternativy kol a nechci na zimu huntovat origo liťáky 16 ctky. Díky za rady

[upravil dne 6/8/09 j.kiwi]

Ahoj. Tak ty 15\" kola tam fakt nedas. Taky jsem je tam na zimu chtel dat, vsechno si koupil a dneska, kdyz jsem je tam chtel dat, tak to skutecne na predni kolo neslo. Jak uz nekdo rikal, brani tomu brzdovy trmen. No holt se stalo, jsem nyni o neco zase chytrejsi :)

Nejmensi rozmer kola, ktery tam jde je 16\". Ja mam v technicaku psany nasledujici rozmery: 6.5 Jx16, ET44, 205/60 R16 92H nebo 7.0 Jx17, ET48, 215/55 R17 94W. Prumer stredove diry samozrejme 65 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...