Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prosba na grafiky: .psd -> .cdr


Tommy306

Recommended Posts

chtěl bych si nechat zhotovit řezanou samolepku z jednoho \"nesmyslu\", co mám dělaný ve photoshopu..v reklamce mi ale samozřejmě řekli, že to potřebují v corelu, nicméně v tom přiliš zdatný nejsem, resp. vůbec:aut

předpokládám, že nejde pouze naimportovat psd soubor a nějak jednoduše jej vyplyvnout jako cdr, tak aby jim to ten plotter obřezal, že..jestli se nepletu, tak bych ten obrázek musel ručně \"obtáhnout\", abych tam měl potřebné body:myslim

Prosím, uvěďte mě někdo lépe do obrazu, příp. kdyby byl někdo ochoten to spáchat, jedná v podstatě o to, co mám dole v podpisu:roll:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ tady to řeším taky občas :) ale mám člověka který mi to sem tam překreslí... minule mi to překreslil a vše OK jenže když už to bylo v CDR tak v reklamce měli problém, že mají verzi 9 a kolega to dělal v 11 myslím. Hold ty reklamky ochota sama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten odkaz jsem nečetl, ale v principu jde o to, z bitmapy udělat vektory. Jak moc složitej je ten tvůj obrázek? Hoď ho sem (třeba ve zmenšené podobě) a třeba se nějaký dobrák najde, co ti to udělá.

CorelDraw něco málo zvládne udělat automaticky, ale lepší je to obtáhnout růčo s ohledem na to, že to bude řezat nůž.

S konverzí Corel 11 -> Corel 9 by neměl být pak už problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem grafik ale občas taky pořebuju něco po reklamkach a když to neni v korelu tak brečí že to bude složité a tak podobně, problém byl vyřešen převodem na PDF hlavně u textů kvůli fontům. pokud jsem jim to dal v PDFku tak byli už schopní fonty hodit do vektoru. Je to jen nápad ale může pomoct. no snad pomůže potom toto http://translate.google.cz/translate?hl=cs&langpair=en|cs&u=http://www.imageconverterplus.com/help-center/work-with-icp/examples/how-to-convert/PSD_pdf.html&prev=/translate_s%3Fhl%3Dcs%26q%3Dp%25C5%2599evod%2BPSD%2Bna%2BPDF%26tq%3DTransfer%2BPSD%2Bto%2BPDF%26sl%3Dcs%26tl%3Den

[upravil dne 6/8/09 tomikku]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tommy 306, tak to pro tebe mám dobrou zprávu.

Ty hlavy (alespoň dost podobné) jsem už dělal, takže je v Corelu mám uložené. To písmo je jednoduché na trasování, ale pokud bys měl přímo ten font (.ttf soubor), tak už je to přímo triviální.

Pošli mi na email tyto věci:

1. rozměry, jak to má být velké (např. obdélník šíře 50cm)

2. ten .psd soubor

3. pokud možno .ttf soubor s fontem (najdeš ho ve skrytém adresáři windows/fonts)

Já na to večer mrknu a když to půjde hladce, tak možná i zítra (spíše ale v pondělí) bys to mohl mít k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ještě k principu vyřezávání.

Není moc dobré tam mít linky tenčí než zhruba 1mm, případně body menší než cca 2x2 mm. Ono to má pak tendenci se odlupovat.

Další věcí je tvůj nápis TOMMY. Je to dost široké s velkými mezerami mezi písmeny. Standardně se to řeže i s těmi mezerami, ale je tam pak dost odpadu a pokud se nevejdeš do standardní šíře role, tak se to může dost prodražit. O tom si ale můžeme popovídat přes email.

Lepit každé písmeno zvlášť, nedoporučuju, ale to je na tobě.

Oni to vyřežou na roli a z té role odtrhnou (odloupou) ten \"odpad\". Přes líc pak přelepí tzv. přenosku, což je (polo)průhledná samolepka. To ti dají.

Ty pak z podkladové vrstvy sejmeš přenosku i s písmenama, vezmeš mýdlovou vodu v rozprašovači, tím nastříkáš podklad (a i třeba lepidlo na samolepce) a celý to tam lípneš. Bubliny vyhladíš hladítkem plastovým. Počkáš až to uschne a přenosku pak opatrně strhneš. Samotné nápisy pak ještě dotlačíš. Případné bubliny se pokusíš vyhnat ke stranám a ven. Pokud nepůjdou, tak propíchnout jehlou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za málo. Máš to hotový. Jen mám obavu, že to bude strašně malinký a že to nepůjde. Hlavně ty hlavy. Písmo by nemělo být problém.

Linky na hlavě mají i 0,4mm. A i když by se jim to podařilo vyříznout, tak to možná nebude moc držet, resp. se to brzy oloupe.

Ve tvém případě bych spíš doporučoval tisk na samolepící proužek. Vím, že to nevypadá tak hezky, ale jiná cesta asi moc nepovede.

No, uvidíš no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, díky..tak nějak jsem to myslel s tím obrysem, jak jsem ti psal..že ta hlava by byla na průhledný lepce a vyřezaný by to bylo jen kolem dokola, ale teď jsem si domyslel, že tohle by nešlo pořešit jediným souborem asi..každopádně dík, největší trable jsi mi vyřešil, dál už se to nějak vyvine..jen jsem ti ještě psal mejla, jestli bys mi to nemoh poslat v tý devítce, abych to moh zkouknout v práci než s tím půjdu do firmy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...