Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

chování motoru TD, r.v. 98


Guest MJ306

Recommended Posts

Zdravim,

nejdriv bych chtel pochvalit tohle forum, nasel jsem zde spoustu uzitecnych informaci, takze jen tak dale!!

A ted k dotazu: Na P 306 1,9DT mam nalitano asi 270tis.km. Zda se mi, ze se stale zhorsuje chovani motoru. Pripada mi hlucnejsi, ale predevsim neklidnejsi. Mel jsem ted moznost srovnat s citroenem xsarou s tim stejnym motorem, ale najetymi 130tis. a motor xsary byl daleko klidnejsi, nevibroval tolik, netrepal se, nebyl tak hlucny. V pripade, ze zapnu klimu a sepne ventilator, tak cele auto jakoby skube, klepe se. Zvysenou hlucnost prisuzuji deravemu strednimu dilu vyfuku, ktery budu tedkom menit. Pri te prilezitosti zvazuji vymenu silentbloku motoru. Myslite, ze vymena silentbloku pomuze a sklidni se chovani motoru? Aby se v aute vse tak netrepalo, nerezonovalo?

Diky za rady a zkusenosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

silentbloky motoru (a převodovky) je dobré po nějaké době vyměnit--ta guma v nich po deseti letech ztvrdne a netlumí,jak by měla

jestli není motor dobře seřízený (vstřiky,čerpadlo,ventilový rozvod atd),tak mu silentbloky nepomůžou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem měnil silentblok motoru na pravé straně u xsara 1,9 TD(horní u rozvodů). Je pravda že motor vibroval hlavně na volnoběh a při jízdě byly slyšet rány jako od poloosy. Silentblok byl úplně rozpadlý a kovoé části uvnitř mlátily o sebe.Po výměně to bylo jak v jiném voze :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa s tym trapim uz dlho, okrem silentblokov to moze byt aj nieco na rozvode, pripadne vadny vstrek, konkretne teraz idem menit remenicu na klukovke tak dufam ze to pomoze, bolo vidno ze sa pri prechode zvolnovehu do otacok a s5 rozkmita do bokov. V 306 ale celkovo ziaden zazrak co sa tyka hlucnosti DTcka tyka nedosiahnes, uz som si kupil poriadne radio a seriem na to:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...