Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kalibrace palubního počítače


oddie

Recommended Posts

Guest servisman

není to způsobeno že pp bere průtok paliva ke spotřebě a Ty bereš kolik jsi natankoval do plna a to se někdy liší .Ne vždy doplnuješ jen do 70 l ale vleze se tam i více :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj alespon u starsiho modelu to tak je, ze palubak zacne pocitat az od 30km/h

Myslim, ze odchylka 0,3l je v pohode a zcela v ramci presnosti PPC jako takoveho, o kalibraci pres diagnostiku jsem neslysel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zobrazuje priemernu az od 30km, inak mera spotrebu stale aj ked stojis, prepocitava ju s prejdenych km a paliva, ktore bolo vstreknute do valcov (alebo malo byt). Ziaden prietokomer tam myslim nie je, auto jednoducho vie na kolko dlho otvori trisku a kolko za ten cas prejde nou paliva a jednotlive objemy paliva scitava... Udaj s palivometu z nadrze bere len na vypocet dojazdu. Inak pre info. Mne ukazuje uplne presne, a este aj dojazd mi ukazuje do 40 km a raz som este aj ked prestal ukazovat 20 presiel a myslim, ze by presiel este 20 :) takze neviem cim to vacsinou sa ludia stazuju na nepresnost a ja zas si neviem vynachvalit presnost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie nedá. Odchylka je způsobena implicitní hodnotou 10l /100km do rychlosti 30 km/h kdy ukazuje --. Pokud se pojede 1000 km v kuse rozdíl 0. Mě se rozcházela 406 o 0,5 l k dobru auta. Ted 407 mi ukazuje na PP o 1 litr míň , než je realita.

Jedine co to může ovlivnit u aut co mají BSI ,je špatně nastavený rozměr kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne je to tak, že desetiny kilometrů na počítadle palubního počítače se s vypnutím klíčku nulují, zatímco na tachometru ne. Proto mi každé vypnutí motoru způsobí odchylku PP od tachometru o (průměrně) 0,5 km. Takže při krátkých trasách se mi to rozchází a při dlouhých ukazuje správně.

V průměru mi taky PP ukazuje o 0,2 l/100km méně.

Zbývám se taky tím, jak přesně mají nastavenu velikost litrů u jednotlivých čerpadel. Tady v Libině mi vždy přepočtem vyjde nižší spotřeba, takže zřejmě mají větší litry (zaplatím méně litrů).

[upravil dne 7.8.2009 P607Olda]

[upravil dne 7.8.2009 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak zásadní problém v nepřesnosti PP nevidím u provozu na benzín, kde mám odchylku relativně nízkou i když auto provozuji převážně ve městě, kde je přirozeně vyšší (časté pohybování vozu v rozmezí 20 - 50 km), ale při provozu na LPG, kde ECU stále měří z benzínových vstřiků resp. ze signálu, který je do vstřiků posílán i když jsou benz. vstřiky odpojeny a nahrazeny vstřiky plynu. Odchylka mi dělá i 2 litry do +. Resp. skutečná dlouhodobá spotřeba 9.4 na LPG a dle PP asi 10.5 (samozřejmě dle profilu trati 30% mimo město, 60 % město a zbytek rychlostky vč. dálnic).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí, to by byla jen taková srandička. Nijak zvlášť to neřeším, jen jsem si to pro zajímavost sečetl při cestě do Francie, kde na těch 4tis km už se dá to tankování dopočítat hodně přesně. Jestli dobře pamatuju, u nějaké jiné značky nějaká korekční konstanta u PP nastavit nějakým způsobem šla, ale už si dávno nepamatuju, u čeho to bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Georgino, me to na LPG zas ukazuje na PPC cca o 1.5-2l mensi spotrebu nez je ve skutecnosti, ale vysledoval jsem, ze jen pokud jezdim s motorem ve vyssich otackach ( castejsi rozjezdy ve meste, prudsi akcelerace pri predjizdeni), ted posledni dobou co jezdim na tempomat tak spotreba na LPG skutecna, vypoctena z tankovani se zas tolik neodchyluje od spotreby na PPC, max do toho 1litru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...