Jump to content

Problém při startování

Hofík
 Share

Recommended Posts

Ahoj, dokážete mi někdo prosím poradit? Mám 406, 1.8, 16V, 1999 na LPG a problém při startování studeného motoru. Většinou chytne poprvé, ale nedrží otáčky a někdy zase hned chcípne. Je to pouze u studeného motoru a trvá to vždy jen chvíli, jak se motor ohřeje, je vše OK. Krokáč jsem měnil asi před rokem, palivový filtr a svíčky před měsícem. Nevíte o nějaké dobré diagnostice v okrese Benešov, Kolín, Kutná Hora, případně v Praze? Díky.

Já musím startovat vždy na benzín, na plyn se to přepíná samo po zahřátí motoru a to už to většinou nezlobí. Jednou už se mi to ale stalo i na křižovatce a to už byl motor zahřátý a jelo to na plyn.

• 2 months later...

Tak se po čase vracím ke svému problému. Levnou a slušnou diagnostiku mi udělali v Babicích u Říčan, podle nich to byla lambda sonda. Mám tam dvě a jedna po proměření byla opravdu špatná. Po výměně problém přestal, ale rozsvítila se zase kontrolka diagnostiky. Zajel jsem na ní znovu a ejhle, nový problém - nepravidelný chod jednoho z válců. Byly to plynové vstřiky. Pár hodin po jejich výměně začalo auto cukat na plyn i na benzín. Vyměnil jsem zapalovací hlavu na svíčkách a cukání přestalo. Nicméně kontrolka diagnostiky stále svítí a cukání se po pár dnech zase vrátilo, i když ne takové. Tak jsem se teď objednal zase do Babic na diagnostiku a jsem zvědavej co tam zase odhalí. Vyměněné už mám svíčky, vzduch. filtr, zapalovací hlavu, plynové vstřiky, nový katalizátor, lambda sondu a pořád nějaký problém.:grr

• 1 month later...

Ahoj, mám podobný problém jako Hofík. 406 1,8 16V lpg v zimě těžko startuje někdy naskočí až po pátém startu a když přituhne tak skoro vybiju baterku.

Po nastartování jede tak na tři válce ale když přepnu na plyn tak jede v pohodě.

Do nádrže dávám velfobin měnil jsem palivový filtr.

Je možné že by to mohl být problém v čerpadle nebo s počítačem? Plyn má počítač svůj.

Ahoj, mohla by to být některá z lambda sond. Mě zlobily než se trochu ohřáli a pak už to bylo v poho. Měnil jsem nakonec obě, dal jsem tam univerzální a od té doby to nezlobí. Je ale pravda, že mě svítila chybová kontrolka a na diagnostice to lehce odhalili. Doporučuju tu diagnostiku.

Mě to zlobilo v srpnu, to bylo určitě víc jak 12 stupňů. Jedna lambda je před katalizátorem a druhá je za. Alespoň já to tak mám. Nevím jaký máš ročník, já 99. Nestálo to zas tak moc, kolem 1000 Kč za kus, už nevím přesně. Jestli chceš přesný typ sondy, mám od ní doma ještě někde krabičku, můžu se po ní podívat.