Jump to content

Motor Sahary pro 2.1 TD r.v.96 - zkušenosti, sháním

gen.Migen
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

Včera jsem si nechal doplnit klimu. Před tim sem ji moc nepoužival, takže jsem si nevšiml, že mi nejede z pohledu řidiče levej ventilator sahary. Dnes jsem to celý rozkuchal, vyndal motor (levé sahary.....mám tam dva ventilátory) a natvrdo jsem ho připojil na 12 V DC. Motor se vubec neroztočil. Pak jsem nastartoval auto a měřil jestli jde do konektoru leveho motoru sahary napětí a pokud byla zaplá klima šlo tam cca 12 V DC. Takže přičina je jasná. Motorek je v prdeli :). Celej sem ho rozmontoval a obroušeny lamely na rotoru + totalně zbroušený uhlíky.

A ted k dotazu, nevíte někdo kde by se dal motor repasovat, nebo nemáte někdo zaručeně funkční motorek? Případě jaký koupit uhlíky, protože nesmí být určitě zase moc tvrdý atd. Nejraděj bych volil novější a funkční celej motor, ale nevím jaký motor z jakých modelů na to pasuje, abych mohl shánět.

Takže budu moc vděčný za každou informaci, a nejlepší když někdo nabídne a domluvíme se. Repas se mi zda nerealnej, protože lamely na rotoru sou dost sjety a mam dojem, že kdyby se to srovnalo na soustruhu, že by tam zbylo tak 0,5mm široké plochy, což by mohlo zase časem odejít.

Díky Michal