Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak sundat sterace?


MACI

Recommended Posts

Panove resim problem, jak sundat sterace :myslim

406 po FL, a na raminkach jsou nacvaknute sterace Bosch. Predtim jsem mel BMW a tam se sundavaly jednoduse, pohlo se cvakatkem a bylo.

Ale tady nevim. Drzi to tam, a nikde neni nejaka zapadky nebo tak neco.

Pokud byste nevedeli co mam na mysli, tak vyfotim ;)

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytočit ten onen \"bazmek\" plastový v ocelovém ramínku a objeví se díra, ze které stírač vytáhneš ven. Nový se dává opět bez plastového přípravku a zajistí se zas pootočením ... uf. Jak jinak popsat nevim :D Tak je to na old modelu ...

Pokud chceš vytáhnout komplet ramínka z osy, tak to jsem povolil \"amerikama\". Stahovák jsem neměl a je to tam dost \"připečené\".

[upravil dne 3/8/09 Slayer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se celé stěrače pokoušel sundat jednou. Měl jsem na to stahovák ale bez úspěchu jsem celou operaci vzdal. Stahovák byl speciální, na stěrače ale pro použití na 406 moc velký. Nevešel se pod kapotu. :aut

Pokud by měl někdo zaručený způsob jak je dostat dolů, prosím o návod. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Já se celé stěrače pokoušel sundat jednou. Měl jsem na to stahovák ale bez úspěchu jsem celou operaci vzdal. Stahovák byl speciální, na stěrače ale pro použití na 406 moc velký. Nevešel se pod kapotu. :aut

Pokud by měl někdo zaručený způsob jak je dostat dolů, prosím o návod. :)

je to malý stahovák,něco jako na kulové čepy řízení,ale menší...

drží tam ta ramena fest,to určitě :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

je to malý stahovák,něco jako na kulové čepy řízení,ale menší...

drží tam ta ramena fest,to určitě :super

Jo jo tak jak píšeš, malý jako na čepy. Stahovák to byl správný, ale prostě nikdo při jeho výrobě nepočítal s tím jak to má udělané 406. Při otevřené kapotě se nevejde, vadí samotná kapota, při zavřené se tam zase nedá ani nasadit. :aut Ale na VW ten stahovák funguje, to je vyzkoušeno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neviem čo tam máš za zázrak ale ešte sa mi nestalo aby nešli dole spôsobom ako odfotil honza406. Jediný rozdiel je v tom že ja si ich vždy zdvihnem. Skús okolo tej skrutky nastriekať WDčko a prípadne trochu nimi zakývať smermi ako pri stieraní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem se ještě nesetkal,že by ta ramena tak držela...ty stěrače zvednout nejdou--jen tak deset cm od skla,měl jsem to prostříkané WD,velké sikovky a ani zaboha to nešlo...s tím stahovákem to šlo razdva,on to rameno stahuje v ose

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My si s nekterymi nerozumime. Nemyslim cela ramena steracu.

Proste jen stiraci listy, na kterych je gumicka. Potrebuju je vymenit, spatne stiraji, ale nedari se mi odcvaknout ten blby patent co drzi celou listu... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

No neviem čo tam máš za zázrak ale ešte sa mi nestalo aby nešli dole spôsobom ako odfotil honza406. Jediný rozdiel je v tom že ja si ich vždy zdvihnem. Skús okolo tej skrutky nastriekať WDčko a prípadne trochu nimi zakývať smermi ako pri stieraní.

Jasný, já to zkoušel jen jednou, narychlo protože jsem měl ten stahovák půjčený.

Způsob, jakým to zkoušel Honza a WDčko použiji příště. :)

MACI: tuším, že odpovědi pastorka a ozzyho byli na mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...