Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak sundat sterace?


MACI

Recommended Posts

Původně zaslal: MACI

My si s nekterymi nerozumime. Nemyslim cela ramena steracu.

Proste jen stiraci listy, na kterych je gumicka. Potrebuju je vymenit, spatne stiraji, ale nedari se mi odcvaknout ten blby patent co drzi celou listu... :myslim

Prepáč, ten príspevok bol k tej debata ktorá tu vznikla paralelne. Pochopil som že ty potrebuješ dať dolu iba lišty, no tam je viacej spôsobov uchytenia. Jedna možnosť je pozrieť si to na nových a ísť podľa toho, druhá je nafoť aký je tam systém a bude to jasné. Z tých univerzálnych skúseností jedine skúsiť ten mechanizmus nastriekať WDčkom ktoré uvoľní nečistoty a malo by to ísť podstatne ľahšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj lidičky, nechci zakládat novou diskuzi proto píší sem. Koupil jsem nové bezramínkové stěrače HEYNER, namontoval a mám problém, který spočívá v malém přítlaku stěrače řidiče. Projevuje se to tak, že prostředek střerače ( přesně pod uchycením ) v rozsahu cca 8-10 cm nestírá a to jak v horizontální tak vertikální rovině, takže zkrátka se mi dělá na okně nesetřený \" čtverec \" těsně nad stěračem řidiče.

Před těmito stěrači jsem měl nějaké noname bezramínkové u těch problém nebyl.

Když jsem jen tak rukou zkoušel přizdvihnout stěrač spolujezdce a poté stěrač řidiče, tak u řidičova je o poznání menší přítlak, který vytváří pružina. Samozřejmě, že jsem se pokusil promazat kloub na rameno, ale bez úspěchu, přítlak pořád mizernej. Když se kouknu mezi gumičku a okno, tak je vidět mezírka, která nesetření způsobuje.

Taky jsem koukal, že u stěrače spolujezdce je jen jedna pružina, kdežto u řidiče 2 pružiny.

Poraďte, jestli se nechá nějakým elegantním způsobem zvětšit přítlak???

Každopádně bude muset dolů celý rameno - s tím počítám....

Napadlo mi jediné, buď zkusit zkrátit pružiny anebo použít jiné silnější.

Řešil tento problém už někdo??

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase upozorním na jiný pohled na věc.

Řidiči často dělají to, že přihnou ramínko tak, aby pružina byla delší. Ramínko pak tvoří oblouk, jehož střed je dále od okna. Podle mého názoru je toto špatně. Pružina je sice delší, takže vyvozuje větší tah, ale na horší geometrii ramínka - vysvětlení: dalším vyklopením ramínka od skla přítlak prudce klesá, až do nulové hodnoty.

Podle mne by bylo dobré zkontrolovat, jestli to takto někdo nepřihnul. Ramínko má být ve tvaru, jak to vyšlo z výroby, tedy prakticky rovné. Věřte, že konstruktér s tím strávil několik týdnů, než to pustil do výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předchozí noname stěrače byly nasazeny obráceně, takže i to mohlo mít vliv.

Původní stěrače: u řidiče byl 55 cm, spolujezdec 60 cm

Nové stěrače: u řidiče mám 60 cm, spolujezdec 55 cm ( alespoň tak to bylo napsáno na krabici - driver x passanger, tak jsem je tak namontoval )

Každopádně tě Oldo děkuji, zkontroluji ramínko, jestli není nějaké poohýbané...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky s tím mám věčný problém, používám origo valea a stejně to stírá divně, zůstává na skle místy nesetřený film vody, chtěl jsem sundat ty ramínka, ale drží festově, takže jsem to vzdal. Jinak těch 60cm má být u řidiče, originály maj u toho delšího aerodinamické křidýlko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil sundat stěrač úplně, abych zjistil, jak natom bude ramínko, když půjde až ke sklu a ejhle, ramínko se skla ani nedotkne, zůstane cca 2 cm od skla.

Je to normální?? Přitom ramínko není nikterak zohýbané....

Asi vezmu sikovky a přihnu ho více k oknu a bude!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problém jsem míval také na 406ce. Působením vody, soli došlo k přidření uložení ramínka v hřídelce okolo níž se zvedá od skla. Tak jsem sundal ramínka. Zpočátku jsem se je snažil stáhnout a nešlo to. Nakonec jsem přišel na to jak je sundat. Odklopit naplno nejdou, a tak jsem se snažil vyviklat přitlačováním a odtahováním pevné části na hřídelce, až se to uvolnilo. Potom jsem vystříkal to uložení ramínka WDčkem a rozhýbal. Pak už stíraly OK. Teď mě ještě napadlo vyjet stěrače do horní polohy a vypnout klíček. Stěrače zůstanou v horní poloze a měly by se dát odklopit. Potom vyviklat za ramínko, až vyjede z kónického hřídele.

[upravil dne 6/12/09 HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem demontoval za pomocí sikovek celý rameno, důkladně jsem promazal, prostříkal a rozhýbal ( i když moc pohybu nelze dělat ) a vrátil zpět a je po problému, stěrač stírá krásně.

Ještě musím dodat, že ještě před demontáží ramene jsem prihnul ramínko blíže k oknu o cca 1 cm, avšak ani toto přihnutí nepomohlo, teprve potom jsem demontoval viz. výše.

Děkuji všem za rady :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...