Jump to content

Brzdove kotuce vymena P306


Mahel
 Share

Recommended Posts

Cav idem menit brzdove kotuce na P306 a chcem sa opitat ze ako mam povolit tie dva sroubi co ho drzia a su zahrdzavene, ake mate skusenosti z povolovanim tich sroubou? Bojim sa ze ked to budem povolovat tak ich zatrhnem a neviem co po tom.

Link to comment
Share on other sites

vem si ten křížový bit (co pasuje na ty šrouby) do kombinaček,nasaď na hlavu šroubu a silně klepni kladivem--stačí jednou--potom nasaď ten bit do ráčny,tlač do šroubu a povoluj...,je hodně důležité použít přesný bit do té křížové drážky šroubu !!!

když to nepomůže,odvrtej ho a pak zkus vytočit dobrýma sikovkama--)až sundáš kotouč),jinak ty dva šrouby tam nejsou důležité :papa

Link to comment
Share on other sites

Teoreticky ano, ale, když potom kdykoliv sundáš kolo může se kotouč posunout na náboji a mezi dosedací plochy se mohou dostat nečistoty což není vůbec dobré (kmitání kol apod.). Když nepůjdou povolit, stačí odvrtat hlavy šroubů ( vrták nabroušen na 90°). Po stažení kotouče lze na zbytky závitu navařit matičku a zkusit znovu povolit, nebo rovnou odvrtat. Nové šrouby, podle mne, nemusí být orginál. Stačili by zápustné, třeba na imbus, pevnost 8.8 (je to na nich vyražené). Možná mě v tomto někdo opraví?!? Já je povoloval po 120000 km a šli naprosto v pohodě.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...