Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servis na 120 000 km


brade

Recommended Posts

Při 120 000 km je největší prohlídka - mění se snad úplně vše. Ačkoliv by rozvody měly vydržet až do 240 tisíc, dnes mi v servisu řekli, že se na 120 vymění.

Proto se ptám odborníků, co to bude asi stát? Jak dlouhá na tom bude práce?

Díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si je měnit nechci, jen mi to řekli v tom servisu... měnit bych si je nenechal, kdybych si 100% byl jistej, že je vážně vyměnit nepotřebuju :-( a bohužel nemám nikoho, kdo by mi to potvrdil - a právě proto se tu ptám vás

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som bol v servise na kontrolu a tam mi povedali že sa menia pri 240tis.km a že ich meniť netreba, ale keďže som ho kúpil ako ojazdené (dovoz Belgicko) a nikto mi 100% nezaručí stav km môžem prísť medzi 180 až 240 tis.km skôr nie...

P.S. servisný technik je známi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som sa bol objednať na servis /120000km/ Pýtal som sa čo sa mení /aj keď som si to tu všetko preštudoval/ len pre istotu : všetky filtre, naplne+brzdova, klima a skusmo som sa spytal na olej v prevodovke, že vraj DOŽIVOTNE

Rozvody pri 240000, tak to netreba siliť;) Ozaj cena cca 398€:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som z toho jelen, mam 2.0HDI najazdených rovných 120 000km.Myslel som, že dám vymeniť komplet všetko, vrátane rozvodou. Tak co mam teraz vlastne vymeniť? Prosím o podrobmý popis, nakoľko som neni až taký odborník. a pod pojmom rozvody rozumiete, remen, kladky, vodná pumpa?

[upravil dne 5/8/09 Brandy20]

[upravil dne 5/8/09 Brandy20]

[upravil dne 5/8/09 Brandy20]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napíchni to kde chceš--ale doporučuju udělat i rozvody,jestli od novoty není,jistotu s kilometrama nikdy nemáš(může to mít i o 100 000 víc),roztržený řemen znamená konec motoru většinou...

pojem rozvody znamená řemen,všechny kladky a vodní pumpu--cena cca 5000 kč i s prací v neautorizovaném servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, tak dnes som absolvoval servis po 120000km Okrem vecí, ktoré som spomýnal skôr mi aj dolievali aditivum /presne aditivum eolis 176/, dali 2 litre, že mam pokoj na daľších 100000 km /do výmeny rozvodov/

Celkova praca v autorizovanom servise 436,15€:myslim

Holt servis je servis;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvody som nerobil a eolis dolievali preto /že vraj/ som mal tesne nad ryskou a do mesiaca by mi to začalo hlasiť, tak keď už som tam....Viem že to nebolo najlacnejšie, ale ako to tu niekto spomýnal chcem mať v servisnej zapisane všetko aj s razítkom v prípade predaja /alebo výmeny/ kupujuci to majú radi pekne čierne na bielom;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepisujem:

olejový filter 1ks - 14,68 bez DPH

filter vzduchu 1ks - 20, 49

filter paliva 1ks - 24,46

filter peľový 407 1ks - 30,28

brzdová kvapalina dot4 1ks - 6,91

aditivum eolys 2l - 47,77

total quartz 5w-40 5,5l - 13,24

chladiaca kvapalina 0,3l - 2,63

spotrebný materiál 0,2sd - 4,50

servisná prehliadka po 120 000 3,8hod. - 26,22

Celková cena s DPH 436,15 EUR:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa nejako nezdá ten palivový je lacnejší ako pelovy :myslim

ja som dal tuším za palivový (bosch) 60 euro

tých 436,15 neni až take strašné čakal som že to bude viac

ja som sa s mechanikom dohodol a spravil mi to iste ale bez doliatia aditíva ale mi vymenili aj platničky na brzdách a filtre som si doniesol sam cele ma to stalo o cca 200 euro menej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...