Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 cabrio - prechodka na kable


maczky

Recommended Posts

prechodka káblov z motorového priestoru do kabíny je pod motorčekom stierača v tej diere. Je tam taký veľký konektor, takže stade asi nepotiahneš nič. S jedným členom (Deddo306break) sme prevŕtali dieru nad plynovým lankom, stade potiahli kábel a zasilikónovali. Inú možnosť sme nevideli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no snad sa tam dostanem, lebo pod auto sa nedostanem. jedine, ze by som nabehol na nejaky kopcek a podliezol. v kazdom pripade to pozriem a uvidime. ak by nieco, tak sa zajtra ozvem a povyzvedam. btw. ak mas nejake foto, mohol by som ta poprosit o nejake? dakujem velmi pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no super. si mi pomohol aj tak. aspon dufam :) kamarat je technickejsi typ nez ja, tak to prenecham na neho. predpokladam, ze odtadial sa dostanem priamo do kabiny. skusim este nejaku gumovu podlozku, resp. nieco, aby sa neodierala kabelaz... ale to uz je nas problem. ale aj tak ti velmi pekne este raz dakujem. ak to vyda, tak poslem foto, ze ako sa podarilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedacky este nemame zhodene, ale cinche mame potiahnute, jedny dvere sme zhodili a potiahli kabel (to bol iny porod) a dne spokracujeme dalej. keby som bol vedel co je s tym roboty, tak na to kaslem a nech to chrchle tie repraky dalej :) . ale teraz to bude iny rachot... 700W z kufra. v zime zacnem s tlmenim a ostatnymi hovadinami..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No marko to ma tak \"fusersky\" :D

Nehnevaj sa :D

Ked to chces tahat original zvezkom kabla, tak tu mas odomna foto ako sa to robilo u mna na sedane.

V kazdom pripade ziadne sedacky vyhadzovat neni potreba. Pokial das okolo dveri dole tesniacu gumu, tak origo po miernom odhrnuti koberceka idu original zvezky do kufra. Na spolujazdcovej strane dokonca cestuje original zvezok na zadne svetla a vsetko v kufri. U cabria to bude asi kapanek ine, nakolko ma aj elektricku strechu, takze tam kablov pojde viac.

Na tvojom mieste by som nasiel ten origo zvezok, a isiel by som za nim.

U mna sa nemuselo nic demontovat, original vedla priechodky sa preslo dovnutra, dole vedla palubky pod koberec, popri dveroch a vzadu okolo sedacky rovno do kufra ...

Tu si to najdi, na nejakej strane je komplet 10 - 12 fotiek ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LubkO, typni si prečo je ten konektor zaliaty. Je to zkrz vlhkosť ktorá sa tam drží po daždi. Je to veľmi zle vetrané miesto. Za dalšie je to priamo v karosérii diera, čo by mňa osobne nikto neprinútil vrtať v podstate do živého, pozri sa za rok za 2 ako ti to tam začne kvitnúť, preto sme zvolili prechodový plech v motorovom priestore.

[upravil dne 23/7/09 marko306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu si dovolím zasiahnuť. Je pravdou že je to miesto kde sa dosť drží voda. Tiež iba francúza napadne dávať konektor 10x5 cm do odtokového kanála na vodu. Dieru sme umiestnili cca 10 cm od dna, tak nehrozí zaplavenie vodou. Namiesto slabo tesniacej prechodky je schválne použitý kúsok gumovej hadice ktorá išla ťažko do diery a po nasunutí kábla s ňou už nebolo možné pohnúť. Dalo by sa možno násť i vhodnejšie miesto no pri tomto riešení ide kábel okolo poistiek k A stĺpiku a odtiaľ v úchytkách s originál zväzkami až do kufra. Vaše umiestnenie a vedenie kábla je nepremyslené lebo ste ho dali v miestach kde bude zavadzať pri opravách a hrozí jeho poškodenie. Navyše ide cez kryt ktorý je normálne demontovateľný a v jeho tesnej blízkosti sú pohyblivé predmety. Kábel ste ťahali stredom auta až do kufra. Ste si istý že ho nič nepriviera?

S tej diery do karosérie si nerobím ťažkú hlavu lebo je na dobre prístupnom mieste. Ak budeš niekedy svoje auto viacej rozoberať tak tam nájdeš i diery na horších miestach a stavím sa že už teraz ich máš skorodované. Napríklad také najprístupnejšie je ukostrenie svetiel v kufri.

[upravil dne 23/7/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ to sa musim zastat pastorka :)

Dira je velice dobre utesnena gumenou hadickou, ktora je tam tak na tesno, ze tade neproleze nic.

Pochybuju, ze neco kvitnou zacne, a aj keby, zhodis dole kryt - 2 sroby, zhodis zeleznu malu vystuhu 3 sroby, das dole stierace a si tam, v pohode, a mozes s tym robit cokolvek :P

Ale co je podstatne, je to ako original, s original zvezkom, a nicomu to nezavadza :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

môj osobný názor pokiaľ to nie je na záchranu života dôležité tak do kasne nevrtám. Neviem prečo ale mne sa to prieči. Nehovorím, že nemám diery na aute dajme tomu na kufrových dverách od talianskeho držiaka na ŠPZ, ale s tým nič nespravým a nové diery robiť nebudem. Kábel ktorý sme naťahovali mi s deddom tak nemal by škreť o nič a hlavne sme chceli aby nebol ťahaný okolo káblov na svetlá, lebo ako dobre viete tak niektoré káble alebo zosilovače(teraz neviem presne čo) prenášajú potom bzučanie do rádia a šuští to či čo ak sú svetlá alebo nejaký spotrebič zapnuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

môj osobný názor pokiaľ to nie je na záchranu života dôležité tak do kasne nevrtám. Neviem prečo ale mne sa to prieči. Nehovorím, že nemám diery na aute dajme tomu na kufrových dverách od talianskeho držiaka na ŠPZ, ale s tým nič nespravým a nové diery robiť nebudem. Kábel ktorý sme naťahovali mi s deddom tak nemal by škreť o nič a hlavne sme chceli aby nebol ťahaný okolo káblov na svetlá, lebo ako dobre viete tak niektoré káble alebo zosilovače(teraz neviem presne čo) prenášajú potom bzučanie do rádia a šuští to či čo ak sú svetlá alebo nejaký spotrebič zapnuté.

Jo jo, a preto mam kabel tahany po vodicovej strane, kdezto kabel na svetla atd vsetko do kufra ide po strane spolujazdcovej ...

Marko budem to brat iba ako panicky strach :D Nemas sa tam coho bat :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar chalani. diky za komentare. dnes ideme dvihnut auto a pozriet sa zo spodu. uvidime ci nieco nenajdeme. inak vam poviem, ze ta varianta pod stieracom sa mi moc nepozdava z toho dovodu, ze ja budem tahat 2 kusy 35mm2 kablov. to uz je sakra vela. co sa tyka vedenia kablov Lubk0 ma pravdu, ze kable su po spolujazdcovej strane, takze budeme tahat stredom (cinche) alebo soferovou strano, kde nic nie je. dolezite je najst dobre miesto kade sa dostat dovnutra a kde to bude najmenej \"bolestive\" pre to auto. ak sa nam to dnes podari, hodim sem samozrejme foto. inak do dveri sa neda dostat inak, ako navrtanim diery do plechy a prestrcenim kabla popod konektor so zvezkom asi milion kablov, ktory je inteligentne zaliaty dokopy tak, ze sa tam neda vopchat ani pol milimetrovy drot... a to sme si mysleli, ze to povedieme priamo tade. ked bude mat niekto zaujem, mozem hodit nejake to foto.

ak niekto dalsi este tahal kable a cita to tu, alebo pozna niekoho, nech sem hodi najlepsie nejake foto. nech si trosku pomozeme. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...