Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nastavenie výmena rozvody


salomen28

Recommended Posts

Zdravím panstvo.Menili mi tesnenie pod hlavou a čosi mi tam dokazili.Tlakuje mi vodu.Tak si chcem dať druhé tesnenie sám.Čoho sa najviac obávam je zhodenie a nahodenie rozvodov.Viem že napíšete že to mám dať do servisu ale tak sa nič nenaučí.Hlavne ma zaujíma kolko je aretovaných bodov proste tak laicky vysvetliť postup,kde čo zaaretovať..A ako napnete potom remeň bez toho napínacieho meráka?Dík

Peugeot 405 1,8TD 66KW.

A ak by mal niekto utahovacie momenty na hlavove sroby.

[upravil dne 21/7/09 salomen28]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide len o to čo treba zaistiť pred vybratím remeňa.Tiež som laik ale kto nevyskúša nevie a s tých mechanikov mi je už na grcanie s tým tesnením to tu píšem minule dal som vymeni´t gufero medzi prevodovkou a motorom a zase slzí prevodovka opravy systémom jedno opravit

druhé dok.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

preto som si to zacal aj ja robit sam.... oznac si ceradlo a kluku , kluku oznacis za startrom je taka dierka bud musis vybrat starter alebo si taky sikovny ako ja a vopchas to aj bez zbytocneho rozoberania.... klukov tocis ked mas povoleny remen alebo ho mas dole o znamena povolit pod vackovym rozvodom 8cku šrobu atd.... potom daš dole rozvod vacky a ides na to poodoberas vyfuk drziak motora na pravej strane niake srobky a jeto to a ak ti mozem poradit ak si si isty na 1000 000% ze je dobra tak kup tesnenie hlinik plech znacku nepametam zistim sice je drahsie ale suprove PS: ja som minuli rok daval robit hlavu dal som mu 200euro a vimenil len tesnenie a tvrdil ze hlava je zrovnana tak preto si daj na to pozor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na výmene tesnenia nieje nič zázračné. Najprv si rozober všetko okolo hlavy. Rozvody si zaisti kolíkmi. Jeden je na vačke, jeden na čerpadle a podľa modelu je tretí na remenici kľukovky alebo za štartérom do zotrvačníka. Ja na to používam staré vrtáky. Za štartér dávam imbusový kľúč lebo vďaka zahnutia sa s ním dá dobre manipulovať. Po zaistení daj dolu remeň. Pri nasadzovaní remeňa si daj pozor kde má byť našponovaný lebo nový remeň je tvrdý a ľahko sa dá nasadiť o zub vedľa.

Na rovinu hlavy používam oceľové pravítko ale dá sa to i ťabuľkou skla. Hlavu potrieš olejom a priložíš sklo. Nakoľko je vyrábané plavením tak je rovné a uvidíš cez neho kde sa ti opiera o hlavu a kde nie. Ak ti menili tesnenie a znova tlačí vodu tak by som neváhal, rovno ju dal zrovnať a vymenil skrutky za nové. Tesnenie odporúčam Goetze. Je síce drahšie ale ešte sa mi nestalo že by s ním bol problém.

Doťahovacie momenty:

Šrouby hlavy válců:

1 stupeň ................................................................................... 60

Úplně povolte střídavě každý šroub (viz text), pak utáhněte :

2 stupeň ................................................................................... 20

3 stupeň ................................................................................... další úhel utáhnutí 300°

a ešte poradie doťahovania skrutiek.

[upravil dne 3/8/09 pastorek]

post-0-14109608737704_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

ja by som sa chcel este opytat na zaistenie kluky..., pisali ste ze je to bud na zotrvacniku, alebo na remenici,

tak teda ked na zotrvacniku.....treba dat dole starter?, da sa to zaistit nejakou tyckou, alebo je na to nejaka specialna vec?,

a ked na remenici...., tak je to na remenici na strane rozvodov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na zotrvačníku je to dierka za štartérom. Ak si dobre pamätám tak 7 mm. Ja som tam strčil imbusový kľúč lebo sa s ním lepšie manipulovalo. 405ka na remenici asi nemá ale keby áno tak je to dierka cca 8mm a pod ňou sa dá nájsť na bloku taká istá. Tie diery sú pomerne presné a často sa ako kolík používa vrták. Ak tam strčíš napríklad skrutku tak tá je nepresná a poloha sa môže trochu meniť.

Napochopil som tú otázku že či na strane rozvodov. Na kľukovke inde nieje.

[upravil dne 14/8/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...