Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FILMový koutek


destiny

Recommended Posts

jo, jo - stejně jako se nám všem nemůžou líbit stejné ženské, stejná auta, muzika .... tak i u filmu tomu musí být nutně stejně. Chápu Tvůj smutek nad zánikem časopisu PREMIERE, lví podíl na tom ale bohužel musíme přičíst i internetu (proč kupovat drahý časopis na papíře, když na netu ty informace naleznu zadarmo). Jako pracovník v reklamce určitě dokážeš odhadnout na kolik takové jedno číslo časopisu vyjde, kolik se na něm musí podílet redaktorů, grafiků, co stojí distribuce ....

P.S.

ještě jsem zapomněl - docela se mi líbí to, že cca poslední rok vychází coby příloha mnoha deníků DVDčka se staršími, převážně českými filmy (dají se tam ale sehnat i Funesovky, Spencerovky, Bondovky ....). Největší radost mám coby otec dvouletého prcka z řady večerníčků (dnes jich je už vydaných více než 60) Večerníčky byly vždycky českým fenoménem v kterém na nás nikdo neměl a než nechat prcka koukat na želvy Ninja, to raději budu mít večerníčků plnou polici a třeba v době nemoci mu budu moci dlouhou chvíli zkrátit něčím, aspoň podle mě, přínosným.

[upravil dne 16/7/2009 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Medvěd: Náklady spojené se sazbou a příravou časopisu jsou opravdu veliké. Každopádně mne překvapil právě tento časopis. Běž se podívat do trafiky a najdi časopis s čistým zaměřením na film a dění kolem něj. PREMIERE byl časopis jediný svého druhu a nemá nástupce. Tema film má mnoho příznivců, tak je mi divné, že zrovna takový časopis to položil. Stačilo se podívat na tu obrovskou diskuzi, která se strhla na stránkách www.premiere.cz, když ohlásil, že končí. Měl hodně předplatitelů, kteří informaci a konc časopisu považovali za vtip. Nikoho nenapadlo, že časopis, který vychází všude po světě už několik let, a v ČR nemá takřka konkurenta, ukončí činnost. Když se dívám, jak např. časopisy o golfu vyznikají jak houby po dešti a jejich kvalita je strašná, je mi PREMIERE líto, že tak kvalitní časopis musel skončit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tohle téma bychom mohli rozjet docela velkou debatu, která by asi většinu nebavila. Tvé vlákno jsi ale zakládal za jiným účelem - takže navrhuju problematiku vydávání časopisu probrat někdy někde .... třeba u pivka.

Jen malá douška - periodikum o golfu bude podle mě financované některým výrobcem golfového vybavení a nejzásadnější účel bude zajištění snížení jeho daňových odvodů. Vzhledem k tomu, že málokterý film si na sebe bez sponzorů vydělá, asi není z čeho ještě přispívat na výrobu časopisu.

Pamatuju si, že za totáče vycházel časopis KINO, Filmová Revue .... a byl problém o ně v trafice zakopnout. Totéž třeba Mladý svět nebo Čtyřlístek či ABC - před 20ti lety podpultovka, dnes už buďto zkrachovalé nebo bojující o přežití.

[upravil dne 16/7/2009 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych se vrátil k tématu. Jeden z posledních snímků, které mne zaujaly, byl film Podivuhodný případ Benjamina Buttona (v originálu The Curious Case of Benjamin Button). Film získal 3 ocenění akademie a za sebe ho můžu jen doporučit. Zajímavý příběh a zpracování není špatné.

Movie Trailer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všichni :) jestli mohu něco doporučit,byly by to filmy Muž v ohni (Denzel Wash.)-opravdu výborný ,je to už starší film..http://www.dvdsvet.cz/dvd/muz-v-ohni-p104901/

a co se týče komedii,tak Zohan...http://www.dvdsvet.cz/dvd/zohan-kryci-jmeno-kadernik-bez-cenzury-p109408/

Když si Chuck bral Larryho :D ...http://www.dvdsvet.cz/dvd/kdyz-si-chuck-bral-larryho-p108384/ každopádně nechápu,co všichni vidí na filmu Palp Fiction-stačí vidět jednou a více není třeba...To takový Transformers nebo Predátor...ti mi dokažou udělat v pokoji parádní atmosféru,že kolikrát v noci lituji sousedy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně je problém, když čteš nejdřív knihu a pak jdeš na to do kina. Při čtení knihy pracuje Tvá představivost. Představuješ si jak vypadají popsané postavy, prostory, exteriéry apod. Pak když vidíš knihu na plátně, najednou je vše jinak a ve většině případů k horšímu než byly tvé původní představy. Proto se třeba lidem, kteří nečetli knihu, mohl zdát film pěkný a odcházejí z kina spokojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem na doporučení tohoto fóra konečně zkouknul Heat (Nelítostný souboj) a musím konstatovat - SUPER :super Především mistrovské herecké výkony Al Pacina a Roberta de Nira. V něčem mi to trochu připomíná Veřejné nepřátele s Johnny Deppem, takže kdo neviděl - neváhejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem skouknul WATCHMEN a moc z toho nadšený nejsem. 30 procent filmu je děj a 70 procent filmu jsou falshbacky (návraty do minulosti, kde se seznamuje divák s jednotlivými postavami). Rozdělil bych film do tří částí:

1. jsem nadšený z filmového provedení a zpracování

2. už znám postavy a čekám, že konečně flashbacky skončí a začne se rozvíjet děj

3 jsem zklamaný, děj se zásadně nerozvinul, flashbacky (sice v menší míře ale) pokračují.

Závěr = smíšené pocity

(bohužel jsem nečetl původní komiks)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak taky přispěju snad trochou inspirace

Filmy který můžu pořád

1. Pulp Fiction - best of the best :super

2. cokoli od Tarantina nebo Rodrigueze (Tarantinovi Gauneři budou v neděli 26.7 ve 22:05 na ČT2!!!)

3. MATRIX

4. Vykoupení z věznice Shawshank

5. Leon (ne, to není o Seatech :aut )

6. Brutální Nikita

7. Vetřelec (1-3)

8. Bond, James Bond

9. Pravdivá romance

10. Takoví normální zabijáci

11. Obvyklí podezřelí

12. Nelítostný souboj

13. Scarface

14. Odplata

15. Muž v ohni

16. Mnichov

17. taky ještě cokoli co má na svědomí Guy Ritchie

komedie

1. Poslední skaut (ale s dabingem na DVD, ne ta hrůza co pouští na ČT)

2. TAXI

3. Pravdivé lži

4. Mizerové

5. Starsky & Hutch

6. Blbý a blbější

7. Kingpin

8. Božský Bruce

9. Scary Movie : Děsnej biják

válečné

1. Ponorka - Das Boot

2. Zachraňte vojína Ryana

3. Pád Třetí říše - fakt zlo

4. Četa

5. Valkýra

6. Bratrstvo neohrožených

7. Černý jestřáb sestřelen

8. Olověná vesta

historické

1. Statečné srdce

2. Johanka za Arku

3. Apocalypto

sice nejsou až tak historický

4. Titanic

5. Motýlek

\"novinky\" co mne zaujaly

1. Království (ne nebeské)

2. Hrdost a sláva

3. Baader Meinhof Komplex - neskutečný peklo

4. 96 hodin

5. Temný rytíř - jako že Batmana nemusim, tak tenhle moc povedenej

6. Gone, Baby, Gone

7. Skrytá identita

A ÚPLNÁ BOMBA NAKONEC UNITED 93 - neskutečný psycho i když víte jak to dopadne :(

+ další filmy v TOP 200

[upravil dne 21/7/09 Ravel]

[upravil dne 21/7/09 Ravel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...