Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odvzdušnění chladiče


Ladis8

Recommended Posts

zahrat motor na provozni teplotu s otevrenym vickem chladice a pri bezicim motoru na volnobeh otvirat odvzdusnovaci ventil ( je na koleni hadice, ktera vede k topeni uvnitr kabiny) pozor na prsty, bude to palit. Vzdy nechat trochu kapaliny odtect, zavrit, protocit motor trochu do otacek, aby cerpadlo prohnalo okruh a pak znovu otevrit ventil, dokud pujdou bubliny. az to bude dobry, dolit nadrzku na chladici mezi rysky a zavrit vicko

poustet kabinovy ventilator a davat topeni ma max je nesmysl, nic to neovlivni, do radiatoru jde tepla voda neustale, bez ohledu na to zda bezi ventilator nebo je klapka vzduchu prepnuta na chladny nebo teply vzduch

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a u zigula a u wartase taky, tam se totiz lankem ovladal primo ventil na hadici, ktery otevrel privod teple vody do okruhu, dnesni auta maji radiator otevreny do okruhu stale a jen se klapkou steluje mnozstvi vzduchu, ktere pres radiator proudi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaaj ono to vede i přes topení vlastně a taak... já myslel že to je prostě jen chladič, vodní pumpa a prochází to blokem... Jak je teda možný, že když sem odpojil dole na chladiči tu hadici vyteklo celkem málo vody... tak 3 litry maximálně... to jí tam teda musí bejt víc ne?? a kde najdu ten odvzduš ventil?? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak děkuji vám mockrát pánové. Mám odvzdušněno :cool: měli ste pravdu... sou tam tři odvzdušňovací šrouby. Na chladiči, na koleni hadice, která vede do kabiny k topení a na vodní pumpě na bloku. :) Nakonec sem tam musel dolejvat třikrát víc vody než předtim :D tak ještě jednou dík moc :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 3 roky později...
  • O 4 roky později...

Chlapi potrebuji pomoc. Má 306tku 1.4. vyměnil jsem chladič a nedaří se mi odvzdusnit. Když povolim odvzd.na hadici topení neteče voda při volnoběhu pouze když přidám plyn. Když si myslím že mám odvzdusneno tak ve chvíli kdy otevře termostat tak se mi začne tlačit voda z expanzky (při oddelanem víčku). Auto je týden po výměně a těsnění pod hlavou plus tlakové zkoušky hlavy já jen jestli to nemá spojitost. Když přidám plyn tak je v kabině slyšet bublinky ve vodě jak cestují soustavou. Dík za rady

Upraveno uživatelem TURPIA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...