Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

1 garancni prohlidka


petr 308

Recommended Posts

tak moje auticko ve ctvrtek absolvovalo 1 garancni prohlidku.za rok jsem najel 27000km a protoze jsem se zrovna vratil z dovolene(za 14 dni jsem najel 3600km),kde mi parkrat vyskocila hlaska,ze mam dolit olej,tak jsem ho nechal rovnou vymenit:)dale jsem nahlasil par drobnosti v ramci zaruky.prava tryska ostrikovace strikala trochu min nez leva,klepal zamek 5 dveri a pri hlasite hudbe(hodne basu:mrk)neco drncelo v PP dverich.vse uznano a krome trysky vse opraveno.nova tryska prijde asi v utery....take mi zdarma kompletne vycistily auto.takze s prohlidkou jsem byl max.spokojen,vcetne pristupu autorizovaneho servisu:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no garanční prohlídka je zadarmo, např po dvou letech zajedeš do servisu a tam ti vše seřídí, zkontrolují -- zadarmo (jak to bylo např. u 307 - byla na to speciální stránka kterou si vytrhli) - platil se jen olej a ten jsem měl vlastní

X

servisní prohlídka je každej x tisíc km, vymění olej, udělají kontrolu toho, jaká je úroveň (A,B,C) - zaplatíš danou kontrolu dle ceníku. JÁ v tom vidím alespoň takovej rozdíl.

(stejný je to když si koupíš dobrý kolo v dobrým obchodě -- tam taky můžeš jít na garančku kde ti seřídí přehazovačky atd gratis)

u 308 tam tato stránka prostě chybí, ale možná se pletu a ať někdo ze servisu mě opraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigicek

Garanční prohlídka? Nebyla to spíš reklamační prohlídka spojená s výměnou oleje? V servisní knížce není totiž stránka pro garanční prohlídku jak bylo třeba u 307 a co jsem se ptal tak už garanční prohlídky u 308 nejsou.

Vidíš a mně v servisu řekli, že na první garančku mám přijet ve 30tis. km;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říct ti to mohli, mně to říkali taky, ale říkali ti, že ji budeš platit nebo bude zdarma?

PS: Vím, že je to debata o jednom slovíčku :-) jde jen o to, že nazývají to garanční prohlídka, ale ve skutečnosti to není --> musíš ji zaplatit (pokud není prodejce hodnej a da ti ji gratis), ale proste uz garancka tak jako u 307 neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl taky vyměňovat olej, mám teda najeto 15 tis. ale jezdím většinou krátký trasy, takové popojíždění v zimě, 2-3 km, někdy ani to ne a věčně se studeným motorem, tak proto jsem to nechal vyměnit a ještě když to bylo nové. Neuškodí to. Nebyl jsem tedy v autorizovaném servisu (neboť s těmi v okolí nemám dobré zkušenosti) a do Prahy za Pe.trem do Zdib, kde jsem to auto kupoval, to mám přece kousek a nyní ani v záruce to nemusí být servisované v autorizovaném servisu (což je super neboť po zkušenostech neplatí rovnice autorizovaný=dobrý), ale byl jsem v servisu, kde se specializují na Peugeot a Citroen.

Olej jsem měl vlastní Ineo neboť jsem potřeboval na dolití tak jsem koupil rovnou pětku. Celá výměna mě stála když nepočítám olej (1200 Kč) 400Kč i s prací a olejovým filtrem, čili vlastně jen filtr. Takže co mě vyjde jedna prohlídka v autorizáku, to mám dvě jinde a nemůže se říct, že jsou méně kvalitní, spíš naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim,ze autorizovany servis neznamena dobry servis,ale ja tam uz jezdil s 206 a vzdy jsem byl spokojen a navic chci mit servisni kontroly potvrzene autorizovanym servisem z duvodu nasledneho prodeje.take tam jezim proto,ze spoustu veci mi kluci udelaji zdarma(viz.tema denni sviceni) a casto na pockani.....pri teto kontrole mi v cene auto komplet umyli.vycistili sedacky a plasty a karoserii navoskovali.nevim,jestli to bylo po znamosti,nebo ze soucitu,protoze auto bylo po dovolene:mad:taky mi doplnili vodu do ostrikovace a to tam bylo minimum.vse stalo predem avizovanych 3990.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: nikol

To jsi platil pěknou palku jen za olej a filtr.Ja tam taky jezdil a o vřelem přistupu se neda mluvit:) Jizdě zdar a Peugotkum zvláště:super:papa

Tady asi někdo nezná ceny u konkurence.Např: Hyundai i30 / Ceed s motorem 1.6 ( benzín ) výměna po roce nebo 15000km za cca 6.000,-Kč (filtr,olej,prohlídka) takže x 2 je 12.000Kč .P308 servis 30.000/ 2 roky cca do 4000 Kč a to ani nemluvím o tom že THP je přeplňovaný motor.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigicek

Řádně vedená může být i servisní knížka, i když nejezdíš do autorizovaného servisu :-)

to je pravda,ale spousta budoucich potencionalnich kupcu oceni razitko PEUGEOT,nez razitko maleho servisu(i kdyz bude kvalitni)..viz muj otec.kdyz uz kupoval jete auto,tak jedine servisovane u autorizovaneho prodejce a jablko asi fakt nepada daleko od strom:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigicek

Říct ti to mohli, mně to říkali taky, ale říkali ti, že ji budeš platit nebo bude zdarma?

PS: Vím, že je to debata o jednom slovíčku :-) jde jen o to, že nazývají to garanční prohlídka, ale ve skutečnosti to není --> musíš ji zaplatit (pokud není prodejce hodnej a da ti ji gratis), ale proste uz garancka tak jako u 307 neni.

Na to jsem se ani neptala, auto je služební, takže tohle řešit nemusím;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...