Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problem s kabinovim ventilatorem


xxxrastrxxx

Recommended Posts

Ahoj lidičky mam problem s kabinovim ventilatorem proste ne a ne se roztočit moturek je v pořadku ten sem vyzkoušel a toči se ve spinačich na palubce to taky vpada dle promeřeni v pořadku pojistky taktež OK předřazene odpory se zaji byt take v pořadku mam zalusk že by to mohlo bejt rele ktere je na schematu v knižce Jak na to P306 jen jsem nikde nedohledal ktere z 5ti relatek to je, nevi nahodou nekdo ktere to je?Připadne prosim za JAKEKOLIV napady v čem by mohla bejt chyba i třeba v tom co už jsem zkoušel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ma 206 mela stejnej problem a nakonec jsem zjistil po dlouhem premerovani ze to dela spinacka.Po otoceni klicku do urcite polohy se ma ventylator roztocit.Cili ve spinacce kdyz jsi otocil klickem na polohu jedna spoji se dve pacicky a propoji se tim padem jde pak proud do pojistkove skrine a dale do ventylatoru.Zkus se mrknout na tu spinacku ja ji rozebral do posledniho plastu je to na 5 min.urcite to bude timhle.Pak mi dej vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroluj či na konektor motorčeka ide +12V pri zapnutom kľúčiku. Na druhý kontakt motorčeka ide - z prepínača cez predradené odpory. Pri prepínači v polohe plných otáčok by na ňom malo byť -12V.

Ak nebude+ tak hľadaj v poistkách. Ak nebude - tak je problém v prepínači, konektore odporov alebo v samotných odporoch. Prepínač preveríš tak že na konektor odporov postupne prepína kontakty a dáva na ne -12V.

Edit: Keby to bolo spínacou skrinkou tak nepôjdu i ďaľšie spotrebiče napájané z okruhu 15.

[upravil dne 2/7/09 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemas pravdu,nejsem blbej mel jsemto rozebrany a mel jsem stejnej problem,do pojistkove skrine slo malo proudu a kdyz jsi pustil ventylator tak proud zmizel uplne.Vsadim se ze kolega ma stejnej problem jako ja.A radim at sepodiva do spinacky,tenhle problem jsem tady resil pred cca 1 mesicem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: apatch

nemas pravdu,nejsem blbej mel jsemto rozebrany a mel jsem stejnej problem,do pojistkove skrine slo malo proudu a kdyz jsi pustil ventylator tak proud zmizel uplne.Vsadim se ze kolega ma stejnej problem jako ja.A radim at sepodiva do spinacky,tenhle problem jsem tady resil pred cca 1 mesicem.

Podľa toho čo píšeš si mal v spínacej skrinke zlý kontakt s veľkým prechodovým odporom. Vtedy spotrebič s veľkým odberom môže stiahnuť prúd. To je možné, ja som iba napísal že keby to bolo spínacou skrinkou tak nepôjdu i ďaľšie spotrebiče napojené na ten istý okruh spínacej skrinky. Napríklad smerovky, stierače, zapaľovanie...

xxxrastrxxx

Normálne relátka sú tie zelené tak by to malo byť jedno z nich. Podľa schémy je to obyčajné spínacie relé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...