Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymena rozvodov


faloo

Recommended Posts

Mam 307 break 66kw rok vyroby 12/2002 a doporuceno je pri 160.000km. Kdyz ro budes chtit vedet na 100% cinkni koncesionari Peugeotu a rekni jim bud VIN nebo popis auta a motoru a reknou ti to presne. Mam najete lehce pres 169000 a zatim drzi. (tukam na vsechno co mam v byte ze dreva :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: negrbob

Mam 307 break 66kw rok vyroby 12/2002 a doporuceno je pri 160.000km. Kdyz ro budes chtit vedet na 100% cinkni koncesionari Peugeotu a rekni jim bud VIN nebo popis auta a motoru a reknou ti to presne. Mam najete lehce pres 169000 a zatim drzi. (tukam na vsechno co mam v byte ze dreva :D )

až se jednou při sešlápnutí plynu nebo při startu ozve z motoru rána, budeš si ťukat akorád tak do hlavy, žes to nevyměnil. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastnim Peugeot 307; 1,6 Hdi; 80kW; r.v. 2006; 122 000 km

a po precitani tohto prispevku som sa aj ja zacal viac zaujimat kedy tato vymena caka mna.

Tak som poslal mail priamo do autorizovaneho servisu s otazkou kedy odporucaju, kedy je ich potrebne vymenit a prisla mi takato odpoved

--- vymena pri 240 000km/10 rokov, ktorý prípad nastane skôr ---

Hmmmmm tak teraz si vyber ze kedy :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mám taky 1,6HDI 80kW a měnil jsem pro jistotu ve 150tis.

Navíc auto je dovoz tak se stavem km nemůžu bejt 100% jistej.

Jinak rozvody + vodní pumpa + práce = 6 tis. kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam sice Hdi, ale ako mi doviezli auto hned isli rozvody a olej na vymenu bez ohladu na stav tachometra a doporucenia mechanika, ze este to zvladne 20-40 tis. km. Mam to vymenene a pokoj na dusi.

Podla mna je to prva najzakladnejsia vec pri kupe pojazdneho ojazdeneho auta. Nevies ako sa s autom zaobchadzalo a kade sa snim jazdilo, ci mesto (kde to auto trpi najviac) alebo mimo mesta. Tož muj nazor

[upravil dne 29/6/09 marko306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam uz ctvrteho Peugeota a az nyni jsem rozvody nemenil hned po koupi, jelikoz jsem mel overenou historii, ale jinak vzdy po koupi vymena rozvodu a naplni. To toho rizika, ze to prdne bych nesel a potom nejaka usetrena tisicovka se nevyplati!

Jinak bylo me taktez receno, ze vymena az pri 160.000 km, ale urcite budu delat jiz pri 150.000 max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez som prave vymenil komplet rozvody (111000km, 1.6 16V 2002),i ked pouzity remen nevyzeral najhorsie...urcite by este nieco vydrzal, ale istota je istota, predpis je ho menit po 120000km( benzin 1.6) pri stazenych podmienkach(mesto...) dokonca uz pri 80000km. Tiez pocul o jednom majitelovi co kupil jazdenku a vybral sa s nim na dovolenku myslim do chorvatska a co cert nechcel remen sa mu roztrhol a ojnica mu dokonca urobila dieru v motore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Guest jozefkral
Původně zaslal: lubovrato

Vlastnim Peugeot 307; 1,6 Hdi; 80kW; r.v. 2006; 122 000 km

a po precitani tohto prispevku som sa aj ja zacal viac zaujimat kedy tato vymena caka mna.

Tak som poslal mail priamo do autorizovaneho servisu s otazkou kedy odporucaju, kedy je ich potrebne vymenit a prisla mi takato odpoved

--- vymena pri 240 000km/10 rokov, ktorý prípad nastane skôr ---

Hmmmmm tak teraz si vyber ze kedy :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nickpaja

Když se roztrhne většinou řemen, proč nestačí vyměnit jen řemen?

protože roztržením řemene se poruší přesné nastavení rozvodů (ventilů) vůči pohybu pístů--výsledkem je,že se ventily s písty,,potkají\'\' (narazí do sebe),což ve většině případů končí nákladnou opravou,zpravidla neekonomickou na ,,starém\'\' motoru...(v autoriz. servisu)

[upravil dne 16/8/09 ozzy1956]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...