Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna karoserie


pavel626

Recommended Posts

pánové chci se optat jak to dnes papírově probíhá když bych chtěl vyměnit na voze karoserii konkrétně se jedná o P205 1.8D r.v.1987. Nevíte co vše to obnáší?? Mám totiž už karoserii která už dosluhuje a taky mám druhou 205-ku a nechce se mi platit ta slavná daň a tak bych to chtěl zkusit touto cestou ale nevím co to obnáší tak jestli máte někdo zkušenost či vědomost dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za papír o záměnnosti kastle chtěl Peugeot zpravidla 1500, měla by to vydávat pouze centrála na Pankráci, dealer by to měl posílat tam. Pokud někdo někde zneužívá razítko a vydává to sám, je to věc jiná...

Každopádně, pokud to vůbec ještě vydávají, musí to být stejný model - shoda prvních 9 znaků VIN. To dřív nebylo, tohle je poslední mně známý stav. Dále ražba - úřední obnova VIN (min. 500,-), zápis do TP. Je třeba prokázat nabytí kastle - tedy ekologická likvidace původního auta, a koupě kastle kupní smlouvou. To znamená další prachy za papíry, odhaduju taky tak 15 stovek. Následně nová STK a ME, i kdyby byly měsíc staré. Suma sumárum, o ničem.

Převaření VIN - je jen otázka času, kdy se na to začnou dělat kontroly na STK. Pak jste dojezdili, dle zákona je takto pozměněné vozidlo nezpůsobilé provozu, i když jste jej neukradli. Znovu jej zprovoznit je hodně náročné. Kecy o tom, jaak to nikdo na takto starých autech \"neřeší\" jsou mimo mísu, naopak je to vítaná příležitost, jak si snadno \"udělat čárku\" za odhalený případ, a odepsat starý krám z provozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie- je vidět že máš přehled a díkec za rady

jěště se tě optám na jednu věc znamená to že když mám auto přihlášené na své jméno asi k 1.10 2006 a rozhodnu se ho zrušit budu platit při odhlášení také tu slavnou eko daň???? A nebo se to vztahuje až na auta přihlášená po vyjití tohoto zákona??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vztahuje se to až na převody započaté po datu účinnosti toho zákona, tedy když převod započal po 1.1.2009. Pokud bys teď dohlašoval auto, které na tebe někdo odhlásil loni, neplatíš nic (max. pokutu za nedodržení lhůty, pokud se úředník blběě vyspí). Stejně tak, pokud na sebe máš psané nějaké auto, a chceš jej jen trvale vyřadit, ekodaň se neplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...