Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dodelani tempomatu 406 stary model


Ferry

Recommended Posts

A nemůže být problém že mám jinou jednotku? Mám 5GA006310-14 s 12ti vývody

rjtempomatu.jpg

Každopádně jsem ještě jednou prošel zapojení. Výsledek a anomálie:

1) na drátu 6739 (rychlost z 2 pozice na BSI) - naměřím v zapnutíém stavu ŘJ jednotky (přivedeno 12V z F3 a otočený klíček) 10.5V, ale to může být chybou měření (obyčejný multimeter)

2) na vodiči 7320 stále 0V resp asi 150mV

3) na vodiči z pozice ŘJ tempomatu 6 nebo 7 (teď nevím který) mi leze 12V :-(

Vypadá to na vadnou ŘJ tempomatu že?

Navíc mi při ponechání stejného zapojení odešla páčka. Na pozici mezi 2 a 4 mi odešel tištěný spoj zkratem.

Jsem z toho už zoufalý. Zkusím se podávat na relé a tišťák ŘJ tempomatu.

Tak jsem se mrknl na tišťák v této řídící jednotce.

Vypadá OK, relé je typ NEC MR301-9HS a funguje

Teď nevím, v jakém se nacházím kroku. Zkusím znovu zapojit ŘJ tempomatu ke svazkům a uvidím. Nejdřív musím ale opravit odpálenou páčku. Na Xantia klubu jsem se dočetl, že to že mi to z prvu seplo a ihned rozeplo (hned po sobě dvojí zvuk z relé) může být tím, že spínač na brzdě (rozpínací) a na brzdě a spojce musí být přesně vyštelován (rezerva času asi 250ms rozepnutí) jinak to Řj jednotka vyhodnotí jako chybu a po sepnutí ihned rozepne :-) Možná to bylo ono. Teď mě ale znepokojuje to, že mám na výstupu 6 nebo 7 (nevím jakém - nepamatuji) napětí 12V. No uvidíme! Přinejhorším potřebuji sehnat novou jednotku tempomatu :mrk

Tak stále cvaká, stále cvaká...

[upravil dne 5.6.2010 Georginho_cz406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já ksem sehnal přes Ferryho tempomat. Přes víkend jsem udělal mechanickou část v motorové části tjz. vývěvu jsem dal pod airbox, kde jsem z plechu udělal držák a vakuovou pumpu jsem připevnil dle fotky Ferryho zde v příspěvku. Páčku už mám přendanou na původní díl, kde jsem odělal otvor. Zjistil jsem, že nemám přípravu na tempomat, Co tam je konektor jakoby na tlačítko tempomatu, tak to je na něco jiného, jak zde píší klici na nějaký boční spínač či co. Takže musím udělat elektriku.Mám od Ferryho schéma, ale musím přiznat, že elektrika není moje hobby. Ted mám svoji 406 rozebranou a bloumám nad schématem a drátky.:(:o

Je toto konektor k tlačítku tempomatu:

[upravil dne 8/6/10 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Tak na páčce mám vývod 2 a 4 na funkci 0. 1 s 3 a 1 s 5 na + a -. To změřím, ale jak je to tedy správně? Funkci 0 na pozici 2 ŘJ tempomatu a + a - na 3 a 4 ? Je tu už více schémat aa ne na každém je to dobře!

jj c.2 na RJ tempomatu je \"0\" c.3 a c.4 pak \"+\" a \"-\" (nebo obracene, to se da snadno prehodit, kdyby to fungovalo opacne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: Georginho_cz406

Mám přechodový model, old elektriku, takže rozdíl nebude :-)

no koukal jsem na tvoje schéma a na schéma co mám od OK406 trochu tam je rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Honza, RJ jednotky jsou ovsem uplne stejne, takze maji stejne zapojeni, tech par odlisnosti, jako pripojeni dratu na RJ motoru je nepodstatnych a pro funkci nedulezitych, zakladni zapojeni je stejne jak pro stary tak pro novy modelu (bez MUX)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Ano to je on. To je paráda....že to děláš zrovna teď, když řeším problém, že mi to nejede :-) Nemohl by jsi prosím nafotit origo konektory (když to budeš zapojovat), abych viděl barvy drátků? Jde mi o to, že nemám origo protikusy a nevím tedy označení pinů dle schématu :-)

Takže je to na 100% konektor k tempomatu? Pokud ano, proč tam tedy není další příprava. Jinak co se týká schcématu, tak to mám od Ferryho:super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsi priprava tam neni proto, protoze ten zluty konektor pro vypinac tempomatu je na kabelovem svazku palubni desky, coz je par kratkych dratu, kdezto ostatni konektory uz jsou na hlavnim kabelovem svazku vozidla a ten je podstatne vetsi, jsou tam delsi draty, takze tam setrili.

vlastni svazek tempomatu k dodelani se v pohode umota z nekolika dratu, u zluteho konektoru se pak jeden z tech silnejsich dratu odstrihne (je to ten drat, na kterem neni pritomnych 12V) a ke konektoru se pripoji ten dodatecny svazek \"samo-domo\" tim se zajisti napajeni +12V pro cely system tempomatu

Svazek \"samo-domo\" se pak nameri a nataha jednak k spinacum na pedalech, druhak k pacce pod volant a konecne pak k umisteni RJ tempomatu, od RJ tempomatu pak uz jdou jen tri dratky k vakuumpumpe do motoroveho prostoru a zbyva posledni dratek - signal rychlosti, ktery se natahne od displeje PPC k RJ tempomatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsme s Honzou 406 pracovali na dodělání tempomatu. Ale stala se nám nemilá věc a to, že není žádný úchyt či příprava na spínač na spojkovém pedálu:o:( . Proto se chci eptat, zda-li jste všichni měli přípravu na spojkovém pedálu a nebo jste si dělali držák??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to byla jedna z veci, ktere jsem ti asi 3x rikal, ze musis dodelat, kdyz ses mne ptal, co je vsechno potreba. Rikal jsem, ze je potreba udelat ohnuty plech, ve kterem bude uchycen spinac spojkoveho pedalu (ja jsem plech prinytoval k tomu plechovemu drzaku, ktery je prisroubovan ke sloupku rizeni a jsou v nem hnedy a modry kulaty konektor - spojeni hlavniho kabeloveho svazku se svazkem palubky)

pokud se k tomu dostanu, zkusim ho vyfotit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spojkovém pedálu je výstupek, ale proti ,,kus\" není. Fotky nemám. Jinak vnitřek už je hotový a ted se dělá elektrika v motorové části. Budu muset uděkt jak píšeš nějaký držák a nebi jiný spínač. Samozatmavovací zrcátku už plně funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska tempomat dodělán, ale bohužel nefunguje. Při jízdě zapnu tlačítko a mohu s páčkou hýbat nahoru dolu a nic se neděje. Pokud páčku přitáhnu k sobě, tak je slyšet v ŘJ cvaknutí a to dvě. Proměřili jsme s Honzou406 kde co, ale nic. Určitě to bude nějaká ,,maličkost\" ale přijít na to jaká !! Takže auto je zase rozebrané :(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honza406 - tak už ti to chodí?

Já znovu prolezl zapojení a vše mám ok. Pumpa vesele pumpuje a ventily na ní krásně chodí :-)

Páčka chodí jak má a je zapojena dle schématu a rad ferryho tzn. na pozici 2 je trvalé napětí z rozpínacího (na páčce 0), na pozici 3 a 4 pak z páčky + a -, kde se objeví napětí až po zmáčnutí + nebo - na pozici 6 či 7 .

Mě se to stále projevuje tak, že když sepnu + i - tak jakoby jednotka sepne, ale hned zase rozepne :-( Relé se neudrží a odcvakne!

Na 0 to nereaguje. Na spojce a brzde (poz. 9) napětí je a po lehkém šlápnutí na některý z pedálů zmizí. Na poz. 5 je napětí po zmáčknutí brzdy!

Snímání rychlosti chodí, protože cvaknutí je umožněno až po dosažení cca. 37 km/h, jinak není při pohybu páčkou + a - slyšet ani to cvaknutí.

Nevím co dál....zkusit jinou řídící jednotku? Nebo vyřadit spínače a na poz. přivést trvalé napětí a na pozici 5 nic?

Předem dík.....Váš zoufalec :nevim

Pozn. Na co (proč) je třeba přivést napětí z pozice 1 na ŘJ motoru (u mě pozice B2)? samozřejmě jsem jí tam zapojil, i když byla před tím prázdná, ale stále mi hlava nebere na co to tam je!

[upravil dne 12.6.2010 Georginho_cz406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...