Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Roleta panoramatické střechy


blaza3

Recommended Posts

tak mám podobný problém, roleta se přestala vracet :bacha, zůstává o 1 díl nedovřená, Pomáhá zatím zmáčknutí na ovladeč otevírání rolety :myslim

Kdyžtak čtu výše uvedené, tak je mi jasné, že dětičky si se zatahováním o otevíráním rolety hrajou a točí s ovladačem. Takže mají utrum :bacha:bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když prodávali moji, psali že nefunguje střecha - jede mi normálně, ale dělá trošku randál, jakoby byly byla zasraná nebo nějak otrhaná ta pojezdová lišta - víte někdo co by to mohlo být?

Sakra pánové, teď jste mi nasadili brouka do hlavy, budu si muset dávat majzla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak přátelé,

včera jsem měl střechu rozebranou a rád bych se podělil o své zkušenosti.

Jen na začátek uvádím, že než jsem jel do značkového servisu s podfukujícím vstřikovačem, střecha fungovala bez problémů. 20 m za servisem se zablokovala:roll.

Když jsem zde četl o těch částkách, přemýšlel jsem, zda 407 SW byla správnou volbou, ale poté, co jsem za ní přišle do garáže a podíval se na tu krasotinu, hned mne to přešlo :). Tolik jen na úvod.

Problém tedy nastal, jak už jsem uvedl v zaseknutí a vyskočení zadních vodičů 3. dílu z kolejnice. Z prvního úleku jsem udělal tu největší pitomost a to tu, že jsem chtěl nahodit vodiče zpět pomocí různého kroucení roletou sem a tam. Výsledek byl kontraproduktivní, neboť jsem si lehce poškodil držáky oněch bílých silonových kluzáků. Z tohoto důvodu si někteří mě podobní mohli poškodit vodící kolejnici. Proto po vzoru českého kutila jsem to rozebral, páč u všech předchozích aut jsem si také na spoustu věcí přišel sám a není v tom žádná složitost.

Jelikož je ale postup obsáhlý - dal jsem ho do přílohy ve Wordu.

Na závěr ještě uvádím ceny náhradních dílů:

Bílé kluzáky (po stranách panelů) - cca 1100 Kč !!! - jen celá sada 16 ks

Samotná roleta (panely) cca 2500 Kč.

Hodně zdaru!

PPK

[upravil dne 28/7/09 PPK]

Postup rozebrání rolety panoramatického okna.doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PPK

Tak přátelé,

včera jsem měl střechu rozebranou a rád bych se podělil o své zkušenosti.

Jen na začátek uvádím, že než jsem jel do značkového servisu s podfukujícím vstřikovačem, střecha fungovala bez problémů. 20 m za servisem se zablokovala:roll.

Když jsem zde četl o těch částkách, přemýšlel jsem, zda 407 SW byla správnou volbou, ale poté, co jsem za ní přišle do garáže a podíval se na tu krasotinu, hned mne to přešlo :). Tolik jen na úvod.

Problém tedy nastal, jak už jsem uvedl v zaseknutí a vyskočení zadních vodičů 3. dílu z kolejnice. Z prvního úleku jsem udělal tu největší pitomost a to tu, že jsem chtěl nahodit vodiče zpět pomocí různého kroucení roletou sem a tam. Výsledek byl kontraproduktivní, neboť jsem si lehce poškodil držáky oněch bílých silonových kluzáků. Z tohoto důvodu si někteří mě podobní mohli poškodit vodící kolejnici. Proto po vzoru českého kutila jsem to rozebral, páč u všech předchozích aut jsem si také na spoustu věcí přišel sám a není v tom žádná složitost.

Jelikož je ale postup obsáhlý - dal jsem ho do přílohy ve Wordu.

Na závěr ještě uvádím ceny náhradních dílů:

Bílé kluzáky (po stranách panelů) - cca 1100 Kč !!! - jen celá sada 16 ks

Samotná roleta (panely) cca 2500 Kč.

Hodně zdaru!

PPK

[upravil dne 28/7/09 PPK]

na první komentář to není špatné :D určitě to hodně lidem pomůže...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Zipík

JJ pěkný návod to se musí uznat:super

Chci se jen zeptat, když jsi to měl rozdělané dají se vytáhnout ty vodící lišty.Potřebuji je narovnat:(

[upravil dne 29.7.09 Zipík]

Zdravím,

tak co se týče těch lišt, jsem (podle toho jak na to bylo vidět) pesimista. S největší pravděpodobností je to pevná součást celého rámu, ve kterém se ta roleta pohybuje. Zde by se asi musel vyndat rám komplet, ale nevím, jak moc bys s tím rovnáním pochodil. Je to kov a ten jak se jednou v ohybu natáhne, nikdy se do ideální roviny navrátí.

Ale všem, kterým střecha ještě funguje doporučuju mazat, mazat a mazat. Bílou vazelínou nebo taky existuje silikonový mazací prášek do dveřních zámků, který nevzlíná a tudíž se nemusíte bát potom strčit klíče do kapsy, že budete špinaví. Proto i tady bych se nebál, že to bude vzlínat do látkového potahu rolety jako jiné běžné mazací prostředky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...