Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ruční brzda


Birkov

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Kde kupujete zadní brzdy? Všichni prodejci ND nabízí nesmyslně jen zadní kotouč a origo složená zadní brzda od Peugeotu je nepříjemně drahá... Mám zvlněný zadní kotouč, auto při brždění dost vibruje a dát kvůli tomu třeba 15.000 za nové zadní brzdy v Peugeotu mi přijde dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne trosku zostava vysiet rucna. Nevrati sa uplne. Zistil som ze sa zasekava lanko v boudene a tie pruziny co su na brzde tak to nedokazu vratit spat. Staci len trochu jemne potiahnut za lanko a je to nazad.

Moja otazka je ze ako by som najjednoduchsie rozbehal to lanko a ako don dostat aspon ntrochu oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jofo: Dnes mi to sused opravoval, mal som problem s vysuchanym kotucom na jednej strane a platnickami. Zistil, ze mi taktiez ostava visiet rucna brzda, babral sa s tym asi dve a pol hodiny, ale spravil to. Bolo potrebne zhodit cely kotuc, kedze v kotuci je skryta rucna brzda. Lanko rucnej brzdy musel uvolnit pod tym kotucom, rovnako aj pod autom (v strede kufra). Lanko malo asi tak 60 cm a bolo cele v boudene, avsak nevracalo sa, dokonca je cele lanko potiahnute teflonom a ja som mal hrdzu pod tym teflonom. Takze to nejakou chemikaliou odstranil, namazal, len to premazavanie trvalo mozno pol hodiny a hla, teraz to beha perfektne. Robil to vsak len na jednej strane, druha vyzerala byt OK a navyse nebol na to uz cas, ale mozno sa k tomu este vrati.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl taky problémek s ruční brzdou....zabírala až moc nahoře.....tak jsem nechal vyměnit obě dvě lanka i s bovdenem (celá sada), jelikož ty starý byly úplně na sr..ku a nevracely se..........to je myslím nejrozumější řešení......jedno lanko i s bovdenem za 450 Kč... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa mam s tym babrat dve hodky a este vysledok nebude dobry, alebo po case to bude zas robyt tak to radsej vymenim a bude pokoj. U mna je evidentne zavada v lanku a v tej casti co je najdlhsia, od tej casti kde sa to rozdeluje na brzdy az po rucku na brzde. Uvidim aka bude cena lanka. Inac rucna brzdi perfektne. STK mam az za rok tak to budem riesit asikaj pred stk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
není třeba sundávat brzdič, vytáhni desky, povol dva šroubky z čela kotouče a kotouč půjde sundat--jde to špatně,ale jde
tak že vyndám destičky vyšroubuji ty dva šrouby a můžu začít sundavat. Ještě jak je to nejlepší? poklepáváním nebo nějak páčidlem?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdy jde kotouč sundat ručně, někdy musíš poklepat kladívkem--ale s citem, žádné násilí

jde o to,jak jsou sjeté pakny a jak jsou daleko od sebe...

Tak jsem sundal kolo vyndal destičky odšrouboval dva šrouby a dolu to nejde a že sílu mám :) není za co chytit jediné místo kde se to dá je jak byli destičky. Nějaký figl? nebo ještě někde něco povolit?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zdravím, nechal jsem vyměnit zadní kotouče, destičky i celé brzdiče, neboť byly zatuhlé a přibržďovbalo jedno kolo (sjetá destička). Ruční brzda brzdila sice až na poslední zub, ale dobře, auto se i ve velkém kopci ani nehlo. Pakny a ostaní součásti ruční brzdy byly o.k., tudíž se s ní v servisu ani nezabývali, a protože prý jen lehce pakny škrtaly, nechali ji tak bez štelování, aniž by zkoušeli funkčnost v provozu. Ruční brzda už však nudržela auto ani na mírně svažitém terénu, tak jsem trochu dotáhl matice v bubnech kotoučů, přičemž pakny už docela dřou, ale ručka v prudším kopci ani při zatažení "až na krev" auto neudrží. Zkoušel jsem to i pomalu projet s mírně zataženou ručkou, jako při výměně obložení, zda si to nějak sedne, ale nepomohlo to. Ručně se zabržděným kolem při zvedlém autě nehnu, ale v kopci  ručka zatažená na max. a auto na neutrál vesele jede. Dá se to ještě nějak jinde poštelovat? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím, neměl by někdo odkaz na obrázek (schema) na zadní ruční brzdu, resp. rozkreslené sestavení brzdového obložení a ostaních dílů zadní ruční brzdy a jejich uložení pod koutoučem, P607, r. 2004, 2.2. HDi, 98 kW. Začalo tam něco drhnout, interzitá různá, někdy více někdy méně, ale nic výrazného. Tak do servisu, údajně zatuhlé lanovody ručky, prý to rozpohybovali. Drhlo to ale stále stejně, a než jsem se dostal opět do servisu tak rána, auto nadskočilo, a začlo drhnout o poznání více. Tudíž opět servis, něco tam uvolnily, že můžu jezdit než dojdou díly, a byl klid, žádné dření, jen ručka nebrzdila dostatečně. Údajně úlítl nějaký čep ze zadního plechu, seklo se to a poškodilo uchycení obložení.  Následně mělo být vše vyměněno, ručka brzdí jako nikdy dříve a už na pár zubech, ale zase tam něco drhne hned od převzetí jako předtím (po týdnu si to nesedlo). Tak to znovu zkontrolovali, a teď prý přidrhává kotouč o ten zadní ochranný plechový štít, protože ten plech je prý narezlý a nabývá tloušťky. Což mi příjde jako blbost, neboť když za něj vezmu, je fakt pevný a nedá se ani o kousek odehnout od kotouče, tj. intenzita skřípění by snad měla být stále shodná, a ne někdy skoro nic a jindy, hlavně při pojíždení zatáček, výraznější škrtání. Přijde mi, jako kdyby bylo volnější obložení ručky a někdy se posunulo a šrtalo zevnitř o kotouč (buben). Po páté se mi ale už do servisu fakt nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...