Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

5let dcera-vyndat nosní mandle ano či ne?


Pe.Tr

Recommended Posts

teď se o tom bavím s kamarádkou, která trpěla na chřipky i angíny, mandle jí vyndali, když jí bylo dvacet a pomohlo jí to

asi je to hodně individuální, jinak to snášejí děti a jinak dospělí

2Edison: Ve slepáku se tvořejí některé bakterie podporující obranyschopnost organismu, bohužel se střívko někdy zanítí

Info od mé obvodní lékařky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám dojem, že se tady pletou krční a nosní mandle. Já aspoň co vím z vyprávění starších a zkušenějších, tak nosní mandle se vyvíjí do cca 6 let dítěte a pak posupně mizí, krční mandle zůstávají (nejsem doktor, takhle mi to bylo řečeno).

Můj kluk byl na nosní mandli někdy ve třech letech, protože se mu zvětšila tak, že dýchal pusou, slintal a huhňal. Pak se mu výrazně zlepšil zdravotní stav. Jenže teď v 6 letech se mu mandle vytvořila znovu (není to prý obvyklé, ale může se to stát i třikrát). Měl z toho, resp. má na tváři vyrážku, furt zacpanej nos a slintá a opět huhňá, takže na podzim jdeme znovu. Není to tic příjemného, ale podle paní doktorky (která je údajně v oboru velmi dobrá) je to nutný, takže ač nejsme příznivci operací tak to holt znovu podstoupíme v Praze na Karláku. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nosní mandle mám vyndaný a dodnes si pamatuju křeslo a sál ve kterém mi je pižlaly nůžkami bez umrtvení. Stejně chrápu (tahali mi jako prckovi asi v 5) a na nemocnost to nemá vliv, jen na účetní položce lékaře za výkon(operativní). Na nemocnost je lepší očkování!! Rodinu i sebe jsem nechal očkovat Pneumo 23. Přečtěte si odkaz na vakciny.net a rozbory jednotlivých látek.Není to jen pro \"odborníky\", ale závěry a výsledky zvládne vyhodnotit i obyčejný člověk. Je to dlouhé čtení ,ale stojí za to. Za jednu dávku Pneumo 23 jsem dal 500,- a je na 5 let. Na nosním chtěli synovi tahat nosní mandle. V tu chvíly jsem viděl rudě a už nás tam nikdy neuvidí!!Mandle má a žádný felčar, který potřebuje zaplatit dovolenou, mu je nikdy tahat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne v dětství pomohlo odstranění od zánětů středního ucha o cca 50%.Po odstranění jsem to absolvoval cca 4x do roka před tím jsem trpěl téměř každý měsíc.Od operace nosu(odstranění přepážek) jsem jej neměl ani jednou cca 6 let,těžko říct,kde byl zakopanej pes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Pe.Tr

takže mandle v pátek odstraněny

všem díky za reakce , dost nás uklidnily.

mojim deťom vyberali nosné mandle asi pred mesiacom.

malý je v pohode a dcera musela isť aj tak na imunológiu lebo bude asi alergička.

inač nosné mandle dorastajú

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me rvali krcni i nosni madle cca v 18ti. taky jsem byl proti, ale situace byla neunosna, bo jsem byl vic dnu v roce na antibiotikach, nez bez nich. od te doby mam klid, takze spokojenost.

kazdpoadne mam ve svem okoli dost lidi s opacnou zkusenosti, takze asi fakt tezko radit takhle obecne.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jedoznačně \"NEEEEEEE\" pokud nemá jiné zdravorní potíže (ztížené nebo znemožněné dýchání nosem). Rýma je projev zcela normální obzvláště při pobytu v kolektivu. Odstraněním nosních madlí (pokud to není ze zdravotních důvodů nutné) se dopracujete jen k dalším problémům - např časté angíny a daleko větší náchylnost k alergickým reakcím na vněší podněty. Ještě jednou - pokud to není ze zdravotních důvodů nezbytné ( a nevěřte doktorům, dnes jim jde převážně no peníze, ať už Vaše nebo zdravotní pojišťovny - mám s nimi svoje a bohužel smutné zkušenosi ) NEEEEE!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...